Dobiega końca długi i wyczerpujący sezon dla Seniorów UKS Śrem. Po zrealizowaniu wyznaczonego celu w poprzedniej kolejce, mecz z głównym przeciwnikiem do awansu do A-klasy, drużyną WKS Owieczki pokazał, że drużyna na awans zasłużyła, bo gra - choć pozostawiająca wciąż sporo do poprawy - była znacznie lepsza niż naszego przeciwnika. Pozostał do rozegrania tylko jeden mecz na wyjeździe, niemający już wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia. Doświadczenie trenera Skrzypczaka na wyższych poziomach rozgrywek będzie bardzo pomocne w przygotowaniach i przebiegu kolejnej piłkarskiej kampanii w następnym sezonie. Na razie trzymamy kciuki za ostatni mecz, bo UKS Śrem gra do końca!

 

UKS Śrem – WKS Owieczki 1:1

 

Początek meczu to dominacja gości. Dopiero w 37 minucie, po pięknym dośrodkowaniu Marcina Kolańskiego, kapitan Dawid Biernat strzałem głową pokonał bramkarza gości. Druga połowa mogła zacząć się świetnie, lecz w 65 minucie Zieloni stracili zawodnika i bramkę. Błąd w polu karnym popełnił Norbert Konieczny: stracił piłkę, sfaulował przeciwnika i dostał czerwoną kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił zawodnik gości. Mimo gry w 10 Seniorzy nie dali się pokonać. Po ciekawym i emocjonującym meczu Zieloni pozostali jako jedyna drużyna niepokonana w tej rundzie.

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, B. Frankiewicz, N. Konieczny, J. Strzelec, K. Ratajczak, R. Sznura, K. Kistowski, M. Kolański, K. Michalak, P. Gawarecki, P. Buliński

Dwa lata temu klub UKS Śrem stanął przed dylematem zapewnienia przyszłości zawodnikom rocznika 1999 kończącym swoją juniorską grę. Dla polepszenia atmosfery w śremskiej piłce oraz efektywniejszego szkolenia zawodników, jedną z opcji było podzielenie szkolenia między dwa śremskie kluby na szkolenie dzieci i młodzieży w jednym klubie oraz piłkę juniorską i seniorską w drugim klubie. Taka też propozycja została złożona przez UKS Śrem aktualnemu prezesowi Warty Śrem. Została odrzucona, dlatego Zieloni przystąpili do projektu „Seniorzy”.

Z dzisiejszej perspektywy była to słuszna decyzja włodarzy UKS Śrem. Po rocznym stażowaniu w najniższej klasie w ostatnią niedzielę drużyna Seniorów awansowała do wyższej ligi po niesamowitej serii zwycięstw na wiosnę. To dopiero pierwszy krok długoterminowego projektu - od jutra zabieramy się do zrobienia kolejnego, już w A klasie. Projekt oparty na szkoleniu młodzieży z optymizmem patrzy w przyszłość, czekając na przyszłe wzmocnienia silnymi rocznikami 2002, 2003 i 2005 grającymi w ligach wojewódzkich. To stażowanie na najwyższym w województwie poziomie rozgrywek zaprocentuje na przyszłość. Oby już w wyżej niż A klasie. Brawo Zieloni! Brawo Trener Damian! Brawo drużyna!

 

GKS Gułtowy – UKS Śrem 3:3

 

Po bardzo zaciętym i pełnym emocji, ze zmieniającym się jak w kalejdoskopie wynikiem, remisem zakończył się trudny, wyjazdowy mecz w Gułtowach. Tym samym Seniorzy zdobyli cenny, brakujący do awansu jeden punkt i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek mogą świętować awans. Musieli jednak na ten remis ciężko zapracować. Ponadto wynik 3:3 został okupiony dwoma kontuzjami - z boiska zejść musieli Szymański i Rochowiak. Pierwszą bramkę zdobyli śremianie. W 8 minucie rzut wolny wykonał Konieczny i piłka wpadła do siatki. Niestety, za chwilę Zieloni stracili bramkę. Cztery minuty później kolejna akcja przyniosła prowadzenie zespołu trenera Damiana Skrzypczaka. Bramkę zdobył Strzelec. Gospodarze nie poddali się i znów doprowadzili do remisu. Co nie udaje się gościom, udaje się gospodarzom, którzy w 63 minucie wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki Zieloni dążyli do wyrównania i osiągnięcia przewagi na boisku, a konsekwencją tego była bramka zdobyta przez Koniecznego. Ostatni gwizdek sędziego i polały się szampany. Cel jaki przed sezonem został założony, czyli awans do A klasy, został osiągnięty!

