Dwa lata temu klub UKS Śrem stanął przed dylematem zapewnienia przyszłości zawodnikom rocznika 1999 kończącym swoją juniorską grę. Dla polepszenia atmosfery w śremskiej piłce oraz efektywniejszego szkolenia zawodników, jedną z opcji było podzielenie szkolenia między dwa śremskie kluby na szkolenie dzieci i młodzieży w jednym klubie oraz piłkę juniorską i seniorską w drugim klubie. Taka też propozycja została złożona przez UKS Śrem aktualnemu prezesowi Warty Śrem. Została odrzucona, dlatego Zieloni przystąpili do projektu „Seniorzy”.

Z dzisiejszej perspektywy była to słuszna decyzja włodarzy UKS Śrem. Po rocznym stażowaniu w najniższej klasie w ostatnią niedzielę drużyna Seniorów awansowała do wyższej ligi po niesamowitej serii zwycięstw na wiosnę. To dopiero pierwszy krok długoterminowego projektu - od jutra zabieramy się do zrobienia kolejnego, już w A klasie. Projekt oparty na szkoleniu młodzieży z optymizmem patrzy w przyszłość, czekając na przyszłe wzmocnienia silnymi rocznikami 2002, 2003 i 2005 grającymi w ligach wojewódzkich. To stażowanie na najwyższym w województwie poziomie rozgrywek zaprocentuje na przyszłość. Oby już w wyżej niż A klasie. Brawo Zieloni! Brawo Trener Damian! Brawo drużyna!

 

GKS Gułtowy – UKS Śrem 3:3

 

Po bardzo zaciętym i pełnym emocji, ze zmieniającym się jak w kalejdoskopie wynikiem, remisem zakończył się trudny, wyjazdowy mecz w Gułtowach. Tym samym Seniorzy zdobyli cenny, brakujący do awansu jeden punkt i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek mogą świętować awans. Musieli jednak na ten remis ciężko zapracować. Ponadto wynik 3:3 został okupiony dwoma kontuzjami - z boiska zejść musieli Szymański i Rochowiak. Pierwszą bramkę zdobyli śremianie. W 8 minucie rzut wolny wykonał Konieczny i piłka wpadła do siatki. Niestety, za chwilę Zieloni stracili bramkę. Cztery minuty później kolejna akcja przyniosła prowadzenie zespołu trenera Damiana Skrzypczaka. Bramkę zdobył Strzelec. Gospodarze nie poddali się i znów doprowadzili do remisu. Co nie udaje się gościom, udaje się gospodarzom, którzy w 63 minucie wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki Zieloni dążyli do wyrównania i osiągnięcia przewagi na boisku, a konsekwencją tego była bramka zdobyta przez Koniecznego. Ostatni gwizdek sędziego i polały się szampany. Cel jaki przed sezonem został założony, czyli awans do A klasy, został osiągnięty!

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Szymański, B. Frankiewicz, N. Konieczny, J. Strzelec, K. Ratajczak, M. Rochowiak, M. Bąkowski, K. Kistowski, K. Michalak, P. Gawarecki

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...