Choć do składu drużyny seniorskiej Dawid Biernat dołączył dość niedawno, dał się zauważyć jako wyróżniający się piłkarz i godny naśladowania przeciwnik. Czy poprowadzi swój zespół do awansu?

Jak myślisz, co spowodowało, że zostałeś kapitanem? Uważasz, że nadajesz się na takiego przywódcę?

Sądzę, że przede wszystkim moje zaangażowanie na meczach i treningach, bardzo dobra relacja z chłopakami i trenerem, ale również umiejętności. Nie chodzi tylko o grę na boisku, ale także o pomoc jeśli chodzi o organizację w zespole. Uważam, że się nadaję, ale czy rzeczywiście tak jest - czas pokaże.

Funkcja kapitana to ogromne wyróżnienie, ale również odpowiedzialność.

Byłem mocno zaskoczony, że praktycznie jednogłośnie zostałem wybrany na kapitana drużyny. Pierwszy raz w mojej przygodzie z piłką będę pełnił taką funkcję. Bardzo się cieszę i zrobię wszystko, żeby nie zawieść chłopaków.

Jesteś dość „świeżym” zawodnikiem w drużynie UKS-u Śrem, grasz w barwach zielonych stosunkowo krótko. Jak ocenisz swój postęp, relacje z trenerem, zawodnikami?

Z każdym treningiem i meczem czuję się coraz lepszy, nabywam nowe umiejętności. Z zawodnikami mam już bardzo dobry kontakt, tak jak z trenerem, którego znam nieco dłużej.

Czy masz jakieś szczególne pomysły na dobre wykorzystanie swojej nowej roli?

Chciałbym być kapitanem, który zawsze będzie wspierał zawodników zarówno na boisku, jak i poza nim. Zamierzam w razie potrzeby gasić i wyjaśniać wszelkie spory w drużynie.

Trzymamy kciuki!

Najbliższy trening Seniorzy