Pięciu zawodników więcej liczy drużyna Seniorów w porównaniu ze składem rundy jesiennej. Po powrotach kontuzjowanych wychowanków, Pawła Gawareckiego i Mateusza Rochowiaka, którzy z meczu na mecz robią postępy, coraz bardziej w składzie zaznaczają się zawodnicy wytransferowani w okienku zimowym: Jakub Strzelec i Marcin Kolański. Nowi członkowie drużyny świetnie wkomponowali się w jej skład, wnosząc nową jakość - zwłaszcza do gry ofensywnej. Szeregi obrony wzmocnił zaś Konrad Ratajczak, który będzie jej poważnym wzmocnieniem. Kadrę Seniorów UKS Śrem tworzy 22 zawodników, nie licząc aspirujących do odgrywania ważnej roli w seniorskiej piłce zawodników Juniorów grających na co dzień w ligach wojewódzkich. Wszyscy czekamy na wyleczenie kontuzji Mateusza Mikołajczaka i Dominika Kościuszki. Tak szeroka kadra pozwala na optymizm na długą, wiosenną rundę.

 

UKS Śrem - Luboński KS 5:3

Bramki: J. Strzelec x2, D. Biernat, M. Rochowiak, P. Buliński

 

Kolejny mecz mają za sobą Seniorzy. Ponownie zmierzyli się z silniejszym rywalem, grającym w A klasie - Lubońskim KS. Ku zaskoczeniu gości, już od początku spotkania Zieloni wzięli się ostro do pracy i już w drugiej minucie Jakub Strzelec zdobył pierwszą bramkę. Chwilę później Seniorzy strzelili gola na 2:0, lecz sędzia pokazał spalonego. Kolejne dwie wyśmienite okazje zmarnował Konrad Kistowski i zamiast wysokiego prowadzenia w 25 minucie, jedna z kontr zakończyła się utratą bramki. Dwie minuty później Norbert Konieczny trafił w słupek i na domiar złego w 34 minucie Seniorzy stracili drugą bramkę. Końcówka jednak tej bardzo dobrej i emocjonującej połowy należy do nich - po rzucie karnym Dawid Biernat doprowadził do remisu, a następnie Mateusz Rochowiak ustalił wynik pierwszej połowy na 3:2. Druga część spotkania to w dalszym ciągu bardzo dobre widowisko i wiele sytuacji podbramkowych. Historia z pierwszej połowy powtórzyła się - zamiast podwyższenia wyniku, w 60 minucie Kistowski trafił w słupek, a później Luboński doprowadził do remisu. To nie koniec emocji. Następnie drużyna seniorska znów wyszła na prowadzenie. Debiutanckiego gola w barwach UKS-u Śrem, po pięknym dośrodkowaniu Koniecznego, strzelił Piotr Buliński. W 85 minucie kropkę nad i postawił Jakub Strzelec, ustalając wynik na 5:3.

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Szymański, J. Strzelec, B. Frankiewicz, M. Kolański, N. Konieczny, K. Kistowski, M. Rochowiak, Ł. Jakubiec, P. Gawarecki, P. Buliński, P. Kołacki

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...