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Szymański, B. Frankiewicz, N. Konieczny, J. Strzelec, K. Ratajczak, M. Rochowiak, M. Bąkowski, K. Kistowski, K. Michalak, P. Gawarecki

Już tylko jeden punkt brakuje Seniorom UKS Śrem do awansu do A klasy. Po sobotnim zwycięstwie nad Farą Żydowo Zieloni utrzymują bowiem dziewięć punktów przewagi, które zapewniają im awans do A klasy. Wygrana z Żydowem przedłużyła wiosenną passę wygranych meczów z rzędu do dziesięciu. Drużynę czeka w najbliższą sobotę mecz z czwartą drużyną w tabeli na wyjeździe w Gułtowach, a potem z bezpośrednim rywalem w walce o A klasę, zespołem WKS Owieczki. Sezon Seniorzy zakończą spotkaniem wyjazdowym z jedenastą drużyną tabeli, zespołem z Kiszkowa.

 

UKS Śrem - Fara Pelikan Żydowo 3:0

 

Kolejny milowy krok w drodze do awansu zrobili Seniorzy UKS Śrem, pewnie zwyciężając niepokonany w tej rundzie zespół z Żydowa. By awansować do upragnionej A klasy, Zielonym pozostał do zdobycia jeden punkt w trzech meczach. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale tym razem goście także pokazali kilka ciekawych akcji. Na bramkę przyszło czekać do 30 minuty meczu - dośrodkowanie w pole karne Błażeja Frankiewicza trafiło do Mateusza Rochowiaka i otworzyło wynik rozgrywki. Chwilę później było już 2:0 dzięki bramce Jakuba Strzelca. Po przerwie tempo meczu spadło i mecz się wyrównał. W 75 minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości, który przed polem karnym sfaulował Błażeja Frankiewicza. Kolejną bramką Łukasz Jakubiec ustalił wynik rozgrywki na 3:0.

 

SKŁAD: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, M. Bąkowski, M. Rochowiak, R. Sznura, K. Ratajczak, N. Konieczny, J. Strzelec, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, Ł. Jakubiec

Już tylko cztery kolejki dzielą Seniorów od zakończenia rundy wiosennej rozgrywek B klasy. Drużyna seniorska konsekwentnie realizuje plan założony na początku sezonu, śrubując rekord ilości zwycięstw z rzędu. Nie to jest jednak najważniejsze, ale świadomość postawionego celu - dążenie do jak najwyższego poziomu rozgrywek seniorskich przed dołączeniem do drużyny młodzieży z ligi wojewódzkiej roczników 2002 i 2003. Awans do A klasy jest pierwszym etapem tej operacji. Wszystko wskazuje na to, że już w drugim roku od utworzenia drużyny seniorskiej ten zamiar zostanie osiągnięty. Do postawienia kropki nad „i” brakuje czterech punktów. Następne trzy do zainkasowania już w najbliższą sobotę, 25 maja, w przedostatnim meczu tego sezonu w Śremie o godz. 17.00 w parku.

