Jak ocenia Pan przygotowania do sezonu? Czy udało się w całości zrealizować plan?

Zarówno wszystkie treningi, jak i sparingi, miały na celu jak najlepiej przygotować zespół do rozgrywek. Gra w wyższej klasie rozgrywkowej to na pewno trudniejsze mecze i bardziej wymagający przeciwnicy. Zaangażowanie i wyniki sparingów pokazują, że obraliśmy dobry kierunek i z pełnym optymizmem podchodzimy do rozgrywek ligowych. Jedynym minusem jest brak dostępu do głównej płyty boiska, dlatego każdy mecz i trening będzie wartością dodaną i dużym plusem w kontekście całego sezonu.

 

Jak wygląda kadra drużyny i gotowość zawodników do gry na początku sezonu?

Mając ambitne plany zespół został odpowiednio wzmocniony. Są to zawodnicy, którzy dodają jakości zespołowi, ale też charakterem pasują do bardzo dobrej atmosfery panującej w naszej drużynie. Dużym wyzwaniem dla mnie jako trenera i zawodników był brak czasu na wkomponowanie w zasadzie w pięć tygodni siedmiu, ośmiu chłopaków, którzy zasilili naszą drużynę, stąd też duża liczba sparingów.

 

Jakie są Pańskie nadzieje i cele na rundę jesienną w wyższej klasie rozgrywkowej?

Cel się nie zmienia i podobnie jak w poprzednim sezonie to gra o jak najwyższe miejsce w tabeli. Moją zasadą jest dążenie do celu krok po kroku, czyli przygotowywanie się do każdego meczu i walka o zwycięstwo. Codzienna praca na treningach i zaangażowanie, jak do tej pory, moich zawodników - jestem pewien, że przyniosą odpowiednie efekty. Po reorganizacji rozgrywek będzie to bardzo ciekawa liga i konfrontacje z zespołami z okręgów leszczyńskich, kaliskich i konińskich, będą ciekawym doświadczeniem.

W piątkowy wieczór, 2 sierpnia, drużyna Seniorów zmierzyła się z grającym w klasie okręgowej zespołem Piast Belęcin. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła Zielonym bramkę autorstwa Jakuba Strzelca. Niestety, błąd przy rzucie wolnym przeciwników kosztował ich utratę bramki. Co ważne - z każdą minutą coraz lepiej grający Seniorzy zaczęli osiągać przewagę na boisku. Efektem dobrej gry były dwie bramki strzelone w końcówce pierwszej połowy: w 42 minucie Jakub Szymański i tuż przed przerwą Dawid Hauf. Druga połowa znów otworzyła się dla gospodarzy bardzo korzystnie - bramkę na 4:1 zdobył Strzelec. W tej części po meczu zdecydowana przewaga drużyny trenera Skrzypczaka została udokumentowana kolejnymi bramkami – Jakuba Strzelca i dwiema Kamila Łukasika.

 

UKS Śrem – Piast Belęcin 7:2

 

Twardy, zacięty mecz obejrzeli kibice w niedzielne popołudnie (4 sierpnia) zgromadzeni na śremskim stadionie. Bardzo mądrze grająca w obronie drużyna Zaniemyśla oddała Zielonym pole gry i do 30 minuty gospodarze panowali niepodzielnie. Niestety czym dalej, tym większe problemy. Większość meczu to Seniorzy dyktowali warunki gry, jednak sytuacji bramkowych i strzeleckich było jak na lekarstwo. Dopiero jedna z ostatnich akcji przyniosła im, jak się okazało, jedynego zwycięskiego gola - Jakub Szymański zakończył akcję golem i ustalił wynik na 1:0.

 

UKS Śrem - Kłos II Zaniemyśl 1:0

Dawid Hauf, Jan Wojciechowski, Mikołaj Matuszewski, Daniel Błoszyk, Wiktor Strojny i Mateusz Szymański – tych zawodników drużyny seniorskiej UKS Śrem poznaliśmy już bliżej. Teraz czas na kolejnych nowych, wyróżniających się na boisku piłkarzy!

