Tancerka, instruktorka tańca, choreograf, animatorka. Właścicielka szkoły tańca Smash! Dance Academy, teraz także instruktorka w Dance UKS Śrem.

 

Co skłoniło cię do podjęcia współpracy z UKS Śrem?

Świat taneczny jest bardzo mały. UKS Śrem i grupy już w nim istniejące spotykałam i widziałam niejednokrotnie na zawodach. Bardzo mocne ekipy. Do współpracy skłoniły mnie pozytywne opinie moich znajomych instruktorów, którzy bardzo chwalili sobie współpracę z UKS Śrem. Pomyślałam, że mogę spróbować stworzyć coś nowego w tym miejscu.

 

Jak zaczęła się twoja przygoda z tańcem?

Moja przygoda zaczęła się nieco ponad 10 lat temu. Zaczęłam tańczyć dość późno, bo w wieku 17 lat. Byłam dość nieśmiałą osobą i na początku bałam się spróbować, ale na fali popularności nadawanego wówczas „You can dance - Po prostu tańcz!” postanowiłam zapisać się na zajęcia taneczne i spróbować swoich sił na sali. Chciałam zacząć od tańca towarzyskiego. Niestety, nie było kiedyś tak bogatej oferty zajęć dodatkowych dla młodzieży jak dziś (zwłaszcza w mniejszych miastach), dlatego dojeżdżałam do oddalonej o 50 km Zielonej Góry na zajęcia z hip hopu do szkoły ST TRANS (teraz SPOKO FAMILY). I później już poleciało. Treningi, pokazy, zawody, wyjazdy na warsztaty, aż sama zdobyłam kwalifikacje do nauczania w Egurrola Dance Studio w Warszawie.

 

Jak wyglądają twoje standardowe zajęcia?

Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki - przypominamy kroki, które były na poprzednich zajęciach, izolacje i chwilę się rozciągamy. Następnie pokazuję nowe kroki, które wykorzystamy w nowym układzie, by łatwiej było zapamiętać choreografię i przechodzimy do tworzenia układów i ustawień, które mogą być wykorzystane na zawodach. Na koniec robię zabawy (dla młodszych), stretching i chwilę na freestyle.

 

Na czym skupiasz się ucząc nowych kroków, choreografii? Co jest dla ciebie ważne?

Ciężko wskazać ten jeden najważniejszy element, ale z pewnością ważne są wiedza i podstawy (foundations). Im więcej wiesz na temat historii hip hopu, znasz podstawowe kroki, tym jesteś bardziej świadomym tancerzem i potrafisz lepiej „zarządzać” swoimi umiejętnościami. Poza tym bardzo, bardzo ważny jest twój własny styl i twoja osobowość. Możesz być super technicznym tancerzem, ale jeśli nie potrafisz w tańcu pokazać siebie, swoich uczuć, tego co w tobie gra, to niestety nie wygląda to dobrze.

 

Już kilka zajęć za Tobą - co możesz powiedzieć o swoich uczniach? Czym wyróżniają się tancerze i tancerki?

Utworzyły się fantastyczne ekipy małych tancerzy! Dzieciaki robią progres i otwierają się z każdymi kolejnymi zajęciami. Wyróżnia je to, że nie boją się freestylować (improwizować) i mają masę energii! Nie da się ich zmęczyć. Fantastyczne jest też to, że wiedzą, że na sali trzeba pracować. Te łobuzy i łobuziary namieszają jeszcze na zawodach!

W święto miłości, 14 lutego, dziewczyny z formacji Mad Squad zatańczyły na balu charytatywnym dla Ady Frąckowiak, dla której graliśmy w drugiej edycji Turnieju Charytatywnego im. Zbigniewa Broniarza.

Jak widać, w sercach tancerek jest miejsce nie tylko na taniec - bo miłość, to pomaganie!

Paulina Smaś - tancerka, instruktorka tańca, choreograf, animatorka. Szkoliła się u światowej sławy choreografów i tancerzy, takich jak: Anthony Kaye, Tweet Boogie, Marty Kudelka, Sisco Gomez, Eva Schou, Karina Ninja, Anna Ninja, Shabba Doo, Suga Pop, Buddha Strech, Gil the Grid, Izabela Grechko. Wykształcenie instruktorskie zdobyła na kursie organizowanym przez Egurrola Dance Studio oraz Polską Akademię Sportu w Warszawie. Teraz – przyszedł czas, by swoją wiedzą i tanecznymi umiejętnościami podzieliła się z dziewczynami z zielonej sekcji tanecznej Dance UKS Śrem.

