Wywiad z Prezesem klubu UKS Śrem, Krzysztofem Gapysem.

 

Czym będzie się różnił sezon 2019/2020 od poprzedniego?

Trzeba najpierw zaznaczyć, że poprzedni sezon był bardzo udany dla naszego klubu. Najwięcej, coraz bardziej prestiżowych nagród sekcji tanecznej, awans drużyny seniorskiej, świetne występy roczników juniorskich, trzecie miejsce w rozgrywkach WZPN Żaków 2010 oraz awans do I i II ligi dwóch zespołów Orlików 2009 to najbardziej budujące osiągnięcia poprzedniego sezonu.

To już jednak historia. Chcemy więcej i lepiej, dlatego jesteśmy głodni kolejnego sezonu.

Stawiamy w nim na podniesienie jakości zarówno w sekcji tanecznej, jak i piłkarskiej. Pozyskanie nowych instruktorów i trenerów miało tylko jeden cel: podniesienia poziomu wyszkolenia naszych dzieci i młodzieży. Mierzyliśmy bardzo wysoko i udało się te cele osiągnąć. Mamy prawdziwe dream teamy isntruktorsko-trenerskie. To największa różnica w porównaniu z poprzednim sezonem.

 

Jakość kosztuje. Czy Śrem stać na trenerów aż tak wysokiej klasy?

Poza wychowywaniem przez sport głównym celem klubu jest dbanie o indywidualny rozwój naszych zawodników. Można to osiągnąć tylko współpracując z najlepszymi trenerami. Inaczej to ułuda dawania satysfakcji dzieciom, które nie rozwijając się uczą się tylko obcowania z porażkami, nie polepszając swoich umiejętności. To po prostu strata czasu. Trenując z trenerami wysokiej jakości każdy ma szansę na rozwój i tylko od jego pracy zależy czy go zrealizuje. To uczciwe stawianie sprawy kiedy każdy daje to co ma najlepszego.

Oczywiście, to kosztuje, ale satysfakcja z osiąganych efektów wynagradza to z nawiązką. Budżet klubu jest bardzo stabilny i z roku na rok coraz wyższy dzięki dotacjom gminnym, powiatowym, naszym coraz hojniejszym sponsorom oraz rodzicom. Szanujemy każdą złotówkę, ale na jakości oszczędzać nie zamierzamy. Sięgamy po trenerów do sekcji piłki nożnej i instruktorów do sekcji tanecznej z coraz wyższej półki.

 

Czy z punktu widzenia zarządu klubu projekt seniorski rozwija się właściwie?

Projekt seniorski od początku był pomyślany jako długoterminowy. Specjalizujemy się w determinacji co do realizacji założonych celów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Na razie zrobiliśmy pierwszy krok. Cierpliwie i w sposób przemyślany budujemy kolejne etapy. Podjęte działania przyniosły założony skutek, czego rezultaty powinniśmy zobaczyć wcześniej lub później. Jestem spokojny, co do realizacji tego projektu.

 

Czego życzyć na zbliżający się sezon?

Kolejnych, dobrych kroków w infrastrukturę sportową, bo czekający nas remont stadionu wymagał będzie dodatkowego boiska treningowego, aby oszczędzać w przyszłości główną płytę boiska i nie wydawać kolejnych pieniędzy co 3 lata na jego renowację oraz docenienia wagi sportu w rozwoju naszej, śremskiej społeczności poprzez zwiększenie nakładów na sport, zwłaszcza dziecięcy.

Poza tym zdrowia zawodnikom oraz kadrze klubu, bo pracy jest bardzo dużo. Reszta sama przyjdzie, bo mamy bardzo profesjonalny team, więc o efekty jego pracy jestem spokojny.

Inauguracja sezonu za Młodzikami

Za Młodzikami pierwsza kolejka ligowa. Mecz został rozegrany na własnym boisku w niedzielę, 1 września, z Unią Swarzędz. Rywal większą cześć meczu przeważał i do przerwy prowadził 2:0. UKS dobrze rozpoczął drugą połowę, stwarzając kilka sytuacji bramkowych, jednak żadna nie zakończyła się bramką. W dalszej części rozgrywki znów przewaga r...

Dodano: 03-09-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Zremisowali z GKS Sątopy

W drugiej kolejce drużyna Trampkarza udała się do Sątop. Drużyna wystąpiła w bardzo okrojonym składzie - nieobecnych było sześciu zawodników, co pozwoliło zagrać młodszym kolegom z rocznika 2006. Mecz od pierwszego gwizdka odbywał się pod dyktando śremian, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i kreowali groźne sytuacje. Do przerwy wyni...

