Maciej Nawrot, Kamil Wojciechowski i Błażej Frankiewicz – trójka zawodników grających w drużynie seniorskiej, która niedawno rozpoczęła swoją karierę trenerską. Przed chłopakami długa droga, ale mają niepowtarzalną okazję, by uczyć się od najlepszych.

 

JESTEŚCIE MŁODYMI TRENERAMI, A JUŻ WSPÓŁPRACUJECIE Z TAK DOŚWIADCZONYMI OSOBAMI JAK JERZY CYRAK, ŁUKASZ SIWECKI, KRZYSZTOF KOŁODZIEJ. CZEGO CHCIELIBYŚCIE SIĘ OD NICH NAUCZYĆ?

Kamil Wojciechowski: Będąc młodym trenerem nie posiadam jeszcze dużego doświadczenia. Należy włożyć mnóstwo pracy w dokształcanie się, by treningi przynosiły oczekiwane efekty. Możliwość nauki od doświadczonych trenerów Cyraka, Siweckiego oraz Kołodzieja pozwala rozwinąć nam, młodym trenerom, skrzydła. Treningi przeprowadzane z ich obecnością dają nam możliwość nabywania doświadczenia oraz wiedzy, by sprawić, że treningi będą ciekawsze, a przygotowane przez nas ćwiczenia będą pomagały rozwijać potencjał naszych małych piłkarzy. Spotkania odkrywają w nas, trenerach, nowe siły i chęć do prowadzenia coraz lepszych treningów, uwzględniając zdobytą wiedzę i umiejętności. Pomagają zdać sobie sprawę, jak wiele serca należy włożyć w przygotowanie i prowadzenie dobrego treningu.

Błażej Frankiewicz: Praca z tak doświadczonymi trenerami dla początkującego trenera jest bezcenna. Mam możliwość nauki od fachowców, którzy pracowali w Lechu Poznań. Radzili sobie z presją, a ich wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem.

Maciej Nawrot: Taka współpraca na pewno jest pomocna, ponieważ mogę wiele się dowiedzieć o tym, jak podnieść jakość szkolenia. Dzięki wskazówkom trenerów zwiększyłem intensywność oraz atrakcyjność prowadzonych przeze mnie zajęć.

 

JAKIE SĄ WASZE NADZIEJE NA KOLEJNY SEZON?

Błażej Frankiewicz: Głównym celem na przyszły sezon jest dla mnie zdobywanie doświadczenia potrzebnego do samodzielnego prowadzenia drużyny.

Maciej Nawrot: Rozwój jest słowem klucz, który będzie mi towarzyszył nie tylko przez najbliższy sezon, lecz przez całą przygodę z piłką.

Kamil Wojciechowski: Wraz z nowym sezonem chcemy dać z siebie wszystko, pokazać ile jesteśmy w stanie osiągnąć wspólnymi siłami. Treningi będą przeprowadzane z nabytym doświadczeniem oraz wykorzystywaniem umiejętności i wiedzy, które posiadamy. Nowy sezon otwiera możliwości na polepszenie wyników z naszymi drużynami. Chcemy osiągać lepsze wyniki meczów i dać z siebie wszystko.

 

CO SPRAWIŁO, ŻE CHCIELIŚCIE ZOSTAĆ TRENERAMI? DLACZEGO AKURAT W UKS-IE ŚREM?

Maciej Nawrot: Do bycia trenerem zainspirował mnie mój były trener, dzięki któremu zrozumiałem piłkę nożną. Klub zaproponował mi pomoc w rozwoju trenerskim oraz zapewnił odpowiednie warunki do spełniania się w tym zawodzie.

Kamil Wojciechowski: Od najmłodszych lat chodziłem na treningi i grałem w piłkę nożną. Chciałem być coraz lepszy, dawałem z siebie wszystko podczas meczów. Piłka nożna to wiele wspomnień, błędów, pomyłek, chwile zwątpienia i powrotów, radości i smutku, ale również poświęcenie i emocje. To sport, który pozwala się rozwinąć i kształtuje osobowość. Postanowiłem zostać trenerem, aby móc rozwijać młodych piłkarzy i pokazać im, że piłka nożna to nie tylko sport, ale i pasja. Trenuje w UKS-ie, ponieważ to klub, który docenia każdy wysiłek i zapewnia nabycie doświadczenia.

Błażej Frankiewicz: Piłka nożna od najmłodszych lat odgrywa w moim życiu ważną rolę. Jestem czynnym zawodnikiem, który odniósł poważną kontuzję kolana. Klub UKS Śrem wyciągnął do mnie pomocną dłoń i pomógł się odbudować. Kiedy otrzymałem ofertę pracy jako trener pomyślałem, że to szansa dla mnie i możliwość okazania wdzięczności klubowi.

 

JAKIE SĄ WASZE AMBICJE TRENERSKIE?

Kamil Wojciechowski: Piłka nożna to sport, który wymaga wielu lat ciężkiej pracy i treningów. Jako trener chcę zapewnić, że podczas uczęszczania na treningi nasi młodzi piłkarze rozwiną skrzydła. Skupią się na doskonaleniu nabytych już umiejętności. Ważna jest również atmosfera podczas spotkań, aby nasi zawodnicy z chęcią uczęszczali na treningi.

Błażej Frankiewicz: Moimi ambicjami trenerskimi jest ciągła nauka i zdobywanie kolejnych licencji trenerskich, by piąć się w górę w hierarchii trenerów UKS Śrem.

Maciej Nawrot: Na pewno w przyszłości dobrze byłoby oglądać część swoich wychowanków grających na wysokim poziomie. Chciałbym również, żeby zawodnicy, którzy zrezygnują z gry piłkę nożną byli dobrze wychowani i wspominali mnie z uśmiechem.

 

                                        Maciej Nawrot                                                                         Kamil Wojciechowski                                                      Błażej Frankiewicz

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...