Drużyna Seniorów UKS Śrem rośnie w siłę. Wspierana Juniorami 2002 wygrywa kolejne sparingi, a w ostatnim czasie do jej składu dołączyła dwójka nowych zawodników – Jakub Strzelec i Marcin Kolański.

Co skłoniło Was do zasilenia składu drużyny seniorskiej i stania się częścią klubu UKS Śrem?

Marcin: Po części trener, z którym miałem okazję już wcześniej współpracować w innych klubach i to za jego namową stwierdziłem, że warto jeszcze trochę pograć. A poza tym - bez sportu chyba nie potrafię żyć.

Kuba: Miałem oferty z wielu drużyn z bliższych i dalszych miejscowości od Śremu. Wybrałem UKS Śrem, ponieważ czułem, że będę mile widziany przez całą społeczność klubu, a także bardzo ważne było oddanie do użytku nowego boiska treningowego z sztuczną nawierzchnią na terenie Śremu. Z chęcią też dołączyłem do klubu UKS Śrem, ponieważ moja najbliższa rodzina – dziadek Benedykt wraz z moim tatą Arturem - są współzałożycielami klubu UKS „Szóstka” Śrem i dali początek nowemu klubowi sportowemu w Naszym mieście, którego barwy mogę na chwilę obecną reprezentować.

Jakie aspiracje ma zespół trenera Skrzypczaka?

Kuba: Zdecydowanie najbliższym celem jest awans do A klasy. Czekają Nas trudne pojedynki i tylko poprzez zaangażowanie i koncentrację nad każdym najbliższym meczem możemy ten cel osiągnąć tak, by w czerwcu móc hucznie świętować.

Marcin: To chyba oczywiste - awans ligę wyżej!

Jak przyjęli Was pozostali zawodnicy?

Marcin: Z niektórymi chłopakami grywałem już wcześniej, z niektórymi znam się z widzenia, więc nie było problemów, żeby się zaaklimatyzować.

Kuba: Jestem przekonany, że gdy w drużynie jest wzajemne wsparcie, pomoc i zrozumienie w relacjach międzyludzkich to gra o wiele lepiej się układa. Rozegrałem w drużynie przez 3 tygodnie 4 mecze sparingowe i bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, że po meczu potrafimy sobie powiedzieć złe, ale i dobre rzeczy, zagrania i zachowania i na gorąco je sobie przekazać i wytłumaczyć. Cieszę się, że zostałem dobrze przyjęty przez drużynę zarówno na boisku, gdy zespół szuka gry ze mną i coraz bardziej się zgrywamy, jak i poza boiskiem.

Marcin Kolasiński

MARCIN KOLAŃSKI