Milowy krok na drodze do polepszenia jakości szkolenia UKS Śrem! Wyższy poziom profesjonalizmu szkoleniowego zostanie osiągnięty poprzez powierzenie zarządzania szkółką piłkarską trenerowi z olbrzymim doświadczeniem w pracy w Ekstraklasie, I i II lidze oraz w piłce młodzieżowej - Jerzemu Cyrakowi - trenerowi UEFA A PRO. Współpraca pozwoli na zunifikowanie szkolenia w całym klubie, szkolenie kadry trenerskiej oraz wprowadzenie środków treningowych z najlepszych szkółek młodzieżowych z całej Polski. To świetna wiadomość dla Zielonych, gdyż dotychczasowe bardzo dobre doświadczenie w pracy Młodzików i Orlików z trenerem Cyrakiem zostanie przełożone na cały klub. To wielki krok w profesjonalizację szkolenia śremskich piłkarzy naśladującą wzorce najlepszych klubów w Polsce. Piłkarze szukający jakości szkolenia i własnego sportowego rozwoju będą mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w nowoczesnym systemie szkolenia przez wyszkoloną według najlepszych standardów kadrę trenerską w śremskim klubie.

 

Jaka jest Pana ocena dotychczasowej współpracy z UKS Śrem?

Wszedłem w zupełnie nowy system funkcjonowania i nowe środowisko - zarówno zawodowe, jak i to otaczające klub, czyli: rodzice, sponsorzy, przyjaciele klubu. Od razu dało się odczuć dużą pasję i zaangażowanie pracowników oraz dążenie do rozwoju klubu. W sposób wyjątkowy oceniam udział rodziców dzieci i młodzieży uprawiającej piłkę nożną w UKS-ie Śrem. Aktywnie uczestniczą w życiu klubu, służąc potrzebom swoich pociech. Zarówno ze strony UKS-u, jak i rodziców, zawsze mogę liczyć na pomoc i ich udział we wszystkich działaniach organizacyjnych.

Jak odbiera Pan wyzwanie kierowania szkółką piłkarską UKS Śrem?

Dotychczas głównie zarządzałem pojedynczymi zespołami piłkarskimi i tworzonym przeze mnie sztabem trenerskim na różnych poziomach szkoleniowych. Teraz będzie to szersze pole działania rozłożone na większą liczbę drużyn oraz odpowiedzialnych za te zespoły trenerów. Cieszę się, że będę mógł dzielić się swoimi doświadczeniami. Chętnie korzystam również z wiedzy i doświadczenia innych ludzi. Z pewnością wspólnie stworzymy atmosferę, która pozwoli przyspieszyć rozwój UKS-u w wymiarze szkoleniowym i organizacyjnym.

Jakie najważniejsze zmiany uznaje Pan za konieczne, by szkółka UKS Śrem zbliżyła się do dobrych akademii piłkarskich w Polsce?

Należy ujednolicić system szkolenia szkółki: od najmłodszych grup szkoleniowych aż do zespołu seniorskiego. Drużyny potrzebują jednolitego kierunku pracy, wspólnego modelu gry - by każdy zawodnik od najmłodszych lat miał jasno wytyczoną drogę rozwoju, którą w sposób świadomy będzie pokonywał. Sposób pracy i jakość szkolenia musi wychodzić poza ramy przeciętnej szkółki piłkarskiej.

Jakie główne zagrożenia widzi Pan w naszym mieście co do realizacji swoich ambitnych celów?

Największy problem, jaki dotychczas zaobserwowałem, to zdecydowanie baza sportowa i jej dostępność. Chcąc myśleć o wysokiej jakości szkolenia, trzeba dysponować przede wszystkim boiskami piłkarskimi, halami sportowymi (głównie dla dzieci), zapleczem do odnowy biologicznej, gabinetami dla potrzeb medycznych, a także szatniami z niezbędnym zapleczem dla prawidłowego funkcjonowania drużyn piłkarskich. W naszym klimacie nie wystarczają boiska trawiaste, z którymi jest problem (głównie w porze jesiennej i zimowej). Śrem dysponuje dwoma boiskami typu orlik (w tym jedno praktycznie bez oświetlenia), jednym większym, ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz powstającym w parku nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Żadne z tych boisk nie posiada wymiarów typowego boiska piłkarskiego. Jedynym boiskiem o takich wymiarach jest główna płyta w parku, ale z uwagi na brak oświetlenia, obecnie można prowadzić treningi tylko do godziny 17.30. To mocno ogranicza udział młodzieży w treningach, która często niewiele wcześniej kończy lekcje w szkołach. Żaden klub w Polsce nie jest w stanie zabezpieczyć tych potrzeb. W większości to wsparcie musi przychodzić ze strony władz miasta. Głęboko wierzę, że władze Śremu będą wspierały UKS Śrem w budowaniu wyższych standardów.