 

 

JAKUB SZYMAŃSKI

Trzydziestojednoletni wychowanek Obry Kościan grał w klubach takich jak Pogoń Śmigiel, Sokół Rakoniewice i Warta Śrem. W drużynie trenera Skrzypczaka jest napastnikiem

 

 

KAMIL ŁUKASIK

Dwudziestolatek urodzony w Lublinie to wychowanek Legionów Tomaszewice. Teraz, grając w zielonych barwach, jest pomocnikiem

 

 

BARTOSZ BARTKOWIAK

Trzydziestoczterolatek zaczynał w Obrze Kościan, później występował również w zespołach PKS Racot i Pogoń Śmigiel. W UKS-ie Śrem gra na pozycji pomocnika

Kolejne dwa bardzo udane sparingi mają za sobą Seniorzy UKS Śrem. Tym razem przyszło im zmierzyć się z przeciwnikami, których spotkają w ligowej rywalizacji. W dwóch meczach Zieloni zaaplikowali rywalom 20 bramek, co bardzo cieszy.

W pierwszym meczu rozegranym w środę, 24 lipca, pierwsza połowa wyglądała na dość wyrównaną. Po przerwie nastąpiła nagła różnica poziomu gry, tym samym wynik był bardzo korzystny dla śremskiego zespołu, a łupem bramkowym podzielili się zawodnicy: Dawid Hauf x4, Michał Walewski x4, Dawid Biernat, Konrad Kistowski x2, Jakub Szymański i Bartek Bartkowiak.

W piątkowym meczu (26 lipca) na własnym boisku Seniorzy znów odnieśli przekonujące zwycięstwo, przeważając przez cały mecz i stwarzając liczne sytuacje podbramkowe. Martwić może tylko chwila nieuwagi i strata w przeciągu dwóch minut dwóch bramek. Na listę strzelców wpisali się Jakub Szymański x2, Konrad Ratajczak (strzałem głową) oraz kolejny nowy, debiutujący zawodnik, Michał Wojciechowski. Dwie ostatnie bramki to dzieło Błażeja Frankiewicza i Dawida Haufa.

Kolejne sparingi zawodnicy trenera Damiana Skrzypczaka zagrają w Śremie w piątek, 2 sierpnia, o godz. 19:00 z grającym w lidze okręgowej Piastem Belęcin, a także w niedzielę o godz. 17:00 z rezerwami Kłosa Zaniemyśl. Trzymamy kciuki!

 

LZS Głuchowo - UKS Śrem 4:13

UKS Śrem - Helios II Czempiń 7:2

Tydzień temu poznaliśmy pierwszą trójkę nowych zawodników drużyny seniorskiej: Jana Wojciechowskiego, Dawida Haufa i Mikołaja Matuszewskiego. Dziś przedstawiamy kolejnych zdolnych piłkarzy zasilających szeregi Zielonych!

 

 

MATEUSZ SZYMAŃSKI

Trzydziestoletni wychowanek Obry Kościan, Pogoni Śmigiel i Juny Trans Oborzyska w zespole Seniorów jest pomocnikiem.

 

 

WIKTOR STROJNY

Urodzony w 1994 roku, wcześniej grał w klubach takich jak Polonia Środa Wlkp. i Kłos Zaniemyśl. W zielonych barwach zajmuje pozycję napastnika.

 

 

DANIEL BŁOSZYK

Dwudziestosiedmioletni zawodnik Warty Śrem i Kłosa Zaniemyśl w drużynie trenera Damiana Skrzypczaka jest bramkarzem.

