Pierwszym przeciwnikiem Seniorów w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej był czołowy zespół z kaliskiej A klasy, Czarni Dobrzyca. Mecz od pierwszych minut toczył się w szybkim tempie. Był zacięty i ciekawy. Pierwszą bramkę, po rzucie rożnym, zdobyli goście. Kolejne minuty to ataki z jednej i drugiej strony. Jednak to bardziej doświadczony zespół z Dobrzycy po błędzie linii obrony podwyższył wynik na 0:2. Z biegiem czasu Zieloni przejęli inicjatywę i przed przerwą, po pięknym strzale z rzutu rożnego Dawida Biernata, zdobyli bramkę kontaktową. Druga połowa to dążenie jednego i drugiego zespołu do strzelenia gola. Najlepszą okazję do wyrównania miał Norbert Konieczny i Maciej Bąkowski. Niestety, bramkarz wyszedł ze stworzonych sytuacji obronną ręką. Mecz zakończył się porażką drużyny seniorskiej, jednak na tle wyżej notowanego przeciwnika, Śremianie pokazali się z dobrej strony. Martwić może kontuzja Łukasza Jakubca, ale dużo radości dali Juniorzy debiutujący w zespole Seniorów: Mikołaj Kufliński i Mateusz Hoch. Najmłodsi piłkarze w drużynie pokazali drzemiący w nich potencjał.

UKS Śrem – Czarni Dobrzyca 1:2

Skład: P. Kołack, K. Kistowski, D. Biernat, M. Szymański, R. Sznura, K. Ratajczak, M. Nawrot, P. Buliński, M. Bąkowski, B. Frankiewicz, N. Konieczny, T. Nowaczyk, M. Kufliński, Ł. Jakubiec, J. Strzelec, M. Hoch, P. Klausa

"Okres przygotowawczy drużyna Seniorów rozpoczęła 14 stycznia. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Do dyspozycji mamy salę, boczne boisko oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 5. By zrealizować cel, jakim jest awans do A klasy, należy przez te długie zimowe tygodnie wykonać ciężką i żmudną pracę. Myślę, że zaangażowania i chęci do pracy nie zabraknie moim zawodnikom. Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to do gry w naszej drużynie jest Jakub Strzelec. Co bardzo cieszy, po ciężkich kontuzjach wracają do treningów Paweł Gawarecki i Mateusz Rochowiak. To nie koniec zmian w drużynie. W ubiegłym tygodniu w treningach uczestniczyli kolejni dwaj doświadczeni zawodnicy i wszystko jest na dobrej drodze, by walczyli z nami wiosną. Dla urozmaicenia treningów od 10 lutego do końca marca zespół rozegra osiem sparingów i każdy z zawodników będzie mógł się wykazać. I tak, 10 lutego (niedziela, godz. 12:00), nasz zespół podejmie drużynę Czarnych Dobrzyca. Kolejne dwa mecze to bardzo ciężkie egzaminy ze znacznie wyżej notowanymi drużynami: GKS Żerków (liga okręgowa) i 19 lutego - Promień Krzywiń (liga okręgowa). Kolejni sparingpartnerzy to: Luboński KS, Pogoń Książ, Tur Turew, Las Puszczykowo i tuż przed samą ligą - zespół LZS Głuchowo."

Wywiad z trenerem Seniorów UKS Śrem, Damianem Skrzypczakiem, o dotychczasowych dokonaniach zespołu, planach i nadziejach na zbliżającą się rundę wiosenną.

 

Jak ocenia Pan dokonania drużyny seniorskiej UKS Śrem w I rundzie po przejęciu funkcji trenera?

Wyniki, jakie osiągnął ten zespół, skłaniają do wystawienia bardzo dobrej oceny. Realizacja zadania wcale nie była łatwa. Zbudowanie drużyny przy dojściu dziewięciu nowych zawodników to zawsze ciężkie wyzwanie, jednak chłopaki stanęli na wysokości zadania i w pełni świadomi, z wielką pasją, podeszli do realizacji celu, jakim jest wygrywanie meczów i awans do A klasy.