W trzeciej kolejce poznańskiej B klasy zespół Seniorów udał się do Poznania, by zmierzyć się z miejscowym Odlewem. Od początku Zieloni zepchnęli gospodarzy do obrony i kolejnymi akcjami nękali linię obrony Poznaniaków. Na bramkę czekali jednak do 29 minuty. Po pięknie wykonanym rzucie wolnym, Mateusz Mikołajczak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilka minut później kolejna dobra akcja i w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Maciej Nawrot, który podwyższył wynik na 2:0. Jeszcze przed przerwą kolejną bramkę zdobył Błażej Frankiewicz i na przerwę Seniorzy zeszli z wysokim prowadzeniem 3:0. Druga połowa wyglądała podobnie – zdecydowana dominacja chłopaków z UKS-u udokumentowana została golem w 83 minucie. Składna akcja w trójkącie Jakubiec, Frankiewicz i Bąkowski zakończyła się bramką zdobytą przez Macieja Bąkowskiego. Brawo zespół! Kolejne trzy punkty chłopcy dopisali na swoje konto do ligowej tabeli.

Odlew Poznań – UKS Śrem 0:4

bramki: M. Mikołajczak, M. Nawrot, B. Frankiewicz, M. Bąkowski

Skład: P. Kołacki, Ł. Jakubiec, M. Nawrot, D. Biernat, M. Tomczak , D. Kościuszko, M. Szymański, M. Mikołajczak, P. Turkowiak, B. Frankiewicz, N. Konieczny, K. Kistowski, H. Szymański, M. Jakuszek, Ł. Wolniak, M. Bąkowski

Zapraszamy!

 

W sobotę 23 czerwca rocznik 2011 rozegrał turniej Mini Mistrzostwa 2018 rozgrywane w Wągrowcu. W turnieju brało udział 19 zespołów  podzielonych na 4 grupy. Zieloni grali w grupie A z FA Szubin, Junior Nakło, Calcio Wągrowiec I oraz Chrobry Gniezno. Czas gry każdego meczu to 10 minut. Po 3 zwycięstwach oraz jednym remisie z 10 pkt zajmujemy I miejsce. W kolejnej rundzie do trafiliśmy do grupy B czyli do zespołów które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Tam graliśmy z FA Leszno, Canarinhos Skórzewo, Błękitnych Owińska oraz SKS Lipiny. Wygrywamy trzy mecze i mamy jeden remis. Z 10 pkt kończymy rywalizację w fazie finałowej. W całym turnieju wygraliśmy 6 meczy oraz mieliśmy dwa remisy. Brawo zieloni.

Wyniki grupa A
UKS Śrem  - FA Szubin 3-0
UKS Śrem - Junior Nakło 6-0
UKS Śrem - Calcio Wągrowiec 2-2
UKS Śrem - Chrobry Gniezno 2-1

Runda finałowa:
UKS Śrem - FA Leszno 3:1
UKS Śrem - Canarinhos Skórzewo 5:2
UKS Śrem - Błękitni Owińska 2:1
UKS Śrem - SKS Lipiny 2:2

Najlepszym strzelecem zielonych został Jaś Jankowiak - 16 bramek.
Jasiu również został wybrany do zespołu MVP całego turnieju. Brawo zieloni.

Skład drużyny:
Tomczyk Franek
Nowak Igor
Włodarczak Tymon
Kubas Filip
Binkowski Natan
Jankowiak Jaś
Ruta Kostek
Lange Ignacy

W sobotę 23 czerwca w Śremie odbył się drugi turniej charytatywny
im. Zbigniewa Broniarza, w którym wzięło udział 18 zespołów z
rocznika 2010. Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00.
Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po 6 zespołów. UKS Śrem
wystawił w tym turnieju 3 swoje drużyny. Turniej wygrała drużyna Lecha
Poznań, na drugim miejscu UKS Śrem a na trzecim mistrzowie wielkopolski w
tym roczniku - drużyna AP Reissa. Mnóstwo zabawy i sportowej rywalizacji
na najwyższym poziomie. Takich spotkań i w tak doborowym towarzystwie
chcielibyśmy więcej w Śremie.

