Wywiad z Iwoną Jackowską, instruktorką sekcji tanecznej Dance UKS Śrem.

Przybliży nam Pani nieco formacje UKS Śrem, z którymi Pani pracuje?

Z miłą chęcią. W tym sezonie tanecznym mam przyjemność pracować z dwiema początkującymi grupami. Pierwsza z nich to dzieci między 3 a 6 rokiem życia - UKS-iaki. Druga to Little Stars, a jej tancerze są w wieku od 7 do 10 lat.

Jak wyglądają Pani standardowe zajęcia?

Na naszych zajęciach dla najmłodszych najważniejsza jest dobra zabawa, gdyż moim zadaniem, przede wszystkim, jest zarazić dzieci pasją do tańca. Budujemy dostosowane do wieku, dość proste pod względem ruchu, natomiast bardzo ciekawe i dynamiczne choreografie. A po odpowiednim przygotowaniu, z ogromną radością prezentujemy je rodzicom i najbliższym. Mamy już na swoim koncie kilka pokazów tanecznych! Starsza grupa uczy się kroków w stylu Hip Hop. Dobrze znane im są Running Man czy Cabbage Patch. Każdy trening to dawka wiedzy oraz pozytywnej energii.

Jakie są plany na przyszłość Pani formacji?

Jak wyżej wspomniałam, jesteśmy grupami początkującymi. Stawiamy na rozwój i przygotowanie każdego tancerza na transfer do grup zaawansowanych.

Jak ocenia Pani swoją współpracę z klubem UKS Śrem, kontakt z tancerkami?

Współpraca z klubem jest znakomita. Jesteśmy razem już trzeci sezon. A tancerki? No cóż, to ta najprzyjemniejsza część mojej pracy. Uśmiech, zabawa, pot na treningu. Jak to z dziećmi, zawsze wesoło i nie ma czasu na nudę. Pozdrawiam i ściskam Was moje kochane Tancereczki i Tancerze!