Wygranych 11 meczów, przy jednym remisie i tylko jednej porażce pokazuje, że poszliśmy dobrą drogą, a wraz z zawodnikami stworzyliśmy bardzo ciekawy i świetnie rozumiejący się kolektyw. Mieszanka doświadczenia i młodości oraz super atmosfera to obraz naszego zespołu.

Jakie są plany na najbliższe miesiące?

Zespół w formie roztrenowania do 15 grudnia spotykać się będzie trzy razy w tygodniu. W międzyczasie odbędzie się oficjalne podsumowanie rundy jesiennej w jednej ze śremskich restauracji. Od połowy stycznia bierzemy się ostro do pracy, trenując na sali, w terenie i boisku, przeplatając te zajęcia meczami kontrolnymi z zespołami takimi jak: GKS Żerków, Luboński KS, Pogoń Książ, Tur Turew, Las Puszczykowo czy LZS Głuchowo.

Planujemy też 2/3 wzmocnienia i czekamy również na powrót po ciężkich kontuzjach dwóch naszych wychowanków - Pawła Gawareckiego i Mateusza Rochowiaka - którzy przy pełnej pomocy klubu po zabiegach operacyjnych wracają do gry.

Z jakimi nadziejami czekacie na rundę wiosenną?

Celem najważniejszym jest oczywiście awans do A klasy, ale także dalszy postęp i rozwój drużyny. Jednakże cele i plany nie kończą się tylko na tej rundzie. Ambicją moją, jak i całego klubu są dalsze awanse i krok po kroku podnoszenie poziomu piłki seniorskiej w UKS-ie.

Perspektywy są świetne. Pracuję z chłopakami z rocznika Junior Młodszy. Talentu i umiejętności tym zawodnikom nie brakuje i tylko kwestią czasu jest ich napieranie na pierwszy zespół. A to nie koniec… Świetną pracę wykonują trenerzy z chłopakami zarówno w roczniku 2003, jak i 2005. Drużyny te, podobnie jak Juniorzy 2002, bardzo dobrze radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkopolsce.

Talentów i jakości w tych grupach jest co niemiara, więc potencjał i moc to bardzo ciekawa perspektywa.

Seniorzy UKS Śrem przystąpili do tego sezonu z dużymi zmianami kadrowymi. Największą z nich było powierzenie prowadzenia drużyny uznanemu w wielkopolskiej piłce trenerowi, Damianowi Skrzypczakowi, który rozpoczął budowanie drużyny według własnego pomysłu. Wszystkie propozycje transferowe zostały zaakceptowane przez Zarząd klubu, a wzmocniony zespół wziął się do pracy od połowy lipca. Cel na ten sezon został postawiony jasno: awans do A klasy. Od pierwszego meczu ligowego było widać, że w porównaniu z zeszłym sezonem zespół nabrał doświadczenia, a dodatkowe wzmocnienia okazały się trafione. Na 13 rozegranych meczów drużyna odniosła aż 11 zwycięstw. To imponujący dorobek. Żal jedynego przegranego meczu z aktualnym liderem z Brzeźna. O wyniku zadecydowała jedna stracona bramka z rzutu karnego, po niefrasobliwym faulu obrony Zielonych. Rewanż na wiosnę tym bardziej będzie ciekawy. Po rundzie jesiennej, Seniorzy mają 5 punktów straty do lidera (13 zwycięstw na 13 meczów) i 6 punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli. Awansują bezpośrednio dwa pierwsze zespoły, a trzeci zagra w barażach.

Drużyna seniorska jest po dobrej rundzie jesiennej, ale to wiosna będzie decydująca i długa. Tym razem trener Skrzypczak będzie miał więcej czasu na przygotowanie zespołu niż przed rundą jesienną, co wraz z pewnymi już trzema wzmocnieniami napawa optymizmem co do realizacji założonego celu.