1. UKS Śrem 1
2. UKS Śrem 2
3. Korona Wschowa
4. AP Reissa Jarocin
5. AP Reissa Baranowo
6. Lech Poznań
7. Canarinhos Skórzewo
8. AP Reissa Baranowo 2
9. Suchary Suchy Las
10. Kotwica Kórnik
11. UKS Śrem 3
12. Lipno Stęszew
13. Jurand Koziegłowy
14. Astra Krotoszyn
15. Unia Swarzędz 
16. UKS Orzeł Granowo
17. Kotwica Kórnik 2
18. Mieszko Gniezno

W sobotę rocznik 2011 rozegrał kolejna kolejkę ligi Red Box. Tym razem nasze zespoły grały po dwa mecze.

Wyniki
UKS Śrem I - UKS Talent II 11 -1
UKS Śrem I - SPWP Września 7 - 1
UKS Śrem II - Junior Koziegłowy 3 - 8
UKS Śrem II - UKS Talent I 2 - 9

Skład drużyny
Styperek Marianna
Słomczyńska Oliwia
Nowak Igor
Kowalski Tymon
Włodarczak Tymon
Błoch Maciej
Kubas Filip
Binkowski Natan
Górny Karol
Jasiński Marcin
Karolczak Kamil
Bramki dla UKS: obie Maciej Bąkowski
Skład: P.Kołacki, Ł.Jakubiec, R.Kubiak, R.Sznura, M.Mikołajczak, H.Szymański, M.Jakuszek, M.Gapys, M.Bąkowski, G.Frankowski, D.Kościuszko. Zagrali także: K.Kistowski, S.Mencel, D.Świadek, M.Nawrot, K.Michalak
Opis meczu:

Seniorzy pomimo dobrej gry znów zanotowali porażkę. Prowadząc 2:1 w sytuacji niezagrażającej bramce Zielonych G.Frankowski na skutek "głupiego" faulu łapie drugą żółtą kartkę otrzymując w konsekwencji kartę czerwoną. Gra w osłabieniu oraz opuszczenie boiska z powodu kontuzji Łukasza Jakubca pogmatwała szyki miejscowym, którzy głownie przez brak doświadczenia nie potrafili uporządkować działań na boisku tracąc dwie bramki.

Wyniki ligi powiatowej rocznika 2010 w dniu 05 maja 2018 w Dalewie:
 
AS Czempiń - UKS Śrem 0:0
 
Warta Śrem niebiescy - UKS Śrem 3:0
 
Warta Śrem 2011 - UKS Śrem 2:1
Bramka: Jakubiak
 

Skład drużyny:
Hyżyk Dawid, Barabasz Wiktor, Jakubiak Jan, Kurzawa Albert, Szałek Adam, Olejniczak Oskar, Broniarz Wojciu,

Zawodnicy w każdym meczu mieli dużo sytuacji do strzelenia bramki, jednak zabrakło skutecznej finalizacji pod bramką rywali. Coraz lepiej prezentowali się w grze 1x1. Bardzo dobrze wykonywali otwarcie gry oraz wyprowadzenie piłki od własnej bramki.

W meczu ligowym seniorzy zremisowali 1:1 z Orłami Plewiska. Bramkę wyrównującą zdobył Grzegorz Frankowski po silnym i precyzyjnym uderzeniu. 

Skład: P.Kołacki, P.Gawarecki, Ł.Jakubiec, M.Bąkowski, M.Mikołajczak, M.Nawrot, H.Szymański, D.Kościuszko, K.Kistowski, G.Frankowski, M.Jakuszek. Zagrali także: W.Piasny, K.Michalak, D.Świadek, R.Kubiak

Wygrana z PKS Racot

W pierwszym meczy sparingowym drużyny Juniorów, mającym miejsce w ostatnią sobotę, Zieloni podejmowali zespół z Racotu. Od pierwszych minut meczu kontrolę i przewagę na boisku posiadali Śremianie. Już drugi rzut rożny zamienili na bramkę. Po strzale głową Macieja Skrzypczaka, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. W 30 minucie na...

Dodano: 15-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Turniej Żaków 2010 UKS Śrem

W niedzielę, 10 lutego, odbył się turniej piłki nożnej Żaków 2010 organizowany przez UKS Śrem. Mimo to, ten dzień nie należał do Zielonych. W zawodach wystartowało dziesięć drużyn. Żaki Starsze w pierwszym meczu zmierzyli się z Wartą Poznań i ulegli przeciwnikowi 1:4. Następnie przyszedł czas na Stellę Luboń i Orlika Poznań. Choć Zieloni ...

