W sobotę, 6 kwietnia, najmłodsze grupy w lidze WZPN rozpoczęły swoje rozgrywki. Zespół UKS Śrem spotkał się z Polonią Środa Wlkp., Wartą Śrem i AVIĄ Kamionki. Wszystkie mecze Zieloni wygrali kolejno 2:0, 2:1 i 2:1. Zdecydowanie najbardziej wyrównane spotkanie to derby Śremu. Szalę zwycięstwa udało się przechylić na korzyść Żaków w ostatniej minucie meczu, strzelając gola po rzucie wolnym. Pozostałe dwa mecze były pod kontrolą śremian i mimo niewysokich zwycięstw, stwarzali więcej sytuacji bramkowych - skuteczność tego dnia nie była zadowalająca.

W ostatnią niedzielę, 17 lutego, Żaki 2011 zorganizowali turniej w Zaniemyślu. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn, w tym trzy z UKS-u Śrem. W grupie A grały dwa zespoły Zielonych, a trzeci zmagał się w grupie B. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się drużyny z grupy A, które zajęły drugie i czwarte miejsce. Drużyna z grupy B stanęła na miejscu piątym, ale miała trudnych przeciwników: APR Jarocin, Polonię Środa Wlkp., Suchary Suchy Las i Kotwicę Kórnik. W meczu o miejsce dziewiąte wygrali z Polonią Środa Wlkp. Dwa zespoły z grupy A w spotkaniach o miejsce siódme i trzecie musiały uznać wyższość swoich przeciwników: odpowiednio Kotwicy Kórnik i Sucharów Suchy Las, ostatecznie zajmując miejsca ósme i czwarte. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie dobre drużyny przyjechały do Zaniemyśla.

Ostatni turniej ligowy Żaki 2011 rozegrali w Poznaniu. Poradzili sobie bardzo dobrze, mimo dużego osłabienia z powodu braku kilku zawodników. Pierwsze spotkanie z LPFA Śródka było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron Tymon Kowalski szybko wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec meczu przeciwnicy strzelili bramkę kontaktową, ale Zieloni nie pozostali dłużni i odpowiedzieli trafieniem Karola Górnego. Drugi mecz to potyczka ze zwycięzcą grupy, Polonią Środa Wlkp. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Choć Żaki prowadzili 1:0, ostatecznie to przeciwnicy wygrali 2:1. Ostatni mecz w tym roku w rozgrywkach ligowych przyszło Zielonym zagrać z rywalami zza miedzy - Wartą Śrem. Pojedynek zakończył się wygraną Zielonych 2:0 po dwóch bramkach Jana Jankowiaka. Ostatecznie Żaki Młodsze zajęli drugie miejsce w lidze, mając przewagę ośmiu punktów nad Wartą i taka samą stratę do Polonii Środa Wlkp. Z każdym turniejem widać poprawę gry UKS-iaków. Już nie możemy doczekać się wiosny i kolejnych rozgrywek ligowych!

Żaki wystąpiły na turnieju Polibuda Kids Cup. W grupie B Zieloni wygrali swoje mecze z Canarinhos Skórzewo i Polonią Słubice, nie podołali zaś Avii Kamionki. Pozwoliło to Żakom awansować do ćwierćfinału, gdzie spotkali się z drugą drużyną z Kamionek. Po dobrym meczu zwyciężyli 2:0. W półfinale chłopcy spotkali się z Orlikiem Mosina – rozgrywka była wyrównana i zanosiło się na rzuty karne, jednak chwila dekoncentracji na kilkanaście sekund przed końcem pozwoliła przeciwnikom strzelić gola. W meczu o trzecie miejsce Żaki znów zmierzyli się z Avią Kamionki. Tym razem postawili większy opór i po bezbramkowym remisie w rzutach karnych przegrali 2:3. W stawce dwunastu drużyn chłopcy uplasowali się na dobrym, czwartym miejscu.

W poniedziałek, 8 października, drużyna Żaków Młodszych rozegrała kolejny turniej w ramach trzeciej kolejki ligi WZPN. Już w pierwszym spotkaniu Zieloni trafili na lidera i gospodarza turnieju, Polonię Środę Wielkopolską. Przeciwnicy mieli znacznie więcej okazji, jednak zdolny bramkarz UKS-u Śrem nie pozwolił na trafny strzał Polonii. Żaki wygrali więc 1:0 i z trzema punktami na koncie przystąpili do derbów z Wartą Śrem. Po pierwszym golu przeciwników, Zieloni nie poddali się i dalej walczyli o lepszy wynik. To przyniosło remis 1:1. Ostatni mecz z zespołem LPFA Śródka pokazał, że tego dnia Żaki 2011 byli w znakomitej formie. Wynik 5:0 oddaje przebieg tego spotkania. Przed ostatnim turniejem Śremianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli.