Udanie rozpoczęli inaugurację oficjalnych meczów sezonu 2019/2020 Seniorzy UKS Śrem. W meczu Pucharu Polski pokonali silny zespół Pogoni Książ 3:2. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Rozgrywka była podzielona na dwie różne połowy: pierwsza pod dyktando gospodarzy, w drugiej zespołem przeważającym byli goście. Już w 5 minucie Seniorzy stracili bramkę. Błąd obrony wykorzystał Galusik i strzałem z bliskiej odległości pokonał Nowaczyka. Stracona bramka nie wpłynęła negatywnie na zespół, bo chwilę później swoją debiutancką bramkę w barwach UKS-u zdobył Jakub Szymański. Kolejne akcje Zieloni próbowali budować skrzydłami i to przyniosło efekt w postaci kolejnego gola Szymańskiego. W 34 minucie ładną akcją popisał się aktywny tego dnia Dawid Hauf. Piłkę rzucił w pole karne i przy strzale Szymańskiego obrońca ratował się faulem. Rzut karny pewnie wykonał kapitan, Dawid Biernat. Do przerwy przewaga gospodarzy 3:1. Druga połowa znów zaczęła się nie najlepiej, brak koncentracji spowodował, ze w pięć minut zespół Pogoni miał trzy bardzo dobre sytuacje. Na szczęście dla Seniorów – sytuacje niewykorzystane. Bramkę kontaktową z rzutu karnego dopiero na siedem minut przed końcem meczu zdobył ponownie Piotr Galusik, a mecz zakończył się zwycięstwem Zielonych.

UKS Śrem – Pogoń Książ 3:2

Skład: T. Nowaczyk, H. Szymański, N. Konieczny, B. Frankiewicz, K. Ratajczak, M. Szymański, D. Biernat, D. Hauf, K. Łukasik, M. Nawrot, J. Szymański, M. Rochowiak, K. Kistowski, D. Kościuszko