Ostatni mecz Seniorów w sobotę, 10 listopada, pokazał wysoką formę zawodników UKS Śrem. Po zeszłotygodniowej wysokiej wygranej 5:1 z Owieczkami, Zieloni zaaplikowali rywalowi kolejne osiem goli. Już w 8 minucie Maciej Bąkowski otworzył wynik meczu. Chwilę później ten sam zawodnik strzelił kolejnego gola. Trzecią bramkę w 31 minucie, strzałem głową, zdobył Dawid Biernat. Po niezliczonych okazjach drużyny seniorskiej czwartą bramkę, a swoją pierwsza w meczu, zdobył Norbert Konieczny. Druga połowa zaczęła się podobnie. Norbert Konieczny zdobył piątego gola. Końcowe fragmenty spotkania to popis umiejętności strzeleckich Łukasza Jakubca, który w przeciągu 18 minut zdobył klasycznego hat tricka. Mecz zakończył się najwyższym zwycięstwem drużyny seniorskiej w tej rundzie - 8:0.

Bardzo udaną rundę jesienną Zieloni zakończyli z 34 punktami i drugim miejscem w ligowej tabeli z sześciopunktową przewagą nad trzecią drużyną. Do A klasy awansują dwa najlepsze zespoły, a trzecia drużyna rozegra mecze barażowe o awans. Teraz przed Seniorami ciężka praca w okresie zimowym oraz kilka potwierdzonych już wzmocnień. Wszystko po to, by krok po kroku realizować długoterminowy cel.

 

UKS Śrem – Wełnianka Kiszkowo 8:0

Bramki: M. Bąkowski x2, D. Biernat, N. Konieczny x2, Ł. Jakubiec x3

Skład: T. Nowaczyk, D. Kościuszko, D. Biernat, M. Mikołajczak, R. Sznura, N. Konieczny, B. Frankiewicz, P. Turkowiak, M. Bąkowski, M. Nawrot, Ł. Wolniak, K. Kistowski, M. Szymański, M. Tomczak, K. Michalski, Ł. Jakubiec

 

KLASA B: sezon 2018/2019
Drużyna Punkty Bramki
1. Maratończyk Brzeźno 39 57:10
2. UKS Śrem 34 48:9
3. WKS Owieczki 28 50:23
4. GKS Gułtowy 23 30:14
5. Fara Pelikan Żydowo 22 29:24
6. KS Uchorowo 21 23:24
7. Lider Szczytniki Czerniejewskie 20 22:22
8. Lotnik-1997 Poznań 18 27:16
9. LKS Kicin 16 37:45
10. Orły Plewiska 16 23:32
11. Wełnianka Kiszkowo 13 18:33
12. Odlew Poznań 7 21:36
13. KS Strzeszyn 3 13:45
14. Jadwiżański KS Poznań 0 11:76

Ważne wyjazdowe zwycięstwo na drodze do A klasy odnieśli Seniorzy UKS Śrem, pokonując dotychczasowego vicelidera. Poprzedni mecz, bezbramkowo zremisowany po dużej przewadze, rozsierdził Zielonych, którzy chcieli pokazać swoją wartość na tle najlepiej do tej pory, piłkarsko prezentującej się drużyny w naszej lidze - WKS Owieczki. Na boisku okazało się, że drużyny dzieli różnica klas... na korzyść UKS Śrem.

