W ostatnią sobotę, 9 lutego, drużyna trenera Adama Galasa zaprezentowała swoje umiejętności na turnieju Luboń Cup. W wydarzeniu wzięło udział dwanaście drużyn. W pierwszym meczu Zieloni pokonali Koronę Zakrzewo 8:1. Kolejne dwie rozgrywki nie poszły jednak tak, jak chcieliby Orlicy. Ulegli AP Reissa 1:2 i Progresowi Gorzów 3:5. UKS-iaki mimo pierwszej przegranej nie poddawali się – w pierwszych minutach potyczki z kolegami z Gorzowa stracili aż cztery bramki, jednak dzielnie walczyli do końca.

Do grupy mistrzowskiej Orliki 2009 weszli z trzeciego miejsca w grupie. Spotkanie z zespołem Canarinhos Skórzewo zakończyło się zwycięstwem Śremian 3:1. W półfinale zmierzyli się oni z Wartą Poznań. Emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatniej minuty mecz wygrali Zieloni 2:1. Finał był pokazem umiejętności drużyny Orlików Młodszych i AP Reissa Gostyń. Przegrana UKS-u 1:3 pozwoliła zająć pierwsze miejsce zespołowi z Gostynia. Tuż za nimi na podium stanęli Orliki i Progres Gorzów. Wielkie brawa dla zdolnych Zielonych!

W minioną niedzielę, 3 lutego, zespół Orlików 2009 w Poznaniu rozegrał turniej Polibuda Cup. Swoje zmagania Zieloni zaczęli od trzech zwycięstw: z SF I Luboń 4:3, KS 1920 Mosina 3:2 oraz SF II Luboń 4:2. W kolejnym meczu przegrali 0:2 z PKS-em Racot, który okazał się tego dnia najlepszą drużyną turnieju. Następnie Zieloni pokonali 6:0 zespół Orlika Poznań oraz przegrali 0:1 z Jurandem Koziegłowy, co zapewniło Orlikom 2009 drugie miejsce w turnieju. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Szymon Hyżyk.

W minioną sobotę, 12 stycznia, dwa zespoły rocznika 2009 udały się na turniej do Borku Wlkp. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie osiem drużyn. Zespół UKS Biali rozpoczął rozgrywkę od zwycięstwa z gospodarzami turnieju, drugi mecz wygrał z Wartą Śrem 1:0, a ostatni w grupie zremisował z AP Reissa 1:1. Orliki zajęli drugie miejsce w grupie i musieli walczyć o finał z drugą drużyną AP Reissa z Gostynia. Zieloni wygrali ten pojedynek i znaleźli się w wielkim finale. Po zaciętym boju zremisowali po raz kolejny z AP Reissa 2:2 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Tego dnia lepiej wykonywali je zawodnicy z Gostynia i to oni zdobyli w tym turnieju pierwsze miejsce. Drużyna UKS Śrem Zieloni zajęła ostatecznie miejsce szóste. Najlepszym graczem turnieju został Ignacy Kosicki.

Kuba Florkowski to wyróżniający się piłkarz w drużynie trenera Adama Galasa, Orlikach Młodszych (2009). Na ostatnim turnieju Orlików zdobył gola z rzutu karnego, który zadecydował o pierwszym miejscu Zielonych na podium.

 

Jak czujesz się w naszym klubie?

W UKS-ie trenuję od września. Już od samego początku zostałem dobrze przyjęty, dlatego też czuję się wyjątkowo. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki odbywają się treningi, które pozwalają mi się rozwijać. Jesteśmy zgraną drużyną, czego dowodem są osiągnięcia zespołu.

Jakie są Twoje wrażenia z ogólnopolskiego turnieju w Gnieźnie?

Jechałem naładowany energią. Konkurencja była na wysokim poziomie i mieliśmy szansę zmierzyć się z najlepszymi. Dzięki temu spotkaniu poznałem swoje możliwości. Były momenty, w których brakowało mi sił, ale walczyłem do końca. Mimo przegranej w finale, jestem zadowolony z całego turnieju.

Czy pomożesz drużynie na wiosnę w osiągnięciu I ligi?

To nie podlega wątpliwości! Oczywiście dam z siebie wszystko, zresztą jak zwykle. To również mój cel i ogromne marzenie.

W minioną sobotę, 5 stycznia, drużyna Orlików 2009 zorganizowała swój pierwszy turniej w Zaniemyślu. Do zmagań sportowych w tym dniu przystąpiło dziesięć drużyn: dwa zespoły UKS Śrem, dwa Kotwicy Kórnik, AP Reissa Kościan, Polonia Środa Wlkp., Błękitni Owińska, Orlik Poznań, Orzeł Granowo i MKS Trzemeszno. Następnie drużyny te zostały podzielone na dwie grupy.

UKS Śrem Biali przez fazę zasadniczą przeszli bez żadnej porażki, wygrywając mecz za meczem - z Kotwicą i Błękitnymi Owińska 5:0, z AP Reissa 6:2 oraz z Polonią 2:1. Zajęli pierwsze miejsce w grupie, a tuż za Orlikami na miejscu drugim uplasował się zespół AP Reissa.

UKS Śrem Zieloni rozpoczęli jeszcze wyższym zwycięstwem z Kotwicą Kórnik II – 12:0. W drugim spotkaniu po bardzo dobrej grze UKS-iaków, Zieloni pokonali Trzemeszno 2:1. Kolejny mecz to porażka z Orlikiem 1:4. Ostatnią rozgrywkę fazy grupowej wygrali zaś z Granowem 1:0, zajęli drugie miejsce w grupie i, niestety, o wejście do wielkiego finału musieli powalczyć z kolegami z klubu.

