Adam Wojciechowski, osiemnastoletni zawodnik grający w drużynie Seniorów UKS Śrem, w ostatnim sparingu z Orłem Koźmin strzelił swoją debiutancką bramkę.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z UKS Śrem i piłką nożną?

Przygoda z UKS-em rozpoczęła się niedawno, półtora roku temu. Szukałem miejsca, w którym będę mógł się rozwijać oraz cieszyć grą. Wybór UKS-u z pewnością był słuszną decyzją. Piłkarzem, dzięki któremu pokochałem piłkę jest Messi, od najmłodszych lat śledziłem jego karierę. Aż do dziś to dzięki niemu potrafię czerpać radość z gry.

Na ostatnim sparingu strzeliłeś swoją debiutancką bramkę. Kiedy dołączyłeś do Seniorów? Jak współpracuje Ci się z trenerem Skrzypczakiem?

To niesamowite uczucie strzelić pierwszą bramkę w piłce seniorskiej, w dodatku jako Junior. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni, muszę skupić się na kolejnych meczach, by wnieść jak najwięcej do zespołu. Do drużyny Seniorów dołączyłem pod koniec stycznia tego roku, z trenerem Skrzypczakiem mam świetne relacje. Byłem jego podopiecznym już jako Junior, kiedy występowałem w lidze wojewódzkiej.

Co powiesz o atmosferze w drużynie, jakie są Twoje relacje z pozostałymi zawodnikami?

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Te słowa chyba najlepiej określają naszą atmosferę. Różnica wieku to tylko pozory, każdy oferuje tutaj pomoc i wsparcie.

Co powiesz ze swojego punktu widzenia o swoich piłkarskich umiejętnościach, porównując się ze starszymi kolegami z drużyny?

Jesteś taki dobry, jak twój ostatni mecz, zatem cała drużyna prezentuje naprawdę wysoki poziom oraz zasługuje na pochwały. Na boisku musisz być pewny siebie, wtedy możesz robić z futbolówką co tylko zechcesz.

Jakie są Twoje plany, marzenia? Czego możemy Ci życzyć?

Z pewnością głównym celem jest awans, musimy dobrze przepracować ostatnie tygodnie okresu przygotowawczego. Chciałbym oswoić się z piłką seniorską, pokazać się z dobrej strony. Nie będę ukrywał, że moim marzeniem jest gra znacznie wyżej, póki co chcę czerpać radość z gry.

Najbliższy trening Seniorzy

Następny mecz Seniorzy