W ostatnią niedzielę, 4 listopada, Seniorzy rozegrali świetny mecz na boisku dotychczasowego vicelidera i w pełni zasłużenie wysoko pokonali gospodarzy. Od samego początku zespół konsekwentnie realizował założenia przedmeczowe. Odpowiedzialna gra w obronie, agresywne podejście drugiej linii do przeciwników i kombinacyjna gra w linii ataku były bardzo mocnymi stronami gry Zielonych. Pierwsza połowa, pomimo wielu okazji z jednej i drugiej strony, zakończyła się bezbramkowym remisem. Po precyzyjnym zagraniu Macieja Bąkowskiego do Dominika Kościuszki w drugiej części spotkania, Seniorzy zdobyli pierwszą bramkę. Od tego momentu można było zauważyć coraz większą przewagę Zielonych, czego skutkiem była składna akcja całego zespołu i gol Norberta Koniecznego. Pięć minut później - druga bramka Koniecznego. W 82 minucie rzut karny za zagranie ręką zawodnika gospodarzy wykorzystał Dawid Biernat, a następnie indywidualna akcja Konrada Kistowskiego podwyższyła wynik na 5:0. WKS Owieczki stać było tylko na honorową bramkę po rzucie wolnym. Po najlepszym meczu w tej rundzie Seniorzy UKS Śrem zdobyli jakże ważne trzy punkty i to oni zasiedli w fotelu vicelidera!

WKS Owieczki – UKS Śrem 1:5

Bramki: D. Kościuszko, N. Konieczny x2, D. Biernat, K. Kistowski

Skład: T. Nowaczyk, D. Kościuszko, D. Biernat, M. Mikołajczak, R. Sznura, N. Konieczny, B. Frankiewicz, P. Turkowiak, M. Bąkowski, M. Nawrot, Ł. Wolniak, K. Kistowski, M. Szymański, Ł. Jakubiec

Po serii zwycięstw, niedzielny (28 października) mecz Seniorów zakończył się stratą dwóch punktów. Bezbramkowy remis i groźna kontuzja Huberta Szymańskiego to dorobek ostatniego spotkania. Drużyna gości na śremskim boisku nastawiła się na zmasowaną obronę i konsekwentnie realizowała to założenie. Seniorzy do 30 metra posiadali olbrzymią przewagę, lecz czym bliżej bramki, tym coraz większe problemy z wykończeniem akcji. Szczególnie druga połowa przyniosła wiele zmarnowanych sytuacji. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Rafał Sznura, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce. Niestety, ambitna gra Zielonych i wielka determinacja do zdobycia bramki nie przyniosły skutków i zespół musiał podzielić się punktami z drużyną GKS Gułtowy.

 

UKS Śrem – GKS Gułtowy 0:0

Skład: T. Nowaczyk, D. Kościuszko, D. Biernat, H. Szymański, M. Tomczak, M. Mikołajczak, R. Sznura, N. Konieczny, B. Frankiewicz, Ł. Jakubiec, Ł. Wolniak, K. Kistowski, M. Bąkowski, M. Szymański, M. Ostrowski

Ciężki, i na całe szczęście zwycięski mecz, mają za sobą Seniorzy UKS Śrem. W sobotę, 20 października, przyszło im rozgrywać spotkanie na tragicznym boisku i z brutalnie grającym przeciwnikiem. W zaistniałych warunkach trudno było o konstruowanie finezyjnej gry; królowała agresja i przepychanki. W takim obrazie spotkania to Zieloni zdobyli pierwsza bramkę. Na nieszczęście drużyny seniorskiej, dwadzieścia minut później był już remis. Po przerwie, w 51 minucie, Mateusz Mikołajczak z rzutu wolnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W tej połowie Seniorzy nie dali się zdominować fizyczności gospodarzy, co przyniosło skutek w postaci stwarzanych sytuacji i kolejnych dwóch bramek. Po bardzo dobrze rozegranej kontrze Maciej Bąkowski strzelił gola na 3:1. Trzy minuty później idealną wrzutkę Rafała Sznury w pole karne wykorzystał Łukasz Jakubiec i pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu na 4:1. Kolejny raz cieszą trzy punkty, tym bardziej po tak ciężkiej rozgrywce. Tak trzymać!