 

Tancerki z zielonej sekcji tanecznej wyjątkowo uczciły Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na pokazy taneczne, przygotowane specjalnie z okazji ich święta. Mieli okazję zobaczyć swoje pociechy rządzące na parkiecie oraz wziąć udział w zajęciach razem z tancerkami. Radości, śmiechu oraz miłości do Dziadków i tańca było co niemiara.

 

 

Wywiad z Piotrem Szwarcem, instruktorem w sekcji tanecznej Dance UKS Śrem.

 

Jak wyglądają Wasze standardowe zajęcia?

Dzieciaki w Śremie są bardzo utalentowane i z przyjemnością mi się z nimi pracuje. Zajęcia mają na celu odnalezienie i ukształtowanie pasji, charakteru i oczywiście pokazanie nowemu pokoleniu jak pięknie jest mieć zajawkę, która uczy nas wartości, szacunku do drugiego człowieka i zabawy połączonej z ciężką pracą. Wielu moich podopiecznych jeździ na zawody zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu można się realizować już od najmłodszych lat, poznawać ludzi, przyjaźnie na całe życie i przeżywać niezapomniane chwile. W Śremie pracuję od niedawna, lecz już teraz uważam, że dzieciaki mają tutaj wielki potencjał.

 

Jak Ty sam dbasz o swój taneczno-artystyczny rozwój?

Poza treningami, które prowadzę codziennie pracuję nad sobą. Staram się dbać o formę, ponieważ człowiek uczy się całe życie. Najlepsze jest to, że im więcej wiem, tym bardziej jestem świadomy jak dużo pracy przede mną. Gdy otwierasz jedne drzwi, przed tobą pojawiają się kolejne i kolejne.

 

Co powiesz na temat Twojej współpracy z klubem UKS Śrem?

Rzadko zdąża się taki klub jak UKS Śrem - zaangażowanie i świetne, zdrowe podejście do człowieka to kluczowe cechy, których doświadczyłem już pierwszego dnia. Chcemy także stworzyć grupę typowo dla chłopaków (Break Dance), ale oczywiście i dziewczyny mogą powariować! Nowe grupy się tworzą , także zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na zajęcia.

Ostatni weekend bez wątpienia na długo zapadnie w pamięci tancerkom z formacji Mad Squad. Wraz ze swoją instruktorką Klaudią Zarembą, dziewczyny udały się do Gdańska, by zadebiutować w ogólnopolskim turnieju Dancehall Challenge 2019.

112 solówek, 45 duetów i 42 ekipy dancehallowe z całej Polski. A w tym wszystkim... jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne tancerki z Mad Squad, które zajęły czwarte miejsce w swojej kategorii i pokazały, że niemożliwe nie istnieje. Prócz występu w formacji, zaprezentowały się także dwa duety: Zosia Genderka i Weronika Tulińska oraz Julia Kończak i Gabrysia Szczepaniak. Jury i publikę oczarowały również solówki Gabi Szczepaniak, Zosi Genderki i Wiki Tymeckiej. Klub jest dumny z tancerek i Klaudii Zaremby, bo na przygotowania do turnieju miała tylko trzy miesiące.

Klaudia Zaremba: Mad Squad - czyli formacja UKS Śrem, która pod moim okiem trenuje od września tego roku. Dziewczyny zajęły czwarte miejsce na Dancehall Challenge 2019 w Gdańsku w kategorii Formacje poniżej 15 roku życia i jestem przeogromnie dumna! Niektóre dziewczyny wcześniej tańczyły, niektóre nie, jedne są bardziej otwarte, drugie mniej, ale ważne, że łączy je jedno - ogromna pasja i serce do tańca. Cieszę się bardzo, że mogę trenować i rozwijać te zdolne tancerki!Dziękuję za pracę, którą już wykonałyście i którą w przyszłości będziemy kontynuować. Zawsze byłam zdania, że ciężka praca popłaca i myślę, że przekonacie się o tym jeszcze nie raz. Kocham to co robię!

Ostatnie szlify formacji Mad Squad przed turniejem Dancehall Challenge w Gdańsku, na który tancerki udadzą się wraz ze swoją instruktorką Klaudią Zarembą już w najbliższą sobotę, 30 listopada.

Wywiad z Iwoną Jackowską, instruktorką sekcji tanecznej Dance UKS Śrem.

 

Przybliży nam Pani nieco formacje UKS Śrem, z którymi Pani pracuje?

Z miłą chęcią. W tym sezonie tanecznym mam przyjemność pracować z dwiema początkującymi grupami. Pierwsza z nich to dzieci między 3 a 6 rokiem życia - UKS-iaki. Druga to Little Stars, a jej tancerze są w wieku od 7 do 10 lat.

 

Jak wyglądają Pani standardowe zajęcia?

