Runda jesienna dla Żaków Starszych była bardzo intensywna pod względem sportowym. W tym roczniku trenuje dużo zawodników i każdy z nich grał w odpowiedniej do swoich umiejętności lidze. Pierwszy zespół zagrał w piątej grupie ligi WZPN, gdzie nie przegrał żadnego spotkania. Zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Wartę Śrem, Polonię Środa Wlkp. i Avię Kamionki. Wiosną drużyna powalczy o mistrzostwo ligi w grupie mistrzowskiej. Drugi zespół zagrał w czwartej grupie ligi WZPN i zajął drugie miejsce. Minimalnie, bo tylko o jeden punkt, lepsi okazali się zawodnicy z Kórnika i to oni dostali się do grupy mistrzowskiej. Kolejna drużyna z tego rocznika wzięła udział w Lidze Koziołka i tam - w lidze Europy – zajęła pierwsze miejsce. Wielkie brawa dla Żaków - znakomicie reprezentowali nasze barwy w tych rozgrywkach!

Ponadto, co weekend, niektórzy z Zielonych grali w rozgrywkach WZPN w roczniku 2009. Wraz z Orlikami Młodszymi zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i na wiosnę powalczą w grupie mistrzowskiej III ligi o awans do ligi drugiej. Jak na zespół, który składał się z zawodników z rocznika 2010 i 2009, jest to bardzo dobry wynik. Sam awans bardzo cieszy, bo praca na treningu przekłada się na wynik sportowy.

Drużyna Żaków Starszych w minioną sobotę, 1 grudnia, była organizatorem turnieju w Zaniemyślu. Pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn, w tym dwie UKS-u Śrem. Pierwszy zespół, po trzech porażkach w grupie i jednym remisie, wygrał mecz o dziewiąte miejsce z Błękitnymi Owińska. Druga drużyna, po czterech zwycięstwach w grupie, w półfinale zmierzyła się z Kotwicą Kórnik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a w finale Zieloni zagrali z Wartą Poznań. Po zaciętym meczu padł remis 1:1, a o zwycięstwie w całym turnieju zadecydowały rzuty karne. Dopiero szósta seria zadecydowała, że Żaki staną na miejscu drugim.

W minioną sobotę (24 listopada) odbył się turniej Luboń Cup, w którym wzięło udział dwanaście drużyn. Żaki Starsze (2010) UKS ŚREM zajęli pierwsze miejsce, pokonując w finale drużynę ORLIK KAZIMIERZ 3:1. Zawodnikiem turnieju został Jan Kowalski, a z najlepszej szóstki zawodów został wyróżniony Filip Maćkowiak.

Turniej był niezwykle emocjonujący. Pierwszy mecz z Canarinhos Skórzewo Zieloni wygrali 2:0. Pokonali też Luboński KS 9:0, a w rzutach karnych 13 Poznań 2:0. Same wyniki pokazują, która z drużyn stanowczo dominowała na boisku. Żaki naprawdę nie mieli sobie równych! Ulegli jedynie Poznaniakowi Poznań 0:2, co można uznać za mały "wypadek przy pracy". W półfinale spotkali się z Wartą Poznań. Pojedynek wygrał... UKS Śrem 4:0! Z takim samym zapałem Zieloni przystąpili do rozgrywki finałowej. Wygranej, oczywiście. Żaki, jesteście niesamowici!

W ostatnią niedzielę, 28 października, Zieloni rozegrali swój ostatni turniej w Kamionkach. Chłopaki byli pewni awansu do grona najlepszych w Wielkopolsce, gdyż nie przegrali ani jednego spotkania w trzech turniejach, a tylko jedno zremisowali. Tego dnia Żaki pokazali charakter i wygrali wszystkie trzy mecze. Zostali liderem, a tuż za nimi znaleźli się Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. i Avia Kamionki. Zieloni poczynili ogromny postęp przez ten rok i... chcą więcej!