Bardzo dobrze i efektownie zaczęli serię sparingów przygotowujących do rywalizacji w A klasie Seniorzy UKS Śrem, wysoko pokonując zespół z Osiecznej 5:1. Mocno przemeblowany i wymieszany zawodnikami z poprzedniego sezonu jak i nowymi nabytkami zespół trenera Skrzypczaka od pierwszej minuty zaczął śmiało atakować i dominować na boisku. Już w 15 minucie swoją pierwszą bramkę w zielonych barwach zdobył Jakub Szymański, pakując z ostrego kąta piłkę do bramki. Kolejne minuty i składne akcje drużyny, która próbowała w środku pola podejść do przeciwników agresywnie, odbierać piłkę i konstruować akcję skrzydłami. W 30 minucie faul w bocznej strefie, dośrodkowanie Szymańskiego i Strojny głową pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później swoją drugą bramkę w meczu strzelił Jakub Szymański, którego strzał odbił się od obrońcy, zmylił bramkarza i do przerwy 3:0. W drugiej połowie stroną dominującą w dalszym ciągu byli Zieloni i w 63 minucie swoją trzecią bramkę strzelił Szymański. Jeden z nielicznych błędów obrony gości wykorzystali gospodarze i strzelili honorową bramkę. Zdobywanie goli Seniorzy zakończyli w 84 minucie - bramkę na 5:1 zdobył kapitan, Dawid Biernat. Bardzo cieszy zaangażowanie i gra chłopaków oraz pierwsze zwycięstwo!

 

Osa Osieczna - UKS Śrem 1:5

 

Skład: D. Błoszyk, N. Konieczny, M. Szymański, R. Sznura, M. Nawrot, B. Frankiewicz, B. Bartkowiak, D. Hauf, J. Szymański, K. Kistowski, W. Strojny, K. Łukasik, M. Szymański, D. Biernat, H. Szymański, K. Michalak

Przygotowania do nowego sezonu trwają w najlepsze. Trener drużyny seniorskiej, Damian Skrzypczak, opowiedział o planie przygotowań, swoich nadziejach i zmianach w kadrze zespołu.

 

Jakie nadzieje wiąże Pan z kolejnym sezonem?

Plany i nadzieje na nadchodzący sezon są jakby kopią z poprzedniego roku. Ambicją moją i klubu jest gra o zwycięstwo w każdym meczu, a co za tym idzie: walka o czołowe miejsca i włączenie się do zespołów walczących o awans do klasy okręgowej. Ważna dla mnie, jako trenera, jest też praca na co dzień, zaangażowanie i świetna atmosfera na każdym treningu.

 

Czy jest Pan zadowolony ze wzmocnień kadrowych?

Poczynione zostały kroki, aby wzmocnić zespół 7-8 zawodnikami, którzy podwyższą konkurencję w zespole i będą jakością dodaną dla już bardzo zgranego kolektywu. Cieszy też powrót po kontuzji Dominika Kościuszki, który był przed kontuzją podstawowym zawodnikiem drużyny seniorskiej. Mnie cieszy również, że z zespołu nie odszedł żaden zawodnik, a to w połączeniu z planowanymi wzmocnieniami może wróżyć bardzo dobry efekt.

 

Zdradzi Pan plan przygotowania Seniorów do nowego sezonu?

Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy 16 lipca o godzinie 18:30. Trenować będziemy trzy razy w tygodniu, na przemian ze sparingami. Pierwsze spotkanie zagramy już w sobotę, 20 lipca, o godzinie 17:00 w Osiecznej z miejscową Osą. Kolejnymi przeciwnikami będą zespoły z Głuchowa, Czempinia, rezerw z Zaniemyśla i na koniec okresu przygotowawczego - sprawdzian przed ligą z bardzo silnym i czołowym zespołem ligi okręgowej Sparta Miejska Górka.

 

Trzymamy więc kciuki za naszych zdolnych Seniorów!

Ruszyły przygotowania do sezonu 2019/2020. Rozpoczęły się od treningu Seniorów we wtorkowy wieczór, 16 lipca. Na pierwszym treningu obecnych było 19 zawodników, a 11 miało usprawiedliwioną nieobecność ze względów urlopowych lub zawodowych. Do drużyny dołączyło ośmiu nowych zawodników mających doświadczenie gry w wyższych ligach niż A klasa. Rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie zapowiada się więc niezmiernie ciekawie. Jedna kwestia pozostała bez zmian - zaangażowanie i determinacja w osiąganiu celów przez trenera drużyny Damiana Skrzypczaka. Nowi zawodnicy w drużynie to autorska koncepcja trenera Skrzypczaka, która została w stu procentach zrealizowana przez zarząd klubu. Plan przygotowań jak zwykle bardzo ambitny i dający pewność, że zespół będzie gotowy do gry w pierwszym meczu rundy wiosennej. Już w A-klasie!

