Ostatni turniej ligowy Żaki 2011 rozegrali w Poznaniu. Poradzili sobie bardzo dobrze, mimo dużego osłabienia z powodu braku kilku zawodników. Pierwsze spotkanie z LPFA Śródka było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron Tymon Kowalski szybko wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec meczu przeciwnicy strzelili bramkę kontaktową, ale Zieloni nie pozostali dłużni i odpowiedzieli trafieniem Karola Górnego. Drugi mecz to potyczka ze zwycięzcą grupy, Polonią Środa Wlkp. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Choć Żaki prowadzili 1:0, ostatecznie to przeciwnicy wygrali 2:1. Ostatni mecz w tym roku w rozgrywkach ligowych przyszło Zielonym zagrać z rywalami zza miedzy - Wartą Śrem. Pojedynek zakończył się wygraną Zielonych 2:0 po dwóch bramkach Jana Jankowiaka. Ostatecznie Żaki Młodsze zajęli drugie miejsce w lidze, mając przewagę ośmiu punktów nad Wartą i taka samą stratę do Polonii Środa Wlkp. Z każdym turniejem widać poprawę gry UKS-iaków. Już nie możemy doczekać się wiosny i kolejnych rozgrywek ligowych!

W poniedziałek, 8 października, drużyna Żaków Młodszych rozegrała kolejny turniej w ramach trzeciej kolejki ligi WZPN. Już w pierwszym spotkaniu Zieloni trafili na lidera i gospodarza turnieju, Polonię Środę Wielkopolską. Przeciwnicy mieli znacznie więcej okazji, jednak zdolny bramkarz UKS-u Śrem nie pozwolił na trafny strzał Polonii. Żaki wygrali więc 1:0 i z trzema punktami na koncie przystąpili do derbów z Wartą Śrem. Po pierwszym golu przeciwników, Zieloni nie poddali się i dalej walczyli o lepszy wynik. To przyniosło remis 1:1. Ostatni mecz z zespołem LPFA Śródka pokazał, że tego dnia Żaki 2011 byli w znakomitej formie. Wynik 5:0 oddaje przebieg tego spotkania. Przed ostatnim turniejem Śremianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Swoje zmagania w lidze WZPN rozpoczęli najmłodsi zawodnicy z rocznika 2011. Część drużyny Żaków rozegrała swoje mecze w Śremie, a gospodarzem byli koledzy z Warty. Pierwszy mecz Zieloni zagrali z Polonią Środa Wlkp. Ładnym strzałem popisała się Marianna Styperek, lecz każdy kolejny gol przeciwników podcinał skrzydła Żakom. Ulegli Polonii 1:6. Drugie spotkanie to derby Śremu i remis 3:3. Ciekawy mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Ostatnia rozgrywka to starcie z LPFA Śródka. Mimo, że po pierwszej połowie Żaki przegrywali 1:2, pokazali wolę walki i odrobili straty z nawiązką, schodząc po ostatnim gwizdku sędziego z wynikiem 4:2.

Druga grupa swoją kolejkę rozegrała w niedzielę, 16 września, na stadionie Warty Poznań. Pierwszy mecz Zieloni również zagrali z Polonią Środa Wlkp. Po dwóch bramkach Kamila Karolczaka i jednym golu Oliwii Słomczyńskiej prowadzili 3:2. Nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia, a mecz zakończył się przegraną Żaków 3:4. Pozostałe dwa mecze z Wartą Poznań i AVIA Kamionki wyglądały podobnie. Mimo dużego zaangażowania UKS-iaki popełniali błędy w kryciu, nie pilnowali swoich pozycji, a duża ilość przegranych pojedynków „sam na sam” spowodowała, że oba mecze zdecydowanie przegrali 1:4. Przed Żakami wiele pracy, by wyeliminować choć część błędów - już za dwa tygodnie kolejne mecze.

W ostatnią niedzielę, 30 października, Żaki 2011 rozegrali jeden ze swoich bardzo dobrych turniejów. Pokonali Wartę Śrem 2:1 – dzielnie walczyli o każdą piłkę, nie bali się działać i zgodnie współpracowali! Drugi mecz, z Polonią Środa Wlkp., zakończył się przegraną Zielonych 1:2. To spotkanie wpłynęło jednak na małych UKS-iaków mobilizująco i w kolejnej rozgrywce, tym razem z Avią Kamionki, zwyciężyli 4:1.