Milowy krok na drodze do polepszenia jakości szkolenia UKS Śrem! Wyższy poziom profesjonalizmu szkoleniowego zostanie osiągnięty poprzez powierzenie zarządzania szkółką piłkarską trenerowi z olbrzymim doświadczeniem w pracy w Ekstraklasie, I i II lidze oraz w piłce młodzieżowej - Jerzemu Cyrakowi - trenerowi UEFA A PRO. Współpraca pozwoli na zunifikowanie szkolenia w całym klubie, szkolenie kadry trenerskiej oraz wprowadzenie środków treningowych z najlepszych szkółek młodzieżowych z całej Polski. To świetna wiadomość dla Zielonych, gdyż dotychczasowe bardzo dobre doświadczenie w pracy Młodzików i Orlików z trenerem Cyrakiem zostanie przełożone na cały klub. To wielki krok w profesjonalizację szkolenia śremskich piłkarzy naśladującą wzorce najlepszych klubów w Polsce. Piłkarze szukający jakości szkolenia i własnego sportowego rozwoju będą mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w nowoczesnym systemie szkolenia przez wyszkoloną według najlepszych standardów kadrę trenerską w śremskim klubie.

 

Jaka jest Pana ocena dotychczasowej współpracy z UKS Śrem?

Wszedłem w zupełnie nowy system funkcjonowania i nowe środowisko - zarówno zawodowe, jak i to otaczające klub, czyli: rodzice, sponsorzy, przyjaciele klubu. Od razu dało się odczuć dużą pasję i zaangażowanie pracowników oraz dążenie do rozwoju klubu. W sposób wyjątkowy oceniam udział rodziców dzieci i młodzieży uprawiającej piłkę nożną w UKS-ie Śrem. Aktywnie uczestniczą w życiu klubu, służąc potrzebom swoich pociech. Zarówno ze strony UKS-u, jak i rodziców, zawsze mogę liczyć na pomoc i ich udział we wszystkich działaniach organizacyjnych.

Jak odbiera Pan wyzwanie kierowania szkółką piłkarską UKS Śrem?

Dotychczas głównie zarządzałem pojedynczymi zespołami piłkarskimi i tworzonym przeze mnie sztabem trenerskim na różnych poziomach szkoleniowych. Teraz będzie to szersze pole działania rozłożone na większą liczbę drużyn oraz odpowiedzialnych za te zespoły trenerów. Cieszę się, że będę mógł dzielić się swoimi doświadczeniami. Chętnie korzystam również z wiedzy i doświadczenia innych ludzi. Z pewnością wspólnie stworzymy atmosferę, która pozwoli przyspieszyć rozwój UKS-u w wymiarze szkoleniowym i organizacyjnym.

Jakie najważniejsze zmiany uznaje Pan za konieczne, by szkółka UKS Śrem zbliżyła się do dobrych akademii piłkarskich w Polsce?

Należy ujednolicić system szkolenia szkółki: od najmłodszych grup szkoleniowych aż do zespołu seniorskiego. Drużyny potrzebują jednolitego kierunku pracy, wspólnego modelu gry - by każdy zawodnik od najmłodszych lat miał jasno wytyczoną drogę rozwoju, którą w sposób świadomy będzie pokonywał. Sposób pracy i jakość szkolenia musi wychodzić poza ramy przeciętnej szkółki piłkarskiej.

Jakie główne zagrożenia widzi Pan w naszym mieście co do realizacji swoich ambitnych celów?

Największy problem, jaki dotychczas zaobserwowałem, to zdecydowanie baza sportowa i jej dostępność. Chcąc myśleć o wysokiej jakości szkolenia, trzeba dysponować przede wszystkim boiskami piłkarskimi, halami sportowymi (głównie dla dzieci), zapleczem do odnowy biologicznej, gabinetami dla potrzeb medycznych, a także szatniami z niezbędnym zapleczem dla prawidłowego funkcjonowania drużyn piłkarskich. W naszym klimacie nie wystarczają boiska trawiaste, z którymi jest problem (głównie w porze jesiennej i zimowej). Śrem dysponuje dwoma boiskami typu orlik (w tym jedno praktycznie bez oświetlenia), jednym większym, ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz powstającym w parku nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Żadne z tych boisk nie posiada wymiarów typowego boiska piłkarskiego. Jedynym boiskiem o takich wymiarach jest główna płyta w parku, ale z uwagi na brak oświetlenia, obecnie można prowadzić treningi tylko do godziny 17.30. To mocno ogranicza udział młodzieży w treningach, która często niewiele wcześniej kończy lekcje w szkołach. Żaden klub w Polsce nie jest w stanie zabezpieczyć tych potrzeb. W większości to wsparcie musi przychodzić ze strony władz miasta. Głęboko wierzę, że władze Śremu będą wspierały UKS Śrem w budowaniu wyższych standardów.

W trzeciej kolejce poznańskiej B klasy zespół Seniorów udał się do Poznania, by zmierzyć się z miejscowym Odlewem. Od początku Zieloni zepchnęli gospodarzy do obrony i kolejnymi akcjami nękali linię obrony Poznaniaków. Na bramkę czekali jednak do 29 minuty. Po pięknie wykonanym rzucie wolnym, Mateusz Mikołajczak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilka minut później kolejna dobra akcja i w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Maciej Nawrot, który podwyższył wynik na 2:0. Jeszcze przed przerwą kolejną bramkę zdobył Błażej Frankiewicz i na przerwę Seniorzy zeszli z wysokim prowadzeniem 3:0. Druga połowa wyglądała podobnie – zdecydowana dominacja chłopaków z UKS-u udokumentowana została golem w 83 minucie. Składna akcja w trójkącie Jakubiec, Frankiewicz i Bąkowski zakończyła się bramką zdobytą przez Macieja Bąkowskiego. Brawo zespół! Kolejne trzy punkty chłopcy dopisali na swoje konto do ligowej tabeli.

Odlew Poznań – UKS Śrem 0:4

bramki: M. Mikołajczak, M. Nawrot, B. Frankiewicz, M. Bąkowski

Skład: P. Kołacki, Ł. Jakubiec, M. Nawrot, D. Biernat, M. Tomczak , D. Kościuszko, M. Szymański, M. Mikołajczak, P. Turkowiak, B. Frankiewicz, N. Konieczny, K. Kistowski, H. Szymański, M. Jakuszek, Ł. Wolniak, M. Bąkowski

Zapraszamy!

 

W sobotę 23 czerwca rocznik 2011 rozegrał turniej Mini Mistrzostwa 2018 rozgrywane w Wągrowcu. W turnieju brało udział 19 zespołów  podzielonych na 4 grupy. Zieloni grali w grupie A z FA Szubin, Junior Nakło, Calcio Wągrowiec I oraz Chrobry Gniezno. Czas gry każdego meczu to 10 minut. Po 3 zwycięstwach oraz jednym remisie z 10 pkt zajmujemy I miejsce. W kolejnej rundzie do trafiliśmy do grupy B czyli do zespołów które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Tam graliśmy z FA Leszno, Canarinhos Skórzewo, Błękitnych Owińska oraz SKS Lipiny. Wygrywamy trzy mecze i mamy jeden remis. Z 10 pkt kończymy rywalizację w fazie finałowej. W całym turnieju wygraliśmy 6 meczy oraz mieliśmy dwa remisy. Brawo zieloni.

Wyniki grupa A
UKS Śrem  - FA Szubin 3-0
UKS Śrem - Junior Nakło 6-0
UKS Śrem - Calcio Wągrowiec 2-2
UKS Śrem - Chrobry Gniezno 2-1

Runda finałowa:
UKS Śrem - FA Leszno 3:1
UKS Śrem - Canarinhos Skórzewo 5:2
UKS Śrem - Błękitni Owińska 2:1
UKS Śrem - SKS Lipiny 2:2

Najlepszym strzelecem zielonych został Jaś Jankowiak - 16 bramek.
Jasiu również został wybrany do zespołu MVP całego turnieju. Brawo zieloni.

Skład drużyny:
Tomczyk Franek
Nowak Igor
Włodarczak Tymon
Kubas Filip
Binkowski Natan
Jankowiak Jaś
Ruta Kostek
Lange Ignacy

W sobotę 23 czerwca w Śremie odbył się drugi turniej charytatywny
im. Zbigniewa Broniarza, w którym wzięło udział 18 zespołów z
rocznika 2010. Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00.
Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po 6 zespołów. UKS Śrem
wystawił w tym turnieju 3 swoje drużyny. Turniej wygrała drużyna Lecha
Poznań, na drugim miejscu UKS Śrem a na trzecim mistrzowie wielkopolski w
tym roczniku - drużyna AP Reissa. Mnóstwo zabawy i sportowej rywalizacji
na najwyższym poziomie. Takich spotkań i w tak doborowym towarzystwie
chcielibyśmy więcej w Śremie.

1. UKS Śrem 1
2. UKS Śrem 2
3. Korona Wschowa
4. AP Reissa Jarocin
5. AP Reissa Baranowo
6. Lech Poznań
7. Canarinhos Skórzewo
8. AP Reissa Baranowo 2
9. Suchary Suchy Las
10. Kotwica Kórnik
11. UKS Śrem 3
12. Lipno Stęszew
13. Jurand Koziegłowy
14. Astra Krotoszyn
15. Unia Swarzędz 
16. UKS Orzeł Granowo
17. Kotwica Kórnik 2
18. Mieszko Gniezno

W sobotę rocznik 2011 rozegrał kolejna kolejkę ligi Red Box. Tym razem nasze zespoły grały po dwa mecze.

Wyniki
UKS Śrem I - UKS Talent II 11 -1
UKS Śrem I - SPWP Września 7 - 1
UKS Śrem II - Junior Koziegłowy 3 - 8
UKS Śrem II - UKS Talent I 2 - 9

Skład drużyny
Styperek Marianna
Słomczyńska Oliwia
Nowak Igor
Kowalski Tymon
Włodarczak Tymon
Błoch Maciej
Kubas Filip
Binkowski Natan
Górny Karol
Jasiński Marcin
Karolczak Kamil
Bramki dla UKS: obie Maciej Bąkowski
Skład: P.Kołacki, Ł.Jakubiec, R.Kubiak, R.Sznura, M.Mikołajczak, H.Szymański, M.Jakuszek, M.Gapys, M.Bąkowski, G.Frankowski, D.Kościuszko. Zagrali także: K.Kistowski, S.Mencel, D.Świadek, M.Nawrot, K.Michalak
Opis meczu:

Seniorzy pomimo dobrej gry znów zanotowali porażkę. Prowadząc 2:1 w sytuacji niezagrażającej bramce Zielonych G.Frankowski na skutek "głupiego" faulu łapie drugą żółtą kartkę otrzymując w konsekwencji kartę czerwoną. Gra w osłabieniu oraz opuszczenie boiska z powodu kontuzji Łukasza Jakubca pogmatwała szyki miejscowym, którzy głownie przez brak doświadczenia nie potrafili uporządkować działań na boisku tracąc dwie bramki.

Wyniki ligi powiatowej rocznika 2010 w dniu 05 maja 2018 w Dalewie:
 
AS Czempiń - UKS Śrem 0:0
 
Warta Śrem niebiescy - UKS Śrem 3:0
 
Warta Śrem 2011 - UKS Śrem 2:1
Bramka: Jakubiak
 

Skład drużyny:
Hyżyk Dawid, Barabasz Wiktor, Jakubiak Jan, Kurzawa Albert, Szałek Adam, Olejniczak Oskar, Broniarz Wojciu,

Zawodnicy w każdym meczu mieli dużo sytuacji do strzelenia bramki, jednak zabrakło skutecznej finalizacji pod bramką rywali. Coraz lepiej prezentowali się w grze 1x1. Bardzo dobrze wykonywali otwarcie gry oraz wyprowadzenie piłki od własnej bramki.

W meczu ligowym seniorzy zremisowali 1:1 z Orłami Plewiska. Bramkę wyrównującą zdobył Grzegorz Frankowski po silnym i precyzyjnym uderzeniu. 

Skład: P.Kołacki, P.Gawarecki, Ł.Jakubiec, M.Bąkowski, M.Mikołajczak, M.Nawrot, H.Szymański, D.Kościuszko, K.Kistowski, G.Frankowski, M.Jakuszek. Zagrali także: W.Piasny, K.Michalak, D.Świadek, R.Kubiak

Wywiad z zawodnikiem Orlików 2008, …

Jak myślisz, jakie Twoje piłkarskie umiejętności lub które cechy charakteru pomogły Ci w otrzymaniu powołania do kadry Wielkopolski? Sądzę, że przede wszystkim zaangażowanie w ciężką pracą na treningach, a także dawanie z siebie wszystkiego na meczach. Zawsze na 100%!   Czego nauczył Cię trener Witek Piasny? Jak oceniasz atmosfe...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Czwarte miejsce Orlików Starszych (…

Drugi zespół Orlików 2008 zagrał w turnieju Luboń Cup. Zieloni trafili do grupy B, w której wygrali dwa pierwsze mecze - 2:0 z Astra II Krotoszyn (bramki: Nikodem Kaczmarek, Jędrzej Jankowiak) oraz z Koroną Zakrzewo, a także zremisowali 2:2 ze Stellą Luboń po golach Huberta Przybylskiego i Nikodema Kaczmarka. Po świetnym początku przyszła...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Orliki Starsze (2008) zagrali w tur…

