Awans Orlików 2009 do I ligi jest już praktycznie przesądzony, natomiast druga drużyna tego rocznika walczy w grupie mistrzowskiej III ligi o wejście do ligi drugiej ze zwycięzcami trzecioligowych grup z jesieni. Gra i wygrywa. Ostatnie cenne zwycięstwo z vice liderem tabeli, szkółką Lecha Poznań z Lubonia, znacznie przybliżyło Zielonych do upragnionego awansu. Coraz bardziej prawdopodobne staje się zatem, że w jednym roku awansują oba zespoły 2009, co pozwoli im na grę w przyszłym sezonie w I i II lidze. Idealnie dla dobrego rozwoju całego zespołu. Nie ma bowiem nic lepszego dla ambitnych zawodników jak gra z najlepszymi w I lidze! Brawo Orlicy!

Ich znajdujący się w równie wybornej formie starsi o rok koledzy zmierzyli się w meczu I ligi WZPN z drużyną Poznaniaka Poznań i odnieśli już piąte w tym sezonie zwycięstwo.

1 Warta Poznań 12 38 - 12 28
2 AP Reissa Poznań 11 33 - 13 18