Klaudia Zaremba, dyplomowana instruktorka tańca, choreograf i założycielka poznańskiej szkoły tańca Wazzup?! dołączyła do kadry DANCE UKS Śrem. Swój warsztat szlifowała m. in. u takich sław jak: Latonyaa, Kimiko Miller, Kool Raves, Rodrigue Dibakoro, Dante Mayilla, Blacka Di Danca, AYA i wielu, wielu innych. Teraz swoje umiejętności chce przekazać zielonym tancerkom.

Dlaczego zdecydowałaś się podjąć współpracę z klubem UKS Śrem?

Zrobiłam to, bo uwielbiam pracę z młodzieżą. Bardzo satysfakcjonuje mnie przekazywanie swojej tanecznej wiedzy, doświadczenia oraz pasji młodszemu pokoleniu. Jestem również bardzo podekscytowana faktem, że będę mogła wykorzystać swoje nowe, szalone pomysły na formacje.

Czy masz jakieś konkretne oczekiwania wobec pracy z dziewczynkami? Zakładasz na początku sezonu jakieś cele, do których będziesz starała się dążyć?

Jeśli chodzi o oczekiwania, to chciałabym, aby dziewczyny były otwarte na nowości, które ja uwielbiam wprowadzać. Również zaufanie i dobra energia na sali są według mnie niezbędne do stworzenia naprawdę cudownej formacji.

Jeśli chodzi o cele - będę dążyć do tego, byśmy jeździły na jak najwięcej zawodów. Mam zamiar zabrać dziewczyny na największe wydarzenia i eventy dancehallowe, aby nabierały doświadczenia i czerpały inspirację również od innych osób. Sama często jeżdżę na warsztaty z Jamajczykami i innymi tancerzami żeby stale się rozwijać, dlatego chcę, by moje tancerki również miały taką możliwość.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tańcem?

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam od hip hopu już jako dziecko, ale próbując odnaleźć swój ukochany styl, w roku 2008 trafiłam na dancehall, który pochłonął mnie w całości. Później zakochałam się również w twerku. W 2010 roku zostałam dyplomowanym instruktorem tańca. Jestem założycielką, trenerką, choreografką i tancerką w Wazzup?! Dance Studio w Poznaniu. Pod moimi skrzydłami trenują dwie formacje dancehall: Wazzup Gyals oraz Queen Power, a także wiele grup początkujących i średnio zaawansowanych.

Pochwal się swoimi sukcesami, które masz na koncie!

Brałam udział w wielu eventach, m. in.: Dancehall or Die 2019 (finał w kat. Special Gyal), Regaeton vs Dancehall 2019 (I miejsce formacją, finał solo w kat. dancehall), Dancehall or Die 2015 (II miejsce), Dancehall Fever 2015 (II miejsce), Swagg Attack – Berlin’s Best Dancer 2012 w Niemczech (finał)... Uczestniczyłam w licznych pokazach i koncertach oraz wielu klipach muzycznych.

Czego zamierzasz nauczyć dziewczyny, co chcesz im przekazać?

Na swoich zajęciach chcę przede wszystkim pokazać, że taniec to nie tylko kroki i ruchy, ale przede wszystkim "czucie", poznanie kultury danego stylu oraz interpretacja muzyki, nie zapominając przy tym o odpowiedniej technice i nazewnictwie. Na zajęciach stawiam na to, by każda tancerka rozwijała swój potencjał w stu procentach i pokazywała w tańcu swoją osobowość.

Przede wszystkim chciałabym, żeby dziewczyny, które trenują pod moim okiem były świadomymi tancerkami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie przekazanie im wiedzy na temat kroków dancehallowych oraz informacji na temat kultury i historii. Będziemy również pracować nad muzykalnością i interpretacją muzyki, co jest dla mnie bardzo ważne w tańcu. Chciałabym także, żeby każda z dziewczyn rozwijała się również indywidualnie i odkryła swoją osobowość taneczną, ponieważ jest to niezbędne do stworzenia dobrej formacji.

Moim celem jest również stworzenie formacji, która będzie taneczną rodziną. Wzajemne wspieranie oraz motywowanie jest dla mnie bardzo ważne i tego chcę nauczyć dziewczyny. Moje tancerki powinny być również gotowe na ciężką taneczną pracę i stuprocentowe zaangażowanie podczas treningów, co na pewno zaowocuje w trakcie zawodów i pokazów. Oczywiście pragnę połączyć to wszystko tak, by dziewczyny przychodziły z uśmiechem i mnóstwem energii na salę. Po prostu chcę przekazać i zarazić ich swoją miłością do tańca.