 

Fara Pelikan Żydowo – UKS Śrem 1:4

Bramki: D. Kościuszko, M. Mikołajczak, M. Bąkowski, Ł. Jakubiec

Skład: T. Nowaczyk, D. Kościuszko, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Tomczak, M. Mikołajczak, R. Sznura, N. Konieczny, B. Frankiewicz, P. Turkowiak, Ł. Jakubiec, K. Kistowski, M. Bąkowski, M. Szymański, K. Michalak

Seniorzy UKS Śrem urządzili sobie festiwal strzelecki na poznańskiej Cytadeli, gdzie zmierzyli się z drużyną KS Strzeszyn. Już w 20 minucie pierwszą bramkę po zagraniu Frankowskiego w pole karne strzelił Konieczny, a już jedenaście minut później piękna akcja Szymański – Mikołajczak – Konieczny została zamknięta przez Tomczaka strzałem na 2:0. Mimo licznych okazji, wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Receptą na skomasowaną obronę gospodarzy okazała się gra Zielonych skrzydłami. Trzecią bramkę zdobył Kościuszko. Kolejną składną akcję zespołu seniorskiego wykończył Bąkowski i... wynik 4:0. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Kościuszko i zdobył swoją drugą bramkę, a piątą w meczu. W samej końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki autorstwa Jakubca i Turkowiaka. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem 7:0. Cieszy dobra i skuteczna gra zespołu UKS Śrem, co dobrze prognozuje na końcówkę sezonu.

 

KS Strzeszyn - UKS Śrem 0:7

Bramki: N. Konieczny, M. Tomczak, D. Kościuszko x2, M. Bąkowski, Ł. Jakubiec, P. Turkowiak

 

Skład: P. Kołacki, D. Kościuszko, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Tomczak, M. Mikołajczak, K. Michalski, N. Konieczny, B. Frankiewicz, P. Turkowiak, Ł. Jakubiec, K. Kistowski, M. Bąkowski, R. Sznura, M. Ostrowski, D. Świadek

W niedzielne popołudnie, 7 października, Seniorzy gościli sąsiada z tabeli, zespół KS Uchorowo. Gdyby rywal wygrał, minąłby zespół Zielonych w tabeli. To pokazywało, jak ważne spotkanie było przed Śremianami. Już od pierwszych minut rozgrywki drużyna seniorska wzięła się ostro do pracy i szybko objęła prowadzenie. Po faulu na Dominiku Kościuszce, sędzia podyktował rzut karny, a pewnym egzekutorem był Mateusz Mikołajczak. Niestety, w dalszej części meczu powielił się grzech Zielonych, czyli nieskuteczność. Zamiast podwyższyć wynik, zadowolili się skromnym 1:0. Po przerwie w ich grę wdarła się nerwowość. Z tego skorzystali więc goście. W 72 minucie w zamieszaniu podbramkowym zespół KS Uchorowo doprowadził do wyrównania. Na całe szczęście już chwilę później po rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Kościuszkę, piękną bramkę zdobył Piotr Turkowiak. Następnie Łukasz Jakubiec strzelił trzeciego gola, jednak... sędzina dopatrzyła się spalonego i wynik nie uległ zmianie. Trzy punkty zostały w Śremie.

UKS Śrem – KS Uchorowo 2:1

Bramki: M. Mikołajczak, P. Turkowiak

Skład: T. Nowaczyk, D. Kościuszko, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Tomczak, M. Mikołajczak, Ł. Wolniak, M. Bąkowski, B. Frankiewicz, P. Turkowiak, Ł. Jakubiec, M. Szymański, K. Kistowski, N. Konieczny, M. Jakuszek

Najbliższy trening Seniorzy

19:00 - 20:00 Pł.Boczna

Następny mecz Seniorzy

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: Klasa B Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 KS Gminy Brodnica Manieczki 22 93 - 19 55
2 POZNAŃ FC 22 96 - 25 51
3 Zawisza Dolsk 22 63 - 14 51
4 POGROM LUBOŃ 22 102 - 40 48
5 PRZEMYSŁAW Poznań 22 96 - 25 43
6 UKS Śrem 22 73 - 31 34
7 ORŁY PLEWISKA 22 42 - 52 22
8 ODLEW Poznań 22 31 - 57 20
9 OKOŃ Sapowice 22 35 - 85 19
10 JASTRZĄB RUDNIKI 22 40 - 67 17

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...