Pod nieobecność swojego najlepszego zawodnika Janka Jankowiaka słabszy występ zaliczyła drużyna Żaków Młodszych w ostatnim turnieju WZPN rozgrywanym w Śremie. Ostatecznie Zieloni zajęli dobre, drugie miejsce, tuż za kolegami z Warty Śrem. Brawo!

Zespół Żaków 2011 rozegrał trzecią kolejkę ligi WZPN. Przy dużym słońcu i wysokiej temperaturze w pierwszym meczu Zieloni pokonali gospodarzy, Polonię Środę Wlkp., 5:1. W derbowym meczu z Wartą Śrem padł remis 1:1. Spotkanie z Avią Kamionki rozpoczęło się od czterech straconych bramek w pierwszej połowie. Zieloni nie poddawali się. Niestety, udało im się strzelić tylko dwa gole, choć sytuacji było dużo więcej. Przed ostatnią kolejką Żaki UKS Śrem nadal zajmują pierwsze miejsce w grupie.

W sobotę, 6 kwietnia, najmłodsze grupy w lidze WZPN rozpoczęły swoje rozgrywki. Zespół UKS Śrem spotkał się z Polonią Środa Wlkp., Wartą Śrem i AVIĄ Kamionki. Wszystkie mecze Zieloni wygrali kolejno 2:0, 2:1 i 2:1. Zdecydowanie najbardziej wyrównane spotkanie to derby Śremu. Szalę zwycięstwa udało się przechylić na korzyść Żaków w ostatniej minucie meczu, strzelając gola po rzucie wolnym. Pozostałe dwa mecze były pod kontrolą śremian i mimo niewysokich zwycięstw, stwarzali więcej sytuacji bramkowych - skuteczność tego dnia nie była zadowalająca.

W decydującą fazę wchodzą rozgrywki Żaków. W obu kategoriach wiekowych - Żak Młodszy (2011) i Żak Starszy (2010) - UKS Śrem reprezentują w rozgrywkach WZPN dwie drużyny.

Dobry występ mają za sobą zawodnicy pierwszej drużyny Żaków Młodszych, którzy w sobotnie przedpołudnie zgromadzili w trzech meczach 7 punktów, umacniając się na pozycji lidera.

UKS Śrem – Warta Śrem 3:2

UKS Śrem – Polonia Środa Wlkp. 0:3

UKS Śrem – Avia Kamionki 6:0

F2 ŻAK – sezon 2018/2019

Drużyna

Punkty

Bramki

1. UKS I Śrem

15:7

2. WARTA Śrem

19:7

3. POLONIA II Środa Wlkp.

10:8

4. AVIA II Kamionki

3:25

Słabiej natomiast w ten weekend poszło ich kolegom z drugiej drużyny, którzy doznali trzech porażek z Kotwicą Kórnik, Polonią Środa i LFPA Śródka Poznań.

W ostatnią niedzielę, 17 lutego, Żaki 2011 zorganizowali turniej w Zaniemyślu. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn, w tym trzy z UKS-u Śrem. W grupie A grały dwa zespoły Zielonych, a trzeci zmagał się w grupie B. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się drużyny z grupy A, które zajęły drugie i czwarte miejsce. Drużyna z grupy B stanęła na miejscu piątym, ale miała trudnych przeciwników: APR Jarocin, Polonię Środa Wlkp., Suchary Suchy Las i Kotwicę Kórnik. W meczu o miejsce dziewiąte wygrali z Polonią Środa Wlkp. Dwa zespoły z grupy A w spotkaniach o miejsce siódme i trzecie musiały uznać wyższość swoich przeciwników: odpowiednio Kotwicy Kórnik i Sucharów Suchy Las, ostatecznie zajmując miejsca ósme i czwarte. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie dobre drużyny przyjechały do Zaniemyśla.