Zespół trenera Witka Piasnego wziął udział w turnieju Powstańczym organizowanym przez WZPN. Wśród ośmiu najmocniejszych drużyn I ligi znaleźli się zdolni Orlicy Starsi UKS Śrem. Zieloni trafili do grupy A, w której zmierzyli się z Wartą I Poznań, Wartą II Poznań oraz Polonią Środa Wlkp. W pierwszym meczu fazy grupowej chłopcy zremisowali...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Podsumowanie rundy jesiennej Żaków …

Runda jesienna dla Żaków Starszych była bardzo intensywna pod względem sportowym. W tym roczniku trenuje dużo zawodników i każdy z nich grał w odpowiedniej do swoich umiejętności lidze. Pierwszy zespół zagrał w piątej grupie ligi WZPN, gdzie nie przegrał żadnego spotkania. Zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Wartę Śrem, P...

Dodano: 04-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Dobre prognozy dla Orlików 2008

Coraz lepsze efekty przynosi praca trenera Witka Piasnego z Orlikami Starszymi (2008). Zakończenie rundy jesiennej na siódmej pozycji w I lidze z niewielką stratą do piątego miejsca, w porównaniu z zeszłym sezonem, daje dużo satysfakcji! Drużyna znacznie poprawiła jakość gry oraz swoje wyniki, co przyciąga kolejnych zawodników mających am...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Perspektywy są świetne!

Wywiad z trenerem Seniorów UKS Śrem, Damianem Skrzypczakiem, o dotychczasowych dokonaniach zespołu, planach i nadziejach na zbliżającą się rundę wiosenną.   Jak ocenia Pan dokonania drużyny seniorskiej UKS Śrem w I rundzie po przejęciu funkcji trenera? Wyniki, jakie osiągnął ten zespół, skłaniają do wystawienia bardzo dobrej oceny...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Podsumowanie rundy jesiennej Senior…

Seniorzy UKS Śrem przystąpili do tego sezonu z dużymi zmianami kadrowymi. Największą z nich było powierzenie prowadzenia drużyny uznanemu w wielkopolskiej piłce trenerowi, Damianowi Skrzypczakowi, który rozpoczął budowanie drużyny według własnego pomysłu. Wszystkie propozycje transferowe zostały zaakceptowane przez Zarząd klubu, a wzmocni...

Dodano: 22-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Przegrana po walce

W ostatniej kolejce I ligi WZPN Orliki 2008 rozegrali mecz na wyjeździe z czwartą drużyna swojej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. Zieloni nie byli faworytem w tym spotkaniu – była to kolejna rozgrywka, w której szybko tracili bramki. Z upływem czasu to Orliki przejmowali inicjatywę i dochodzili do wielu sytuacji podbramkowych. Niestety, ...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Słabe zakończenie sezonu

W ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym w Zalasewie w niedzielę, 11 listopada, Młodziki Starsze ulegli Liderowi Swarzędz 0:2. Spotkanie od początku było wyrównane i nie obfitowało w sytuacje bramkowe. Swoje nieliczne okazje wykorzystali gospodarze i już przed przerwą ustalili wynik, strzelając dwa gole. Po przerwie obraz meczu się ni...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2006)

Cenny remis

W sobotę, 10 listopada, Trampkarze 2005 udali się do Gostynia na swój mecz ligowy w ramach 14 kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej z tamtejszą Kanią. Mecz nie był porywającym widowiskiem, można go nazwać meczem walki, jednak na plus należy uznać bardzo poprawną realizację założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Zespół...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Rozstrzelali i zrzucili z podium Sk…

Juniorzy Młodsi rozegrali ostatni mecz na własnym terenie. Stawką spotkania było podium w grupie I ligi wojewódzkiej ze znaczącym rywalem: zespołem Canarinhos Skorzewo, które przed tym meczem zajmowało trzecie miejsce. UKS Śrem zaczął rozgrywkę bardzo dobrze, w 9 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Osiewicz, a tuż po nim drugą...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2003/2004)

Trzecie zwycięstwo z rzędu

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej do Śremu zawitał zespół Noteci Czarnków. Od pierwszych minut meczu dominacja Zielonych na boisku nie podlegała żadnej dyskusji. Niestety, składne akcje i bezustanne goszczenie w polu karnym gości nie przynosiło efektów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Zielonych, szybką kontrę przeprowadził zespół No...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...