Dodano: 03-09-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Cenny sprawdzian Juniorów 2002

Ostatnie przetarcie przed zbliżającym się sezonem zaliczyli Juniorzy Starsi UKS Śrem. Ich rywalem był zespół Obry Kościan, z którym przyjdzie się im mierzyć w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Zespół ze względu na zmianę kategorii rozgrywek jest aktualnie w przebudowie, gdyż drużyna zagra w rozgrywkach połączonych roczników 2001 i 2002. W ze...

Dodano: 28-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Zgubione 2 punkty

W drugiej kolejce A klasy Seniorzy zmierzyli się z zespołem z Głuchowa. Przeciwnik okazał się być bardzo twardo grającym w piłkę, stosującym proste środki. Wynik remisowy należy traktować jako stratę dwóch punktów, bo sytuacji do zyskania trzech punktów Zieloni mieli zdecydowanie więcej niż gospodarze. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ...

Dodano: 28-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Pierwsze trzy punkty w A klasie

Po środowym zwycięstwie w Pucharze Polski, zespół Seniorów w pierwszej kolejce w debiutanckim sezonie A klasy, zwyciężył zespół Gladiatora Pieruszyce 4:3. Sobotni mecz (17 sierpnia) był pełen zmieniających się sytuacji na boisku - radość, a tuż za chwilę obawa o wynik. Momenty bardzo dobrej kombinacyjnej gry mieszały się z nonszalancją i ...

Dodano: 21-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Młodzi trenerzy z nową energią

Maciej Nawrot, Kamil Wojciechowski i Błażej Frankiewicz – trójka zawodników grających w drużynie seniorskiej, która niedawno rozpoczęła swoją karierę trenerską. Przed chłopakami długa droga, ale mają niepowtarzalną okazję, by uczyć się od najlepszych.   JESTEŚCIE MŁODYMI TRENERAMI, A JUŻ WSPÓŁPRACUJECIE Z TAK DOŚWIADCZONYMI OSOBAMI...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Kilka słów trenera Damiana Skrzypcz…

Jak ocenia Pan przygotowania do sezonu? Czy udało się w całości zrealizować plan? Zarówno wszystkie treningi, jak i sparingi, miały na celu jak najlepiej przygotować zespół do rozgrywek. Gra w wyższej klasie rozgrywkowej to na pewno trudniejsze mecze i bardziej wymagający przeciwnicy. Zaangażowanie i wyniki sparingów pokazują, że obraliś...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Wygrany mecz Pucharu Polski

Udanie rozpoczęli inaugurację oficjalnych meczów sezonu 2019/2020 Seniorzy UKS Śrem. W meczu Pucharu Polski pokonali silny zespół Pogoni Książ 3:2. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Rozgrywka była podzielona na dwie różne połowy: pierwsza pod dyktando gospodarzy, w drugiej zes...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Seniorzy pokonują kolejnych sparing…

W piątkowy wieczór, 2 sierpnia, drużyna Seniorów zmierzyła się z grającym w klasie okręgowej zespołem Piast Belęcin. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła Zielonym bramkę autorstwa Jakuba Strzelca. Niestety, błąd przy rzucie wolnym przeciwników kosztował ich utratę bramki. Co ważne - z każdą minutą coraz lepiej grający Seniorzy zaczęli ...

Dodano: 07-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Kolejni nowi zawodnicy w zielonych …

Dawid Hauf, Jan Wojciechowski, Mikołaj Matuszewski, Daniel Błoszyk, Wiktor Strojny i Mateusz Szymański – tych zawodników drużyny seniorskiej UKS Śrem poznaliśmy już bliżej. Teraz czas na kolejnych nowych, wyróżniających się na boisku piłkarzy!     JAKUB SZYMAŃSKI Trzydziestojednoletni wychowanek Obry Kościan grał w klubach...

Dodano: 01-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Nowi Zieloni wkraczają na murawę

Tydzień temu poznaliśmy pierwszą trójkę nowych zawodników drużyny seniorskiej: Jana Wojciechowskiego, Dawida Haufa i Mikołaja Matuszewskiego. Dziś przedstawiamy kolejnych zdolnych piłkarzy zasilających szeregi Zielonych!     MATEUSZ SZYMAŃSKI Trzydziestoletni wychowanek Obry Kościan, Pogoni Śmigiel i Juny Trans Oborzyska w...

Dodano: 24-07-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Mamy I i II ligę!

Nie lada wyczynu dokonali Orlicy 2009 w rundzie wiosennej tego sezonu. Obie drużyny awansowały poziom wyżej i będą mierzyć się adekwatnie w I i II lidze, podczas gdy ten sezon zaczynały w lidze drugiej i trzeciej. Do wyższego poziomu musi się teraz dostosować cała drużyna wraz z nowym trenerem, który będzie w komfortowej sytuacji mając ta...

Dodano: 20-06-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...