 

UKS ŚREM – KS Strzeszyn 13:0

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, K. Kistowski, M. Bąkowski, R. Sznura, M. Rochowiak, H. Szymański, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, M. Idkowiak

Kolejne trzy punkty w drodze do A klasy zdobyli Seniorzy UKS Śrem. Mecz wygrali 3:1, lecz gdyby ich skuteczność uległa poprawie, wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 3 minucie Maciej Nawrot zdobył pierwszą bramkę. Na drugą bramkę Seniorom przyszło czekać do 37 minuty - wtedy to w polu karnym sfaulowany został Mateusz Rochowiak, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dawid Biernat. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Kolejne akcje i niewykorzystane sytuacje zemściły się i nieoczekiwanie gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Na całe szczęście spokojną końcówkę meczu zapewnił Maciej Bąkowski, strzelając gola na 3:1.

 

Uchorowo - UKS Śrem 1:3

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Rochowiak, H. Szymański, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Bąkowski, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, K. Kistowski

Jakie są w Pana ocenie główne powody tak dobrej passy siedmiu kolejnych zwycięstw w rundzie wiosennej drużyny Seniorów UKS Śrem?

Bardzo dobrze przepracowana przez zespół zima przynosi efekty. Zimowe sparingi z silniejszymi przeciwnikami i bardzo dobre zaangażowanie podczas treningów to sekret naszych wyników. Dodatkowo na pewno zawodnicy, którzy przyszli do zespołu, są wzmocnieniami i bardzo dobrze zaaklimatyzowali się w naszej drużynie. Cieszy również świadomość w chłopakach celu, jakim jest awans klasę wyżej. Dobrze wiemy, ze szatnia odgrywa dużą rolę w odnoszonych sukcesach, a u nas atmosfera jest wspaniała.

 

Jak ocenia Pan szanse drużyny w połowie rozgrywek na osiągnięcie stawianego przed sezonem celu - awansu do A klasy?

Do końca sezonu pozostało sześć meczów i nie dopuszczam myśli, byśmy nie świętowali w czerwcu awansu. Naszym celem jest zwyciężanie w każdym meczu i traktujemy go jako finał, więc pozostało nam do zdobycia sześć finałów.

 

Jakie będą kolejne cele na horyzoncie dla rozwoju drużyny Seniorów i na ile zasili się ona już zdolną młodzieżą z roczników 2002 i 2003 grającą w ligach wojewódzkich?

Wybiegając w przyszłość, moim marzeniem jest jak wcześniej mówiłem awans do A klasy i odegranie w niej znaczącej roli, czyli walkę o czołowe lokaty. Każdy z chłopców, którego mam w swoim zespole, zrobił znaczący krok we własnym rozwoju i jestem przekonany, że poradzą sobie w rozgrywkach na poziomie wyżej. Mam też nadzieję, ze do zdrowia wrócą Kościuszko i Mikołajczak, którzy byli przed problemami ze zdrowiem naszymi czołowymi zawodnikami. Niewątpliwie chcielibyśmy wzmocnić się dwoma/trzema piłkarzami, ale mam też na uwadze naszych Juniorów, którzy bardzo dobrze radzą sobie w ligach wojewódzkich. Tylko dlatego nie grają teraz w Seniorach, bo poziom w ich ligach jest bardzo wysoki i tam podnoszą swoje umiejętności. Jednakże w przyszłym sezonie chciałbym w większym stopniu korzystać z ich umiejętności. O przyszłość i rozwój naszej drużyny nie musimy się martwić, bo mamy świetne zaplecze, a wiemy jak trudno dziś w innych klubach z drużynami juniorskimi.

Kolejne dwa mecze mają za sobą Seniorzy UKS Śrem, którzy wzbogacili swój dorobek o cenne sześć punktów. Przy potknięciach drużyn rywalizujących o wejście do A klasy, daje to Seniorom identyczną liczbę punktów z liderem - Maratończykiem Brzeźno - i już dziewięć punktów przewagi nad WKS Owieczki znajdującą się na trzecim miejscu. Do końca rozgrywek pozostało sześć meczów, a awans bezpośredni uzyskują dwa zespoły (trzeci gra w barażach). Przed UKS Śrem mecz u siebie z WKS Owieczki oraz wyjazdowy z czwartą drużyną w tabeli, GKS Gułtowy. Utrzymanie koncentracji będzie kluczowe w sytuacji, kiedy awans wydaje się na wyciągniecie ręki. Cieszy brak kontuzji oraz dobra atmosfera w drużynie, co przekłada się na zespołową grę i dobre wyniki.

