W znacznie lepszym stylu zaprezentowali się Seniorzy UKS Śrem w kolejnym meczu sparingowym w porównaniu z wcześniejszym, słabym występem przeciwko Pogoni Książ. Złożyła się na to prawie pełna frekwencja zawodników obecnych na meczu, a także praca wykonana w tygodniu przez trenera Skrzypczaka nad przygotowaniem i podejściem drużyny do meczu. Efekt to znaczna poprawa mobilizacji zawodników oraz większe zaangażowanie w grę. Jakość gry pozostawia pewne elementy do poprawy, ale Seniorzy mają jeszcze trzy tygodnie na pracę i doszlifowanie detali. Drużynę w kolejnych spotkaniach poprowadzi nowo wybrany kapitan Dawid Biernat, którego postawa na boisku może być przykładem do naśladowania dla pozostałych zawodników w zespole.

UKS Śrem – TUR Turew 2:0

Bramki: N. Konieczny, D. Biernat

W sobotnie popołudnie, 9 marca, Seniorzy gościli czołowy zespół leszczyńskiej A klasy - TUR Turew. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Goście to drużyna, która zaprezentowała twardą, męską grę. Zadaniem Zielonych w tym meczu było nie stracić bramki i atakiem pozycyjnym stwarzać sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował Norbert Konieczny, który w 26 minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Na przerwę zeszli więc z bezbramkowym remisem. Druga część spotkania to w dalszym ciągu męska gra i zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych ze strony śremian. W 68 minucie, za niewykorzystany rzut karny zrehabilitował się Konieczny i bardzo ładnym lobem pokonał bramkarza Tura. Kolejną akcję i okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Maciej Bąkowski trafiając w poprzeczkę, a ozdobą meczu była w 84 minucie bramka z rzutu wolnego Dawida Biernata, który strzałem w samo okienko zdobył bramkę na 2:0.

Skład: P. Kołacki, D. Biernat, H. Szymański, K. Ratajczak, K. Kistowski, M. Bąkowski, M. Nawrot, N. Konieczny, B. Frankiewicz, R. Sznura, M. Kolański, M. Nowaczyk, M. Rochowiak, P. Gawarecki, P. Buliński, Ł. Jakubiec

Najbliższy trening Seniorzy

Następny mecz Seniorzy