W minioną sobotę, 5 stycznia, drużyna Orlików 2009 zorganizowała swój pierwszy turniej w Zaniemyślu. Do zmagań sportowych w tym dniu przystąpiło dziesięć drużyn: dwa zespoły UKS Śrem, dwa Kotwicy Kórnik, AP Reissa Kościan, Polonia Środa Wlkp., Błękitni Owińska, Orlik Poznań, Orzeł Granowo i MKS Trzemeszno. Następnie drużyny te zostały podzielone na dwie grupy.

UKS Śrem Biali przez fazę zasadniczą przeszli bez żadnej porażki, wygrywając mecz za meczem - z Kotwicą i Błękitnymi Owińska 5:0, z AP Reissa 6:2 oraz z Polonią 2:1. Zajęli pierwsze miejsce w grupie, a tuż za Orlikami na miejscu drugim uplasował się zespół AP Reissa.

UKS Śrem Zieloni rozpoczęli jeszcze wyższym zwycięstwem z Kotwicą Kórnik II – 12:0. W drugim spotkaniu po bardzo dobrej grze UKS-iaków, Zieloni pokonali Trzemeszno 2:1. Kolejny mecz to porażka z Orlikiem 1:4. Ostatnią rozgrywkę fazy grupowej wygrali zaś z Granowem 1:0, zajęli drugie miejsce w grupie i, niestety, o wejście do wielkiego finału musieli powalczyć z kolegami z klubu.

Mecz półfinałowy UKS Biali vs UKS Zieloni zakończył się wygraną Białych. Drugi półfinał - bardzo emocjonujący - zagrał niepokonany do tej pory Orlik Poznań z AP Reissa. Przy remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, o wejściu do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Tym razem lepiej wykonywali je zawodnicy z AP Reissa i to oni zagrali najważniejszy mecz turnieju z UKS Śrem Biali. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna Orlika Poznań, pokonując UKS Zielonych 2:0.

Finał był bardzo emocjonujący: AP Reissa w 3 minucie objęła prowadzenie, ale UKS się nie poddawał. Chwilę później bramkę wyrównującą zdobył nowy zawodnik w drużynie Orlików, Ignacy Kosicki, który jeszcze do niedawna grał w Lechu Poznań. Mecz zakończył się remisem 1:1. O wygranej miały zadecydować rzuty karne wykonane przez Ignacego, Damiana i Kubę Florka. Cała trójka wykonała polecone im zadanie doskonale, a zespół AP Reissa pomylił się jeden raz w drugiej serii i to drużyna UKS Śrem Biali zdobyła wielki puchar.

Cieszy fakt, że Orliki 2009 UKS Śrem pokazali bardzo wysoki poziom sportowy i dobre wyszkolenie. Pierwsze i czwarte miejsce to duży sukces całego zespołu! W turnieju zostali wyróżnieni trzej zawodnicy: najlepszy bramkarz z Orlika Poznań, król strzelców z dziesięcioma trafieniami Piotr Śron i zawodnik turnieju wybrany głosami trenerów - Ignacy Kosicki z UKS Śrem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także dziękujemy rodzicom Orlików 2009 za doskonałą organizację turnieju.

Poznań: F2 Żak Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 Warta Poznań 12 38 - 12 28
2 AP Reissa Poznań 11 33 - 13 18
3 UKS Śrem 11 22 - 15 18
4 POLONIA II Środa Wlkp. 12 3 - 56 1
5 VICTORIA WYSOGOTOWO 0 0 - 0 0

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...