 

LKS Kicin - UKS Śrem 0:6

 

Wysokim zwycięstwem 6:0 zakończył się wyjazdowy mecz Seniorów do Kicina. Na fatalnym boisku od pierwszych do ostatnich minut gdy Zieloni dominowali i pół tuzina zdobytych bramek to najniższa kara dla gospodarzy. Już w 18 minucie Maciej Nawrot otworzył wynik meczu, kolejne akcje i kolejne zagrożenie pod bramką Kicina. W 40 minucie bardzo ładna dwójkowa akcja Marcin Kolański i Mateusz Szymański - ten ostatni podwyższył na 2:0. Druga połowa to w dalszym ciągu duża przewaga śremian. W 51 minucie Maciej Bąkowski podwyższył na 3:0. Końcówka meczu była zabójcza w wykonaniu Zielonych - w przeciągu czterech minut strzelili kolejne trzy bramki autorstwa Jakuba Strzelca, Dawida Biernata i Mateusza Rochowiaka.

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Bąkowski, K. Ratajczak, R. Sznura, H. Szymański, J. Strzelec, M. Rochowiak, K. Michalak, M. Idkowiak, P. Gawarecki, H. Szymański, P. Buliński, P. Kołacki

 

 

UKS Śrem - Lider Szczytniki Czerniejewskie 4:0

 

Drużyna trenera Skrzypczaka pokonała wyraźnie zespół ze Szczytnik 4:0. Od początku meczu Zieloni wzięli się ostro do pracy i już w 12 minucie wynik meczu otworzył Jakub Strzelec. Kolejne akcje zwiastowały dalsze bramki, lecz szczególnie w pierwszej połowie skuteczność Seniorów pozostawiała wiele do życzenia. W 37 minucie śremianie podwyższyli wynik - strzał z dystansu Macieja Nawrota znalazł drogę do bramki. Początek drugiej połowy trochę się wyrównał i goście ze Szczytnik kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. Końcówka nie pozostawiła złudzeń, kto był w tym meczu lepszy. Wejście smoka miał Mateusz Rochowiak, który wchodząc na boisko w 74 minucie zdobył dwie bardzo ładne bramki.

 

Skład: T. Nowaczyk, R. Sznura, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Bąkowski, M. Kolański, K. Ratajczak, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, H. Szymański, K. Michalak, M. Idkowiak, P. Buliński, P. Gawarecki

Trwa zwycięska passa Seniorów w rundzie wiosennej. To już piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem smakuje wyjątkowo, bo po remisie lidera z Brzeźna Zieloni zrównali się ilością punktów, pozostając na drugim miejscu w tabeli tylko słabszą różnicą bramek. Jesteśmy na dobrej drodze!

Kolejne trzy punkty po meczu z bardzo trudnym zawodnikiem, jakim była drużyna Lotnika Poznań, dopisali do ligowej tabeli Seniorzy. Po bardzo dobrym meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie, pewnie i wysoko pokonali gości. Już w 5 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Biernata, bramkę głową zdobył Maciej Nawrot. Dwa kolejne gole były autorstwa Jakuba Strzelca. Po przerwie mecz dalej toczy się w wysokim tempie, a Seniorzy nie osiedli na laurach. W 52 minucie czwartą bramkę dla zespołu UKS Śrem, a swoją trzecią, strzelił Jakub Strzelec. Goście zdołali odpowiedzieć tylko bramką honorową.

