Przyszedł czas podsumowań i zakończenia, jakże owocnego sezonu 2015/2016 w jednym z najbardziej zielonych klubów w Polsce – UKS Śrem. Oficjalne zakończenie odbyło się  24.06.2016 r. w Parku Miejskim w Śremie, a rozpoczęło się od dynamicznych pokazów sekcji tanecznej.  Na stadionie nie zabrakło włodarzy miasta i powiatu, honorowego prezesa klubu Leszka Kozłowskiego, sponsorów, rodziców, trenerów oraz wielu sympatyków klubu.
,,To był sezon wielu dokonań …’’ rozpoczął swoje przemówienie prezes zarządu UKS Śrem Krzysztof Gapys. UKS Śrem to:
- prężnie rozwijająca się sekcja taneczna z licznymi sukcesami na scenie ogólnopolskiej,
- pierwsze zwycięstwa koszykarzy UKS-u w rozgrywkach WZKosz,
- koszykarki biorące udział w meczach sparingowych z drużynami z Wielkopolski,
- wychowankowie UKS –u (Damian Kołtański i Maksymilian Hyżyk) w elicie piłkarskiej szkółki Akademii Lecha Poznań we Wronkach,
- aż 5 drużyn (2001, 2002, 2003, 2005, 2007) w Grupie Mistrzowskiej rozgrywek WZPN,
- tytuł  Mistrza Polski szkół podstawowych,
- najmłodsze roczniki 2009, 2008, 2007 biorące udział w turniejach takich jak: Red Box, Koziołek, Deichmann,
- ponad 300 dzieci rozwijających swoją sportową pasję „na zielono”.
„Sukcesy motywują nas do kolejnych działań w przyszłym sezonie. Obiecujemy, że klub będzie jeszcze bardziej kreatywny,  lepiej zorganizowany i bardziej otwarty na młodych pasjonatów sportu” – podsumował.
W dalszej części uroczystości przyszedł czas na wyróżnienia i gratulacje dla UKS-owych zawodniczek i zawodników. Wyróżnienia otrzymali: Tosia Choma i Olga Przebierała (sekcja taneczna), Daria Dworczak, Adrian Drozd (sekcja koszykówki), w sekcja piłki nożnej: 2007 – Ksawery Majsner, 2006 – Walkowiak Wiktor, 2005 – Olek Wojciechowski, 2003/2004 - Stasiu Szczepaniak , 2003 – Szymon Kędziora , 2002 - Maciej Skrzypczak,
2001 - Marcel Słonimski , 1999/1997 - Hubert Kempiński. Dla pozostałych piłkarzy, tancerek i koszykarzy przygotowane zostały pamiątkowe medale, zdjęcia oraz plakaty Reprezentacji Polski i Mistrzów Polski w koszykówce - Stelmetu Zielona Góra. Niewątpliwie ten moment uroczystości dostarczył rodzicom wielu emocji , wzruszeń i powodów do dumy. Po oficjalnej części przyszedł czas na wspólne gry i zabawy. Dodatkową atrakcją była sprzedaż „zielonych cegiełek”, a także przygotowany przez rodziców grill oraz kącik słodkości. Był to czas wypełniony po brzegi uśmiechami i radością.
Działalność klubu, jego rozwój i sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc finansowa wielu organizacji, firm i osób prywatnych.
Ogromne podziękowania za całoroczne wsparcie kierujemy do: Intermarche, Odlewni Śrem, Bocian Pożyczki, Konstrukcje Stalowe Hyżyk, Defor, Dutch Trade, Lemis, Drukarnia Tomczak – Ewa Osiewicz, Instal Partner.
Kolejne podziękowania należą się też tym firmom i osobom, które wspomogły organizację zakończenia sezonu: PKO BP, Dutch Trade, Metaloplastyka – Tomasz Wróblewski, Mprovoke – Maia Miętkiewicz, Państwo Ewa i Marek Dłużakowie, CUK Ubezpieczenia, ULDENT Stomatologia, Sotisart, Instal Partner, kapela Korek oraz Straż Pożarna w Śremie, A-T Serwis Jakub Kaźmierczak, Salon Image – Alina Michałowska.
Podziękowania należą się również firmom: Rebel Street Burger, 77 SPORT, Getway, Profit, Proxicom, Kwiaciarnia „Tajemniczy Ogród”, Salon Fryzjerski Przemysław Andrzejewski, Salon z Pasją, Salon „Fan Face art nails”, Bel Paese, On The Green, Mydlana Babeczka, Tęczowa Kraina, które wsparły sprzedaż „zielonych cegiełek.

Za nami kolejny, udany sezon, a przed - nowe wyzwania, którym będziemy stawiać czoła już we wrześniu.  Życzymy odpoczynku i cudownie spędzonych wakacji. Dziękujemy Wam wszystkim za ten rok!!! Do zobaczenia!