W sobotę swój turniej miała mieć grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionych w Śremie przedszkoli. Zgłoszonych mielismy 10 zespołów czyli blisko 100 chetnych najmniejszych adeptów piłki nożnej. Niestety w związku z padający deszczem frekwencja była niższa niż zakładaliśmy.  Chodź mimo złej pogody pojawiło się  25 skrzatów ktorzy postanowili zagrać między sobą.
W nagrodę za wysiłek każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
W poniedziałek na naszym treningu ma pojawić się kilku nowych chętnych dzieci.

W sobotę rocznik 2011 obchodził dzień dziecka.  Były konkurencję sportowe , turniej piłki nożnej oraz oczywiście nagrody oraz upominki z okazji dnia dziecka od klubu dla naszych małych przedszkolaków

W niedzielę 21 maja drużyna  przedszkolaków udała się na IV turniej Deichamana do Leszna. Zieloni reprezentują Szwajcarię. Graliśmy dwa mecze z zespołami Belgii i Portugalii. Wyniki oczywiście schodzą na drugi plan. Naszym zadaniem jest  przede wszystkim uczyć się grać w piłkę a dzisiaj już było widać tego efekty. Brawo zieloni. Rodzicom dziękujemy za doping podczas naszych zmagań.

W niedzielę 21 maja drużyna  przedszkolaków udała się na III turniej Deichamana do Leszna. Zieloni reprezentują Szwajcarię. Graliśmy dwa mecze z zespołami Belgii i Nigerii.  Wyniki oczywiście schodzą na drugi plan. Naszym zadaniem jest  przede wszystkim uczyć się grać w piłkę. Rodzicom dziękujemy za doping podczas naszych zmagań.

W sobotni poranek drużyna przedszkolaków w liczbie 10 zawodników pojechała do Leszna na turniej Deichamana. W turnieju kazdy zespół reprezentuje jakiś kraj.  Zieloni reprezentowali Szwajcarię.  Rozegralismy dwa mecze. Najpierw gralismy z zespołem Chorwacji a nastepnie z zespołem Nigerii. Każdy po trwał 20 minut. Wyniki oczywiście były sprawą drugorzędną liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.
Rodzicom dziękujemy za głośny doping. Następny turniej za trzy tygodnie.

W turnieju „Ferie z AS-em” wzięło udział 8 drużyn.

W grupie przedszkolaczki UKS zmierzyły się z FA Leszno, AS Czempin oraz zespołem ze Starych Oborzysk. Dwa mecze wygrali zdecydowanie 6:0 i 5:3, a w jednym ulegli zespołowi z Leszna 4:2. Wychodząc z drugiego miejsca w grupie trafili na zespół z Kościana - Szkółkę Lecha Poznań. Wygrali 5:1.

Cieszy fakt że strzelili bardzo dużo bramek, tracąc niewiele. Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami tego turnieju. Liczyła sie dobra zabawa oraz zdobyte cenne doświadczenie. Piłkarze otrzymali pamiątkowy medal i dyplom, wracając do domu z uśmiechem na twarzy. Brawo!
SKŁAD: T. Kowalski, T. Gogolewski, J. Jankowiak, M. Lange, P. Stern, T. Włodarczak, K. Karolczak

O najmłodszych zawodnikach śremskiego UKS-u i ich poczynaniach w sezonie 2015/16 podsumował trener Piotr Kleczewski.
Rocznik 2010 jest to najmłodsza drużyna w klubie. Jest to grupa przedszkolaków, która liczy przeszło 50 dzieci. Mimo tak dużej liczebności stale liczymy, że będzie ich więcej. Młodzi adepci piłki nożnej uczyli się poprzez zabawę. Kreatywni trenerzy wymyślali zabawy na kanwie bajek, historyjek czy sytuacji z życia codziennego i zamieniali to na ćwiczenia z piłkami. Dzieci nie dość, że uczyły się to rozwijały swoją wyobraźnie. Od wiosny część grupy, która była gotowa rozpoczęła już treningi, pozostali nadal uczą się przez zabawę. Rocznik 2010 został zgłoszony do swoich pierwszych rozgrywek minimistrzostw Deichmanna. Było to pierwsze cenne doświadczenie dla nich, a przede wszystkim fajna zabawa. Udało nam się też zorganizować własny turniej na który przyjechały drużyny z okolicznych miast: Polonia Środa Wielkopolska, Football Academy Leszno, Lech Poznań Football Academy Kościan. Turniej to sukces organizacyjny i sportowy.  W przyszłym roku na pewno chcemy zgłosić drużynę do większej ilości rozgrywek oraz zwiększyć ilość trenujących dzieci.”

W minioną niedzielę odbył się ostatni turniej Minimistrzostwa Deichmanna. Nasza drużyna przedszkolaków rozegrała dwa mecze pod rząd pierwszy z Brazylią, która była wyraźnie lepsza i bardzo ciężko nam się grało. Drugi mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowe to sukces naszej drużyny udaje nam się strzelić gola a naszym bohaterem zostaje Michał Domalik. Cały turniej mimo porażek uznajemy za udany dlatego, że zebraliśmy pierwsze cenne doświadczenie turniejowe, mieliśmy okazje zagrać z innymi drużynami a przede wszystkim chłopacy świetnie bawili się podczas spotkań z Lesznie.

Radość z gry, dużo dobrej zabawy na boisku i świetny doping poza nim, można było zobaczyć podczas rozegranego 29 maja III Turnieju Śrem Gra Fair, którego tegoroczny cykl rozpoczęły UKS-owe przedszkolaki. Oprócz gospodarzy udział w tym wydarzeniu wzięły zespoły Football Academy Leszno, Polonia Środa Wielkopolska, Lech Poznań Football Academy Kościan. Każda drużyna rozegrała po 9 bardzo emocjonujących spotkań. Wyniki nie były jednak ważniejsze od przewodniego hasła turnieju – postawy  „fair” podczas gry, w której promowaniu przedszkolaki spisały się rewelacyjnie, dziękując sobie po każdym meczu i wspierając dopingiem kolegów z innych drużyn. Każdy z zawodników otrzymał złoty medal, bo każdy z nich był tego dnia zwycięzcą. Sukces organizacyjny i oprawa całego turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie UKS-owych rodziców i trenerów, którzy zadbali o poczęstunek dla gości, nagrody i przyjazną atmosferę, tym bardziej, że ci pierwsi debiutowali w roli gospodarzy tak ważnego wydarzenia, ale wzorem swoich dzieci, poradzili sobie świetnie. Kolejne edycje „Śrem Gra Fair” już 18 i 19 czerwca, a w rolę organizatorów wcielą się roczniki 2008 i 2009.

zzzz

TRWA NABÓR DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH