Tancerka, instruktorka tańca, choreograf, animatorka. Właścicielka szkoły tańca Smash! Dance Academy, teraz także instruktorka w Dance UKS Śrem.

 

Co skłoniło cię do podjęcia współpracy z UKS Śrem?

Świat taneczny jest bardzo mały. UKS Śrem i grupy już w nim istniejące spotykałam i widziałam niejednokrotnie na zawodach. Bardzo mocne ekipy. Do współpracy skłoniły mnie pozytywne opinie moich znajomych instruktorów, którzy bardzo chwalili sobie współpracę z UKS Śrem. Pomyślałam, że mogę spróbować stworzyć coś nowego w tym miejscu.

 

Jak zaczęła się twoja przygoda z tańcem?

Moja przygoda zaczęła się nieco ponad 10 lat temu. Zaczęłam tańczyć dość późno, bo w wieku 17 lat. Byłam dość nieśmiałą osobą i na początku bałam się spróbować, ale na fali popularności nadawanego wówczas „You can dance - Po prostu tańcz!” postanowiłam zapisać się na zajęcia taneczne i spróbować swoich sił na sali. Chciałam zacząć od tańca towarzyskiego. Niestety, nie było kiedyś tak bogatej oferty zajęć dodatkowych dla młodzieży jak dziś (zwłaszcza w mniejszych miastach), dlatego dojeżdżałam do oddalonej o 50 km Zielonej Góry na zajęcia z hip hopu do szkoły ST TRANS (teraz SPOKO FAMILY). I później już poleciało. Treningi, pokazy, zawody, wyjazdy na warsztaty, aż sama zdobyłam kwalifikacje do nauczania w Egurrola Dance Studio w Warszawie.

 

Jak wyglądają twoje standardowe zajęcia?

Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki - przypominamy kroki, które były na poprzednich zajęciach, izolacje i chwilę się rozciągamy. Następnie pokazuję nowe kroki, które wykorzystamy w nowym układzie, by łatwiej było zapamiętać choreografię i przechodzimy do tworzenia układów i ustawień, które mogą być wykorzystane na zawodach. Na koniec robię zabawy (dla młodszych), stretching i chwilę na freestyle.

 

Na czym skupiasz się ucząc nowych kroków, choreografii? Co jest dla ciebie ważne?

Ciężko wskazać ten jeden najważniejszy element, ale z pewnością ważne są wiedza i podstawy (foundations). Im więcej wiesz na temat historii hip hopu, znasz podstawowe kroki, tym jesteś bardziej świadomym tancerzem i potrafisz lepiej „zarządzać” swoimi umiejętnościami. Poza tym bardzo, bardzo ważny jest twój własny styl i twoja osobowość. Możesz być super technicznym tancerzem, ale jeśli nie potrafisz w tańcu pokazać siebie, swoich uczuć, tego co w tobie gra, to niestety nie wygląda to dobrze.

 

Już kilka zajęć za Tobą - co możesz powiedzieć o swoich uczniach? Czym wyróżniają się tancerze i tancerki?

Utworzyły się fantastyczne ekipy małych tancerzy! Dzieciaki robią progres i otwierają się z każdymi kolejnymi zajęciami. Wyróżnia je to, że nie boją się freestylować (improwizować) i mają masę energii! Nie da się ich zmęczyć. Fantastyczne jest też to, że wiedzą, że na sali trzeba pracować. Te łobuzy i łobuziary namieszają jeszcze na zawodach!

Najnowsze zdjęcia w galerii

CSS - taniec

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...