Dodano: 15-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Orlicy drudzy w Tarnowie Podgórnym

Orliki 2008 wybrali się na turniej do Tarnowa Podgórnego organizowanego przez tamtejszy klub. Trafili do grupy A, w której zagrali z SPN Szamotuły, APR Pniewy i gospodarzami turnieju, Tarnovią Tarnowo Podgórne. Wszystkie spotkania w grupie UKS-iaki wygrali kolejno 2:0, 4:1 i 3:2. Z kompletem punktów awansowali do Ligi Mistrzów, gdzie pono...

Dodano: 06-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Drugie miejsce w turnieju Koziołek …

Drużyna Orlików 2008 ze wsparciem kilku zawodników z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju Koziołek Cup 2019. Rozgrywka rozpoczęła się od remisu w pierwszym meczu grupowym, następnie Zieloni zyskali trzy punkty i w ostatnim spotkaniu w fazie grupowej, mimo dużej przewagi Śremian, mecz zakończył się kolejnym remisem. Orliki zyskali awans ...

Dodano: 06-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Powołania na konsultacje Lecha Pozn…

Aż czterech zawodników, brązowych medalistów Mistrzostw WZPN z ostatniego sezonu, zostało powołanych na konsultacje do Lecha Poznań. Są to Adam Śmiejczak, Jan Kowalski, Aleks Troszczyński i Filip Maćkowiak. Powodzenia Zieloni!

Dodano: 06-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Mikołaj Kowalski (2008) w kadrze Wi…

Mikołaj Kowalski drugim zawodnikiem UKS Śrem po Mikołaju Szymańskim z rocznika 2008 powołanym na konsultacje kadry Wielkopolski. Gratulujemy!

Dodano: 06-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Przygotowania Seniorów okiem trener…

"Okres przygotowawczy drużyna Seniorów rozpoczęła 14 stycznia. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Do dyspozycji mamy salę, boczne boisko oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 5. By zrealizować cel, jakim jest awans do A klasy, należy przez te długie zimowe tygodnie wykonać ciężką i żmudną pracę. Myślę, że zaangażowania i chęci d...

Dodano: 04-02-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Zieloni mają głos! - Aleksy Troszcz…

Zdolny zawodnik drużyny Żaków Starszych (2010), Aleksy Troszczyński, dostał wspaniały prezent pod choinkę. Na ostatnim turnieju Żaków w Gnieźnie, Aleksy został wybrany MVP rozgrywek.   Jakie uczucia towarzyszyły Ci, kiedy dowiedziałeś się, że zostałeś wybrany MVP turnieju w Gnieźnie? Było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Nie spodz...

Dodano: 08-01-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Zieloni mają głos! - Jakub Florkows…

Kuba Florkowski to wyróżniający się piłkarz w drużynie trenera Adama Galasa, Orlikach Młodszych (2009). Na ostatnim turnieju Orlików zdobył gola z rzutu karnego, który zadecydował o pierwszym miejscu Zielonych na podium.   Jak czujesz się w naszym klubie? W UKS-ie trenuję od września. Już od samego początku zostałem dobrze przyjęt...

Dodano: 08-01-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

Dziewczyny rządzą!

Dwie zawodniczki Orlików Młodszych – Natalka Skrzypczak i Zuzia Worsztynowicz - opowiedziały nam o swojej przygodzie z piłką nożną, ostatnim świetnym turnieju w Gnieźnie i... relacjach z kolegami z drużyny.   Jak czujecie się jako jedyne dziewczynki grająca w zespole pełnym chłopców? Zuzia: Czuję się bardzo dobrze. Ja, Natalia i c...

Dodano: 18-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

Wywiad z zawodnikiem Orlików 2008, …

Jak myślisz, jakie Twoje piłkarskie umiejętności lub które cechy charakteru pomogły Ci w otrzymaniu powołania do kadry Wielkopolski? Sądzę, że przede wszystkim zaangażowanie w ciężką pracą na treningach, a także dawanie z siebie wszystkiego na meczach. Zawsze na 100%!   Czego nauczył Cię trener Witek Piasny? Jak oceniasz atmosfe...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Czwarte miejsce Orlików Starszych (…

Drugi zespół Orlików 2008 zagrał w turnieju Luboń Cup. Zieloni trafili do grupy B, w której wygrali dwa pierwsze mecze - 2:0 z Astra II Krotoszyn (bramki: Nikodem Kaczmarek, Jędrzej Jankowiak) oraz z Koroną Zakrzewo, a także zremisowali 2:2 ze Stellą Luboń po golach Huberta Przybylskiego i Nikodema Kaczmarka. Po świetnym początku przyszła...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...