20 października, Żaki 2010 UKS Śrem rozegrali czwartą, ostatnią kolejkę ligi WZPN. Przed sobotnim turniejem Zieloni zajmowali pierwsze miejsce w grupie, ex aequo z zespołem Kotwica Kórnik. Pierwsze spotkanie z Polonią Środa Wielkopolska Żaki przegrali 0:2. Kolejny mecz zagrali z rywalem z fotela lidera, Kotwicą Kórnik. Choć na przerwę zeszli z boiska, przegrywając 0:2, pokonali rywala 3:2. Ostatnia rozgrywka to starcie z Unią Swarzędz – niezwykle wyrównane, widowiskowe i... nierozstrzygnięte, bo zakończone bezbramkowym remisem 0:0. Żaki Starsze zajęli więc drugie miejsce w grupie, tuż za Kotwicą Kórnik. Niewiele brakowało, a dwie drużyny UKS Śrem zagrałyby w I lidze. Zieloni cieszą się z drugiego miejsca i gratulują Kotwicy zasłużonego zwycięstwa!

W minioną sobotę, 13 października, drużyna Żaków 2010 rozegrała trzecią kolejkę ligi WZPN. Pierwsze spotkanie Zieloni zagrali z gospodarzami turnieju, Polonią Środa Wlkp. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych, a chłopcy zeszli z boiska, przegrywając 0:1. Po zmianie stron Żaki zagrali zdecydowanie lepiej, aplikując przeciwnikom cztery gole. Drugi mecz to derby z Wartą. Wygrana 3:0 to najmniejszy wymiar kary - przeciwnicy zawdzięczali ją dobrej postawie bramkarza i dużej nieskuteczności UKS-iaków. Ostatnie spotkanie to mecz z AVIĄ Kamionki - piłkarze byli znacznie bardziej skuteczni i strzelili aż osiem goli. Do końca rozgrywek pozostał tylko jeden turniej, jednak drużyna już zapewniła sobie zwycięstwo w grupie piątej!

Filip Maćkowiak, zawodnik Żaków Starszych (2010), został powołany na konsultacje do Lecha Poznań. Trzymamy za Ciebie kciuki, Filip!

Żaki Starsze (2010) mają za sobą turniej w Swarzędzu w ramach trzeciej kolejki ligowej WZPN. W ostatnią niedzielę, 7 października, rozegrali trzy spotkania. Najpierw zmierzyli się z Unią Swarzędz. Mecz nie należał do najlepszych w wykonaniu UKS-iaków. Z zespołem ze Swarzędza przegrali 2:3. Następnie zagrali z Kotwicą Kórnik. Spotkanie wyglądało znacznie lepiej i zakończyło się remisem 2:2. Ostatnia rozgrywka była wisienką na torcie! Żaki spotkali się z drużyną Polonia Środa Wlkp. i... dopiero wtedy pokazali wachlarz swoich niemałych umiejętności. Śremianie wymieniali piękne podania i składne akcje. Zagrali piękny mecz i pewnie wygrali 3:1. Zieloni zgromadzili cztery punkty i zajęli pierwsze miejsce (ex aequo z zespołem Kotwica Kórnik) tuż przed ostatnią kolejką. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy!

Zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali swój drugi turniej w rozgrywkach WZPN. Pierwsze spotkanie tego dnia zagrali ze swoimi kolegami z Warty Śrem. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku wygrali 2:0. W kolejnym meczu Zielonym przyszło zmierzyć się z drużyną Polonii Środa. Po pierwszej połowie przegrywali 0:1, jednak druga część była znacznie lepsza i zakończyła się wygraną małych, zielonych Żaków. Ostatni mecz tego dnia zagrali z Avią Kamionki i ponownie zwyciężyli 8:0. Żaki dziękują za przybycie na turniej koledze z drużyny Aleksowi, który cały czas zmaga się z kontuzją. Zieloni - brawo za walkę!

