Już tylko jeden punkt brakuje Seniorom UKS Śrem do awansu do A klasy. Po sobotnim zwycięstwie nad Farą Żydowo Zieloni utrzymują bowiem dziewięć punktów przewagi, które zapewniają im awans do A klasy. Wygrana z Żydowem przedłużyła wiosenną passę wygranych meczów z rzędu do dziesięciu. Drużynę czeka w najbliższą sobotę mecz z czwartą drużyną w tabeli na wyjeździe w Gułtowach, a potem z bezpośrednim rywalem w walce o A klasę, zespołem WKS Owieczki. Sezon Seniorzy zakończą spotkaniem wyjazdowym z jedenastą drużyną tabeli, zespołem z Kiszkowa.

UKS Śrem - Fara Pelikan Żydowo 3:0

Kolejny milowy krok w drodze do awansu zrobili Seniorzy UKS Śrem, pewnie zwyciężając niepokonany w tej rundzie zespół z Żydowa. By awansować do upragnionej A klasy, Zielonym pozostał do zdobycia jeden punkt w trzech meczach. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale tym razem goście także pokazali kilka ciekawych akcji. Na bramkę przyszło czekać do 30 minuty meczu - dośrodkowanie w pole karne Błażeja Frankiewicza trafiło do Mateusza Rochowiaka i otworzyło wynik rozgrywki. Chwilę później było już 2:0 dzięki bramce Jakuba Strzelca. Po przerwie tempo meczu spadło i mecz się wyrównał. W 75 minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości, który przed polem karnym sfaulował Błażeja Frankiewicza. Kolejną bramką Łukasz Jakubiec ustalił wynik rozgrywki na 3:0.

SKŁAD: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, M. Bąkowski, M. Rochowiak, R. Sznura, K. Ratajczak, N. Konieczny, J. Strzelec, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, Ł. Jakubiec

Najbliższy trening Seniorzy

Następny mecz Seniorzy