Jakie są w Pana ocenie główne powody tak dobrej passy siedmiu kolejnych zwycięstw w rundzie wiosennej drużyny Seniorów UKS Śrem?

Bardzo dobrze przepracowana przez zespół zima przynosi efekty. Zimowe sparingi z silniejszymi przeciwnikami i bardzo dobre zaangażowanie podczas treningów to sekret naszych wyników. Dodatkowo na pewno zawodnicy, którzy przyszli do zespołu, są wzmocnieniami i bardzo dobrze zaaklimatyzowali się w naszej drużynie. Cieszy również świadomość w chłopakach celu, jakim jest awans klasę wyżej. Dobrze wiemy, ze szatnia odgrywa dużą rolę w odnoszonych sukcesach, a u nas atmosfera jest wspaniała.

Jak ocenia Pan szanse drużyny w połowie rozgrywek na osiągnięcie stawianego przed sezonem celu - awansu do A klasy?

Do końca sezonu pozostało sześć meczów i nie dopuszczam myśli, byśmy nie świętowali w czerwcu awansu. Naszym celem jest zwyciężanie w każdym meczu i traktujemy go jako finał, więc pozostało nam do zdobycia sześć finałów.

Jakie będą kolejne cele na horyzoncie dla rozwoju drużyny Seniorów i na ile zasili się ona już zdolną młodzieżą z roczników 2002 i 2003 grającą w ligach wojewódzkich?

Wybiegając w przyszłość, moim marzeniem jest jak wcześniej mówiłem awans do A klasy i odegranie w niej znaczącej roli, czyli walkę o czołowe lokaty. Każdy z chłopców, którego mam w swoim zespole, zrobił znaczący krok we własnym rozwoju i jestem przekonany, że poradzą sobie w rozgrywkach na poziomie wyżej. Mam też nadzieję, ze do zdrowia wrócą Kościuszko i Mikołajczak, którzy byli przed problemami ze zdrowiem naszymi czołowymi zawodnikami. Niewątpliwie chcielibyśmy wzmocnić się dwoma/trzema piłkarzami, ale mam też na uwadze naszych Juniorów, którzy bardzo dobrze radzą sobie w ligach wojewódzkich. Tylko dlatego nie grają teraz w Seniorach, bo poziom w ich ligach jest bardzo wysoki i tam podnoszą swoje umiejętności. Jednakże w przyszłym sezonie chciałbym w większym stopniu korzystać z ich umiejętności. O przyszłość i rozwój naszej drużyny nie musimy się martwić, bo mamy świetne zaplecze, a wiemy jak trudno dziś w innych klubach z drużynami juniorskimi.

Najbliższy trening Seniorzy

Następny mecz Seniorzy