Drużyna Żaków Starszych w minioną sobotę, 22 września, rozegrała drugą kolejkę ligi WZPN. W pierwszym meczu zagrali z gospodarzem turnieju, Polonią Środa Wlkp. Po hat-tricku Bartosza Hawryluka i jednej bramce Kornela Skrzypczaka Zieloni wygrali 4:1. Następne spotkanie to zwycięstwo nad Kotwicą Kórnik 2:0 - na listę strzelców znów wpisali się Bartek Hawryluk oraz Maksymilian Leciej. Ostatni mecz wygrali 3:0 z Unią Swarzędz dzięki bramkom Michała Wróblewskiego oraz Maksa Lecieja x2. Po świetnej grze zarówno w ataku, jak i obronie, zespół Żaków UKS Śrem wyszedł na samodzielne prowadzenie w grupie czwartej i nie zamierza go oddać do końca jesieni!

Wywiad z zawodnikiem Orlików 2008, …

Jak myślisz, jakie Twoje piłkarskie umiejętności lub które cechy charakteru pomogły Ci w otrzymaniu powołania do kadry Wielkopolski? Sądzę, że przede wszystkim zaangażowanie w ciężką pracą na treningach, a także dawanie z siebie wszystkiego na meczach. Zawsze na 100%!   Czego nauczył Cię trener Witek Piasny? Jak oceniasz atmosferę w druży...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Czwarte miejsce Orlików Starszych (…

Drugi zespół Orlików 2008 zagrał w turnieju Luboń Cup. Zieloni trafili do grupy B, w której wygrali dwa pierwsze mecze - 2:0 z Astra II Krotoszyn (bramki: Nikodem Kaczmarek, Jędrzej Jankowiak) oraz z Koroną Zakrzewo, a także zremisowali 2:2 ze Stellą Luboń po golach Huberta Przybylskiego i Nikodema Kaczmarka. Po świetnym początku przyszła porażka z...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Orliki Starsze (2008) zagrali w tur…

Zespół trenera Witka Piasnego wziął udział w turnieju Powstańczym organizowanym przez WZPN. Wśród ośmiu najmocniejszych drużyn I ligi znaleźli się zdolni Orlicy Starsi UKS Śrem. Zieloni trafili do grupy A, w której zmierzyli się z Wartą I Poznań, Wartą II Poznań oraz Polonią Środa Wlkp. W pierwszym meczu fazy grupowej chłopcy zremisowali z Wartą I...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Podsumowanie rundy jesiennej Żaków …

Runda jesienna dla Żaków Starszych była bardzo intensywna pod względem sportowym. W tym roczniku trenuje dużo zawodników i każdy z nich grał w odpowiedniej do swoich umiejętności lidze. Pierwszy zespół zagrał w piątej grupie ligi WZPN, gdzie nie przegrał żadnego spotkania. Zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Wartę Śrem, Polonię Śro...

Dodano: 04-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Dobre prognozy dla Orlików 2008

Coraz lepsze efekty przynosi praca trenera Witka Piasnego z Orlikami Starszymi (2008). Zakończenie rundy jesiennej na siódmej pozycji w I lidze z niewielką stratą do piątego miejsca, w porównaniu z zeszłym sezonem, daje dużo satysfakcji! Drużyna znacznie poprawiła jakość gry oraz swoje wyniki, co przyciąga kolejnych zawodników mających ambicje grać...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Perspektywy są świetne!

Wywiad z trenerem Seniorów UKS Śrem, Damianem Skrzypczakiem, o dotychczasowych dokonaniach zespołu, planach i nadziejach na zbliżającą się rundę wiosenną.   Jak ocenia Pan dokonania drużyny seniorskiej UKS Śrem w I rundzie po przejęciu funkcji trenera? Wyniki, jakie osiągnął ten zespół, skłaniają do wystawienia bardzo dobrej oceny. Realizac...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Podsumowanie rundy jesiennej Senior…

Seniorzy UKS Śrem przystąpili do tego sezonu z dużymi zmianami kadrowymi. Największą z nich było powierzenie prowadzenia drużyny uznanemu w wielkopolskiej piłce trenerowi, Damianowi Skrzypczakowi, który rozpoczął budowanie drużyny według własnego pomysłu. Wszystkie propozycje transferowe zostały zaakceptowane przez Zarząd klubu, a wzmocniony zespół...

