W sobotę, 24 sierpnia, drużyna Orlików 2009 wybrała się do Szamotuł na turniej Summer Cup 2019. Do rywalizacji stanęło 20 mocnych drużyn, takich jak Warta Poznań, AP Reissa Poznań, Lech Poznań, FA Piła, MKS Błękitni Wronki, Canarinhos Skórzewo, AS Orlik Kaźmierz, Mieszko Gniezno, SPN Szamotuły i wiele innych. Zieloni rozegrali sześć meczów. Po przegranej 0:3 z Progresem Gorzów Wlkp. drużyna nie poddała się i kolejne spotkanie z Orkanem Objezierze zremisowała. Pokaz piłkarskich umiejętności śremianie zaprezentowali w rozgrywce z Unią Swarzędz, którą wygrali 3:0. Bramki strzelili Szymon Hyżyk x2 i Leo Worsztynowicz. Dwa kolejne mecze, z zespołem Canarinhos Skórzewo i Warty Poznań I nie ułożyły się po myśli Zielonych, ale to nie oznaczało jeszcze, że się poddadzą. Ostatni mecz z FA Piła wygrali 4:3. Na listę strzelców ponownie wpisali się Szymon Hyżyk x2, Leo Worsztynowicz, a także Filip Wojciechowski. Po zaciętej walce drużyna Orlików zdobyła siódme miejsce w turnieju.

Skład: W. Łoziński, Z. Worsztynowicz, L. Worsztynowicz, N. Skrzypczak, S. Hyżyk, J. Florkowski, A. Krajewski, A. Binert, F. Wojciechowski, W. Walkowiak, K. Reca

1 Warta Poznań 12 38 - 12 28
2 AP Reissa Poznań 11 33 - 13 18