 

Przedstawiamy pierwszą trójkę nowych zawodników Seniorów UKS Śrem:

 

 

Jan Wojciechowski, urodzony w 2001 roku, jest wychowankiem klubu UKS Śrem grającym ostatnie dwa lata w juniorskiej drużynie Kotwicy Kórnik, z którą z dużym powodzeniem walczył w lidze wojewódzkiej. Teraz został defensywnym pomocnikiem w drużynie zielonych.

 

 

Dawid Hauf - dwudziestolatek, który w swojej piłkarskiej karierze grał w klubach takich jak Orkan Manieczki, UKS Śrem oraz LKS Korona Piaski. W zespole trenera Skrzypczaka będzie bocznym pomocnikiem.

 

 

Mikołaj Matuszewski, urodziny w 1997 roku. Wychowanek klubu UKS Śrem wracający po przerwie spowodowanej kontuzją, teraz przyjmie pozycję obrońcy w seniorskiej drużynie.

Wysokim zwycięstwem w wyjazdowym meczu w Kiszkowie zespół UKS Śrem pożegnał się z B klasą i w sierpniu będzie stawiał się w wyższej klasie „A”. Na pierwszą bramkę Zielonym przyszło czekać do 25 minuty, kiedy to prostopadłą piłkę zagrał Jakub Strzelec i bardzo ładnym lobem opisał się Konrad Kistowski. 10 minut później role odwróciły się, bramkę strzelił Strzelec, a asystował Kistowski. Mimo wielu okazji, do przerwy skromne 2:0. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał, a królem strzelców okazał się Jakub Strzelec, który w sumie zgromadził sześć trafień. Do jego bramek dołożył jeszcze Konrad Kistowski i z rzutu karnego bramkarz, Tomek Nowaczyk. Wynik końcowy 0:9. Warto zaznaczyć jeszcze bardzo dobry występ Juniorów, Mikołaja Kuflińskiego i Mateusza Hocha.

 

Wełnianka Kiszkowo - UKS Śrem 0:9

 

SKŁAD: T. Nowaczyk, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, H. Szymański, P. Gawarecki, K. Michalak, M. Bąkowski, K. Ratajczak, K. Kistowski, J. Strzelec, P. Buliński, M. Hoch, M. Kufliński

Dobiega końca długi i wyczerpujący sezon dla Seniorów UKS Śrem. Po zrealizowaniu wyznaczonego celu w poprzedniej kolejce, mecz z głównym przeciwnikiem do awansu do A-klasy, drużyną WKS Owieczki pokazał, że drużyna na awans zasłużyła, bo gra - choć pozostawiająca wciąż sporo do poprawy - była znacznie lepsza niż naszego przeciwnika. Pozostał do rozegrania tylko jeden mecz na wyjeździe, niemający już wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia. Doświadczenie trenera Skrzypczaka na wyższych poziomach rozgrywek będzie bardzo pomocne w przygotowaniach i przebiegu kolejnej piłkarskiej kampanii w następnym sezonie. Na razie trzymamy kciuki za ostatni mecz, bo UKS Śrem gra do końca!

 

UKS Śrem – WKS Owieczki 1:1

 

Początek meczu to dominacja gości. Dopiero w 37 minucie, po pięknym dośrodkowaniu Marcina Kolańskiego, kapitan Dawid Biernat strzałem głową pokonał bramkarza gości. Druga połowa mogła zacząć się świetnie, lecz w 65 minucie Zieloni stracili zawodnika i bramkę. Błąd w polu karnym popełnił Norbert Konieczny: stracił piłkę, sfaulował przeciwnika i dostał czerwoną kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił zawodnik gości. Mimo gry w 10 Seniorzy nie dali się pokonać. Po ciekawym i emocjonującym meczu Zieloni pozostali jako jedyna drużyna niepokonana w tej rundzie.

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, B. Frankiewicz, N. Konieczny, J. Strzelec, K. Ratajczak, R. Sznura, K. Kistowski, M. Kolański, K. Michalak, P. Gawarecki, P. Buliński

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...