Dodano: 22-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Przegrana po walce

W ostatniej kolejce I ligi WZPN Orliki 2008 rozegrali mecz na wyjeździe z czwartą drużyna swojej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. Zieloni nie byli faworytem w tym spotkaniu – była to kolejna rozgrywka, w której szybko tracili bramki. Z upływem czasu to Orliki przejmowali inicjatywę i dochodzili do wielu sytuacji podbramkowych. Niestety, wykorzysta...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Słabe zakończenie sezonu

W ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym w Zalasewie w niedzielę, 11 listopada, Młodziki Starsze ulegli Liderowi Swarzędz 0:2. Spotkanie od początku było wyrównane i nie obfitowało w sytuacje bramkowe. Swoje nieliczne okazje wykorzystali gospodarze i już przed przerwą ustalili wynik, strzelając dwa gole. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2006)

Cenny remis

W sobotę, 10 listopada, Trampkarze 2005 udali się do Gostynia na swój mecz ligowy w ramach 14 kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej z tamtejszą Kanią. Mecz nie był porywającym widowiskiem, można go nazwać meczem walki, jednak na plus należy uznać bardzo poprawną realizację założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Zespół dość defe...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Rozstrzelali i zrzucili z podium Sk…

Juniorzy Młodsi rozegrali ostatni mecz na własnym terenie. Stawką spotkania było podium w grupie I ligi wojewódzkiej ze znaczącym rywalem: zespołem Canarinhos Skorzewo, które przed tym meczem zajmowało trzecie miejsce. UKS Śrem zaczął rozgrywkę bardzo dobrze, w 9 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Osiewicz, a tuż po nim drugą bramkę zd...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2003/2004)

Trzecie zwycięstwo z rzędu

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej do Śremu zawitał zespół Noteci Czarnków. Od pierwszych minut meczu dominacja Zielonych na boisku nie podlegała żadnej dyskusji. Niestety, składne akcje i bezustanne goszczenie w polu karnym gości nie przynosiło efektów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Zielonych, szybką kontrę przeprowadził zespół Noteci, strz...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Wywiad z zawodnikiem Orlików 2008, …

Jak myślisz, jakie Twoje piłkarskie umiejętności lub które cechy charakteru pomogły Ci w otrzymaniu powołania do kadry Wielkopolski? Sądzę, że przede wszystkim zaangażowanie w ciężką pracą na treningach, a także dawanie z siebie wszystkiego na meczach. Zawsze na 100%!   Czego nauczył Cię trener Witek Piasny? Jak oceniasz atmosferę w druży...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Czwarte miejsce Orlików Starszych (…

Drugi zespół Orlików 2008 zagrał w turnieju Luboń Cup. Zieloni trafili do grupy B, w której wygrali dwa pierwsze mecze - 2:0 z Astra II Krotoszyn (bramki: Nikodem Kaczmarek, Jędrzej Jankowiak) oraz z Koroną Zakrzewo, a także zremisowali 2:2 ze Stellą Luboń po golach Huberta Przybylskiego i Nikodema Kaczmarka. Po świetnym początku przyszła porażka z...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Orliki Starsze (2008) zagrali w tur…

Zespół trenera Witka Piasnego wziął udział w turnieju Powstańczym organizowanym przez WZPN. Wśród ośmiu najmocniejszych drużyn I ligi znaleźli się zdolni Orlicy Starsi UKS Śrem. Zieloni trafili do grupy A, w której zmierzyli się z Wartą I Poznań, Wartą II Poznań oraz Polonią Środa Wlkp. W pierwszym meczu fazy grupowej chłopcy zremisowali z Wartą I...