 

UKS Śrem – Lotnik Poznań 4:1

Bramki: M. Nawrot, J. Strzelec x3

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, H. Szymański, D. Biernat, M. Bąkowski, K. Ratajczak, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, P. Gawarecki, B. Frankiewicz, P. Buliński, K. Michalak

Duży krok do przodu zrobili Seniorzy UKS Śrem na drodze do awansu do A klasy, pokonując na wyjeździe Maratończyka Brzeźno. Zespół przeciwników po raz pierwszy w tym sezonie doznał porażki. Co prawda przewaga nad trzecią drużyną w tabeli pozostała sześciopunktowa, ale przed naszym konkurentem do awansu jeszcze mecz z liderem z Brzeźna oraz bezpośredni pojedynek w Śremie. Aktualnie przewaga Maratończyka nad Seniorami stopniała do dwóch punktów i walka o pierwsze miejsce w grupie stała się na nowo otwarta. Tymczasem pozostało dziewięć meczów do końca sezonu i... wszystko w rękach Zielonych. Najbliższe spotkanie już w sobotę, 27 kwietnia, z trudnym rywalem - Lotnikiem Poznań.

 

Piękny prezent sprawili swoim kibicom i sympatykom Seniorzy, pokonując na wyjeździe lidera i niezwyciężony w tym sezonie zespół Maratończyka Brzeźno. Od pierwszych minut Zieloni swoją postawą pokazali, że przyjechali powalczyć o zwycięstwo. Walka toczyła się o każdy metr boiska i przy fatalnej murawie o płynność gry było bardzo trudno. Jednak przy inicjatywie śremian nie stwarzali wielu sytuacji, skupiając się głównie na zabezpieczeniu przed utratą bramki. Najgroźniejsze sytuacje miały miejsce po rzutach rożnych, lecz sytuacji czystych do zdobycia bramek z jednej i z drugiej strony było jak na lekarstwo. Do przerwy 0:0. Druga połowa otworzyła się dla drużyny trenera Damiana Skrzypczaka idealnie. W 48 minucie, po rajdzie lewą stroną Marcina Kolańskiego i mocnym dośrodkowaniu w pole karne, naciskany przez naszego napastnika obrońca z Brzeźna zaaplikował piłkę do bramki. W kolejnych minutach dalsza zażarta walka i umiejętne wybijanie gospodarzy z rytmu. Ich sposobem na wyrównanie były stałe fragmenty gry i próby wymuszania rzutów karnych, lecz sędzia nie nabierał się na podobne sztuczki. Najlepszą sytuację na podwyższenie wyniku miał Marcin Kolański, któremu w ostatniej chwili obrońca zblokował strzał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Maratończyk najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał w 83 minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy trafił w poprzeczkę. Sama końcówka to wielkie nerwy i siedem bardzo długich minut doliczonych przez sędziego. Końcowy gwizdek dał wielką radość z trzech punktów Seniorom UKS Śrem.

 

Maratończyk Brzeźno - UKS Śrem 0:1

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, H. Szymański, D. Biernat, M. Bąkowski, K. Ratajczak, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, P. Gawarecki, Ł. Jakubiec, K. Kistowski

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisali Seniorzy UKS Śrem. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i trochę słabszej drugiej, pokonali zespół Odlewu Poznań 5:2. Wynik spotkania otworzył Dawid Biernat, który po faulu na Mateuszu Szymańskim wykorzystał rzut karny. W 27 minucie rzut rożny wykonał Dawid Biernat i z bliskiej odległości Mateusz Szymański pokonał bramkarza Odlewu. Dwie minuty później było już 3:0 po bramce Marcina Kolańskiego. Przebojową akcją popisał się też Maciej Nawrot - piłka trafiła do Norberta Koniecznego, który zdobył bramkę. W drugiej części spotkania, po błędzie linii obrony, goście strzelili gola. W 58 minucie Zieloni podwyższyli na 5:1, a strzelcem był Maciej Bąkowski. Ostatnią bramkę w niedzielnym meczu zdobyli goście, którzy ustalili końcowy wynik meczu na 5:2. Po pierwszych trzech rozgrywkach Seniorzy mają komplet dziewięciu punków.

 

UKS Śrem - Odlew Poznań 5:2

Bramki: D. Biernat, M. Szymański, M. Kolański, N. Konieczny, M. Bąkowski

 

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Bąkowski, K. Ratajczak, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, M. Itkowiak, P. Gawarecki, H. Szymański, P. Buliński, K. Kistowski

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...