Wywiad z trenerem Seniorów UKS Śrem, Damianem Skrzypczakiem, o dotychczasowych dokonaniach zespołu, planach i nadziejach na zbliżającą się rundę wiosenną.

 

Jak ocenia Pan dokonania drużyny seniorskiej UKS Śrem w I rundzie po przejęciu funkcji trenera?

Wyniki, jakie osiągnął ten zespół, skłaniają do wystawienia bardzo dobrej oceny. Realizacja zadania wcale nie była łatwa. Zbudowanie drużyny przy dojściu dziewięciu nowych zawodników to zawsze ciężkie wyzwanie, jednak chłopaki stanęli na wysokości zadania i w pełni świadomi, z wielką pasją, podeszli do realizacji celu, jakim jest wygrywanie meczów i awans do A klasy.

Wygranych 11 meczów, przy jednym remisie i tylko jednej porażce pokazuje, że poszliśmy dobrą drogą, a wraz z zawodnikami stworzyliśmy bardzo ciekawy i świetnie rozumiejący się kolektyw. Mieszanka doświadczenia i młodości oraz super atmosfera to obraz naszego zespołu.

Jakie są plany na najbliższe miesiące?

Zespół w formie roztrenowania do 15 grudnia spotykać się będzie trzy razy w tygodniu. W międzyczasie odbędzie się oficjalne podsumowanie rundy jesiennej w jednej ze śremskich restauracji. Od połowy stycznia bierzemy się ostro do pracy, trenując na sali, w terenie i boisku, przeplatając te zajęcia meczami kontrolnymi z zespołami takimi jak: GKS Żerków, Luboński KS, Pogoń Książ, Tur Turew, Las Puszczykowo czy LZS Głuchowo.

Planujemy też 2/3 wzmocnienia i czekamy również na powrót po ciężkich kontuzjach dwóch naszych wychowanków - Pawła Gawareckiego i Mateusza Rochowiaka - którzy przy pełnej pomocy klubu po zabiegach operacyjnych wracają do gry.

Z jakimi nadziejami czekacie na rundę wiosenną?

Celem najważniejszym jest oczywiście awans do A klasy, ale także dalszy postęp i rozwój drużyny. Jednakże cele i plany nie kończą się tylko na tej rundzie. Ambicją moją, jak i całego klubu są dalsze awanse i krok po kroku podnoszenie poziomu piłki seniorskiej w UKS-ie.

Perspektywy są świetne. Pracuję z chłopakami z rocznika Junior Młodszy. Talentu i umiejętności tym zawodnikom nie brakuje i tylko kwestią czasu jest ich napieranie na pierwszy zespół. A to nie koniec… Świetną pracę wykonują trenerzy z chłopakami zarówno w roczniku 2003, jak i 2005. Drużyny te, podobnie jak Juniorzy 2002, bardzo dobrze radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkopolsce.

Talentów i jakości w tych grupach jest co niemiara, więc potencjał i moc to bardzo ciekawa perspektywa.

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...