Na naszych zajęciach dla najmłodszych najważniejsza jest dobra zabawa, gdyż moim zadaniem, przede wszystkim, jest zarazić dzieci pasją do tańca. Budujemy dostosowane do wieku, dość proste pod względem ruchu, natomiast bardzo ciekawe i dynamiczne choreografie. A po odpowiednim przygotowaniu, z ogromną radością prezentujemy je rodzicom i najbliższym. Mamy już na swoim koncie kilka pokazów tanecznych! Starsza grupa uczy się kroków w stylu Hip Hop. Dobrze znane im są Running Man czy Cabbage Patch. Każdy trening to dawka wiedzy oraz pozytywnej energii.

 

Jakie są plany na przyszłość Pani formacji?

Jak wyżej wspomniałam, jesteśmy grupami początkującymi. Stawiamy na rozwój i przygotowanie każdego tancerza na transfer do grup zaawansowanych.

 

Jak ocenia Pani swoją współpracę z klubem UKS Śrem, kontakt z tancerkami?

Współpraca z klubem jest znakomita. Jesteśmy razem już trzeci sezon. A tancerki? No cóż, to ta najprzyjemniejsza część mojej pracy. Uśmiech, zabawa, pot na treningu. Jak to z dziećmi, zawsze wesoło i nie ma czasu na nudę. Pozdrawiam i ściskam Was moje kochane Tancereczki i Tancerze!

Wywiad z Klaudią Zarembą, instruktorką tańca w Dance UKS Śrem.

 

Przybliżysz nam nieco formacje UKS Śrem, z którymi pracujesz?

Aktualnie współpracuję z trzema formacjami, w różnych grupach wiekowych. Moja najmłodsza formacja to Likkle Chaka, troszkę starsza Bad Groovin i najstarsza Mad Squad. Dziewczynki są bardzo ambitne, uzdolnione i mają ogromny, taneczny potencjał, dlatego każde zajęcia z nimi są niezwykle pozytywnym doświadczeniem i spełnieniem dla mnie, jako trenerki i choreografki.

 

Jak wyglądają wasze standardowe zajęcia?

Nasze standardowe zajęcia trwają godzinę i w tym czasie przekazuję dziewczynom kroki, choreografie oraz staram się pokazać jamajską kulturę. Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowań do zawodów. Pierwsze starty dwóch, młodszych grup przewidujemy w styczniu 2020 roku. Natomiast najstarsza grupa wybiera się już 30 listopada na pierwszy start podczas Dancehall Challenge w Gdańsku. Treningi są bardzo intensywne i wymagają od dziewczyn dyscypliny i trochę poświęceń, ale myślę, że cudowne przeżycia podczas zawodów są tego warte.

 

Jakie są plany na przyszłość Twoich formacji?

W tym sezonie planujemy startować w zawodach minimum raz w miesiącu. Chcemy jeździć po całej Polsce i uczestniczyć w największych zawodach dancehall w kraju, aby dziewczyny zasmakowały jamajskiej atmosfery oraz inspiracji, które niosą za sobą owe wydarzenia.

 

Jak Ty sama dbasz o swój taneczno-artystyczny rozwój?

Przede wszystkim staram się ciągle czerpać od innych ludzi, ponieważ uważam, że to jest najlepszy rozwój tancerza. Uczestniczę w warsztatach i największych eventach, aby móc później przekazywać najnowsze nowinki i kroki dancehallowe młodszemu pokoleniu. Poza tym również internet jest teraz ogromnym źródłem wiedzy oraz inspiracji, dlatego chętnie korzystam z tego źródła, by być "na czasie" w rozwoju dancehallu. Oczywiście całą wiedzę i inspiracje przenoszę na salę i podczas własnych treningów wszystko składam w spójną całość.

 

Jak oceniasz swoją współpracę z klubem UKS Śrem, kontakt z dziewczynami?

Jestem zachwycona współpracą z klubem UKS. Wszystko jest przygotowywane bardzo profesjonalnie, ostatnio było otwarcie nowej, pięknej sali, z której aż nie chce się wychodzić. Jako instruktor czuję się bardzo dobrze i taka współpraca to marzenie każdego trenera.

Z dziewczynkami dotarłyśmy się już w stu procentach i nie wyobrażam sobie mojego tanecznego życia bez nich. Mamy bardzo dobry kontakt, co pozwoli nam stworzyć wielką, taneczna rodzinę – to było i jest moim celem. Po zajęciach z nimi czuje satysfakcję oraz spełnienie i myślę, że dziewczynki są przyszłością świata dancehallowego.

Najnowsze zdjęcia w galerii

CSS - taniec

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...