Dodano: 11-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Podsumowanie rundy jesiennej Żaków …

Runda jesienna dla Żaków Starszych była bardzo intensywna pod względem sportowym. W tym roczniku trenuje dużo zawodników i każdy z nich grał w odpowiedniej do swoich umiejętności lidze. Pierwszy zespół zagrał w piątej grupie ligi WZPN, gdzie nie przegrał żadnego spotkania. Zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Wartę Śrem, Polonię Śro...

Dodano: 04-12-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

Dobre prognozy dla Orlików 2008

Coraz lepsze efekty przynosi praca trenera Witka Piasnego z Orlikami Starszymi (2008). Zakończenie rundy jesiennej na siódmej pozycji w I lidze z niewielką stratą do piątego miejsca, w porównaniu z zeszłym sezonem, daje dużo satysfakcji! Drużyna znacznie poprawiła jakość gry oraz swoje wyniki, co przyciąga kolejnych zawodników mających ambicje grać...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Perspektywy są świetne!

Wywiad z trenerem Seniorów UKS Śrem, Damianem Skrzypczakiem, o dotychczasowych dokonaniach zespołu, planach i nadziejach na zbliżającą się rundę wiosenną.   Jak ocenia Pan dokonania drużyny seniorskiej UKS Śrem w I rundzie po przejęciu funkcji trenera? Wyniki, jakie osiągnął ten zespół, skłaniają do wystawienia bardzo dobrej oceny. Realizac...

Dodano: 27-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Podsumowanie rundy jesiennej Senior…

Seniorzy UKS Śrem przystąpili do tego sezonu z dużymi zmianami kadrowymi. Największą z nich było powierzenie prowadzenia drużyny uznanemu w wielkopolskiej piłce trenerowi, Damianowi Skrzypczakowi, który rozpoczął budowanie drużyny według własnego pomysłu. Wszystkie propozycje transferowe zostały zaakceptowane przez Zarząd klubu, a wzmocniony zespół...

Dodano: 22-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Przegrana po walce

W ostatniej kolejce I ligi WZPN Orliki 2008 rozegrali mecz na wyjeździe z czwartą drużyna swojej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. Zieloni nie byli faworytem w tym spotkaniu – była to kolejna rozgrywka, w której szybko tracili bramki. Z upływem czasu to Orliki przejmowali inicjatywę i dochodzili do wielu sytuacji podbramkowych. Niestety, wykorzysta...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Słabe zakończenie sezonu

W ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym w Zalasewie w niedzielę, 11 listopada, Młodziki Starsze ulegli Liderowi Swarzędz 0:2. Spotkanie od początku było wyrównane i nie obfitowało w sytuacje bramkowe. Swoje nieliczne okazje wykorzystali gospodarze i już przed przerwą ustalili wynik, strzelając dwa gole. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2006)

Cenny remis

W sobotę, 10 listopada, Trampkarze 2005 udali się do Gostynia na swój mecz ligowy w ramach 14 kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej z tamtejszą Kanią. Mecz nie był porywającym widowiskiem, można go nazwać meczem walki, jednak na plus należy uznać bardzo poprawną realizację założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Zespół dość defe...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Rozstrzelali i zrzucili z podium Sk…

Juniorzy Młodsi rozegrali ostatni mecz na własnym terenie. Stawką spotkania było podium w grupie I ligi wojewódzkiej ze znaczącym rywalem: zespołem Canarinhos Skorzewo, które przed tym meczem zajmowało trzecie miejsce. UKS Śrem zaczął rozgrywkę bardzo dobrze, w 9 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Osiewicz, a tuż po nim drugą bramkę zd...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2003/2004)

Trzecie zwycięstwo z rzędu

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej do Śremu zawitał zespół Noteci Czarnków. Od pierwszych minut meczu dominacja Zielonych na boisku nie podlegała żadnej dyskusji. Niestety, składne akcje i bezustanne goszczenie w polu karnym gości nie przynosiło efektów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Zielonych, szybką kontrę przeprowadził zespół Noteci, strz...

Dodano: 15-11-2018, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...