Nie lada wyczynu dokonali Orlicy 2009 w rundzie wiosennej tego sezonu. Obie drużyny awansowały poziom wyżej i będą mierzyć się adekwatnie w I i II lidze, podczas gdy ten sezon zaczynały w lidze drugiej i trzeciej. Do wyższego poziomu musi się teraz dostosować cała drużyna wraz z nowym trenerem, który będzie w komfortowej sytuacji mając tak zdolnych zawodników. Pięknie rozwija się ten rocznik Zielonych!

UKS Śrem – Korona Zakrzewo 3:1

W minioną niedzielę, 16 czerwca, Orlicy Młodsi przypieczętowali swój awans do II ligi zwycięstwem 3:1 z Koroną Zakrzewo. Nie był to łatwy mecz - po pierwszej połowie padł bezbramkowy remis i to goście z Zakrzewa obijali słupki i poprzeczki Zielonych. Obraz gry jednak zmieniał się w miarę trwania meczu. Druga połowa pokazała, że to Orlicy tego dnia byli lepsi. Dobra gra w obronie oraz stwarzanie sytuacji bramkowych przyniosły im zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się: Antoni Binert, Antoni Lipiński i Szymon Hyżyk.

1 Warta Poznań 12 38 - 12 28
2 AP Reissa Poznań 11 33 - 13 18