Dwie zawodniczki Orlików Młodszych – Natalka Skrzypczak i Zuzia Worsztynowicz - opowiedziały nam o swojej przygodzie z piłką nożną, ostatnim świetnym turnieju w Gnieźnie i... relacjach z kolegami z drużyny.

Jak czujecie się jako jedyne dziewczynki grająca w zespole pełnym chłopców?

Zuzia: Czuję się bardzo dobrze. Ja, Natalia i chłopaki tworzymy zgraną drużynę.

Natalia: Jest super, dlatego że chłopcy są sympatyczni i bardzo dobrze dogadujemy się na boisku.

Drużyna Orlików 2009 zajęła ostatnio II miejsce na ogólnopolskim turnieju w Gnieźnie. Jak myślicie, czym wyróżniła się drużyna Zielonych na tle innych zespołów, że zajęliście tak wysokie miejsce?

Natalia: Myślę, że podstawą była dobra gra w obronie i świetna współpraca w ataku. Byliśmy bardzo zaangażowani, graliśmy do ostatniej sekundy i daliśmy z siebie wszystko.

Zuzia: Na pewno wyróżniliśmy się walką i zaangażowaniem, graliśmy zespołowo i każdy z nas najlepiej jak potrafi. Nawet nasz kolega Piotrek Śron został wyróżniony z 390 zawodników na turnieju.

A czy dobrze dogadujecie się z kolegami z drużyny? Chyba powinni być dumni mając tak utalentowane koleżanki w zespole!

Zuzia: Tak, dogadujemy się bardzo dobrze. To ja czuję się bardzo wyróżniona grając z takimi świetnymi zawodnikami i kolegami.

Natalia: Atmosfera jest super, jesteśmy zgraną ekipą i bardzo się lubimy, zresztą wiadomo, że w UKS-ie grają najlepsze chłopaki!

Czy poleciłybyście innym dziewczynkom, które tak jak Wy kochają piłkę nożną, granie w klubie UKS Śrem?

Natalia: Polecam jak najbardziej grę w UKS-ie, gdyż można się bardzo dobrze rozwijać pod opieką doświadczonych trenerów i przeżywać niezapomniane emocje na wielu turniejach w całej Polsce.

Zuzia: Polecam! Są tu bardzo dobrzy trenerzy, od których można się dużo nauczyć. Poza tym jeździmy na wiele ogólnopolskich turniejów, gdzie rywalizujemy z najlepszymi drużynami w Polsce. Oprócz tego jest miła atmosfera, a to dla mnie bardzo ważne!

ZUZIA WORSZTYNOWICZ   &    NATALIA SKRZYPCZAK

1 Warta Poznań 12 38 - 12 28