Mecz półfinałowy UKS Biali vs UKS Zieloni zakończył się wygraną Białych. Drugi półfinał - bardzo emocjonujący - zagrał niepokonany do tej pory Orlik Poznań z AP Reissa. Przy remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, o wejściu do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Tym razem lepiej wykonywali je zawodnicy z AP Reissa i to oni zagrali najważniejszy mecz turnieju z UKS Śrem Biali. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna Orlika Poznań, pokonując UKS Zielonych 2:0.

Finał był bardzo emocjonujący: AP Reissa w 3 minucie objęła prowadzenie, ale UKS się nie poddawał. Chwilę później bramkę wyrównującą zdobył nowy zawodnik w drużynie Orlików, Ignacy Kosicki, który jeszcze do niedawna grał w Lechu Poznań. Mecz zakończył się remisem 1:1. O wygranej miały zadecydować rzuty karne wykonane przez Ignacego, Damiana i Kubę Florka. Cała trójka wykonała polecone im zadanie doskonale, a zespół AP Reissa pomylił się jeden raz w drugiej serii i to drużyna UKS Śrem Biali zdobyła wielki puchar.

Cieszy fakt, że Orliki 2009 UKS Śrem pokazali bardzo wysoki poziom sportowy i dobre wyszkolenie. Pierwsze i czwarte miejsce to duży sukces całego zespołu! W turnieju zostali wyróżnieni trzej zawodnicy: najlepszy bramkarz z Orlika Poznań, król strzelców z dziesięcioma trafieniami Piotr Śron i zawodnik turnieju wybrany głosami trenerów - Ignacy Kosicki z UKS Śrem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także dziękujemy rodzicom Orlików 2009 za doskonałą organizację turnieju.

Dwie zawodniczki Orlików Młodszych – Natalka Skrzypczak i Zuzia Worsztynowicz - opowiedziały nam o swojej przygodzie z piłką nożną, ostatnim świetnym turnieju w Gnieźnie i... relacjach z kolegami z drużyny.

 

Jak czujecie się jako jedyne dziewczynki grająca w zespole pełnym chłopców?

Zuzia: Czuję się bardzo dobrze. Ja, Natalia i chłopaki tworzymy zgraną drużynę.

Natalia: Jest super, dlatego że chłopcy są sympatyczni i bardzo dobrze dogadujemy się na boisku.

 

Drużyna Orlików 2009 zajęła ostatnio II miejsce na ogólnopolskim turnieju w Gnieźnie. Jak myślicie, czym wyróżniła się drużyna Zielonych na tle innych zespołów, że zajęliście tak wysokie miejsce?

Natalia: Myślę, że podstawą była dobra gra w obronie i świetna współpraca w ataku. Byliśmy bardzo zaangażowani, graliśmy do ostatniej sekundy i daliśmy z siebie wszystko.

Zuzia: Na pewno wyróżniliśmy się walką i zaangażowaniem, graliśmy zespołowo i każdy z nas najlepiej jak potrafi. Nawet nasz kolega Piotrek Śron został wyróżniony z 390 zawodników na turnieju.

 

A czy dobrze dogadujecie się z kolegami z drużyny? Chyba powinni być dumni mając tak utalentowane koleżanki w zespole!

Zuzia: Tak, dogadujemy się bardzo dobrze. To ja czuję się bardzo wyróżniona grając z takimi świetnymi zawodnikami i kolegami.

Natalia: Atmosfera jest super, jesteśmy zgraną ekipą i bardzo się lubimy, zresztą wiadomo, że w UKS-ie grają najlepsze chłopaki!

 

Czy poleciłybyście innym dziewczynkom, które tak jak Wy kochają piłkę nożną, granie w klubie UKS Śrem?

Natalia: Polecam jak najbardziej grę w UKS-ie, gdyż można się bardzo dobrze rozwijać pod opieką doświadczonych trenerów i przeżywać niezapomniane emocje na wielu turniejach w całej Polsce.

Zuzia: Polecam! Są tu bardzo dobrzy trenerzy, od których można się dużo nauczyć. Poza tym jeździmy na wiele ogólnopolskich turniejów, gdzie rywalizujemy z najlepszymi drużynami w Polsce. Oprócz tego jest miła atmosfera, a to dla mnie bardzo ważne!

 

ZUZIA WORSZTYNOWICZ   &    NATALIA SKRZYPCZAK

Orliki Młodsze (2009) uczestniczyli w turnieju Gniezno Winter Cup 2018. W sobotę, 8 grudnia, w pierwszy dzień rozgrywek ulegli jedynie zespołowi Contract Lubawa 1:4. W kolejnych meczach znacząco wygrali z LKS Ślesin 4:1, Salos Szczecin 6:1 i FA Leszno 5:2. Zremisowali zaś 1:1 z drużyną AP Przechlewo. Po zmaganiach w grupie D, UKS Śrem awansował do najlepszej 10 turnieju i zajął drugie miejsce w grupie.

W niedzielę Orliki rozpoczęli zmagania w grupie mistrzowskiej o I miejsce. W pierwszym meczu rundy finałowej Zieloni pokonali Constract Lubawę 2:0 po dwóch bramkach Piotra Śrona. W drugim spotkaniu śremianie zwyciężyli z Wisełką Solec Kujawski. Łupem bramkowym podzielili się Piotr Śron, Damian Muchowski, Kuba Florkowski oraz Leonard Worsztynowicz. Nie gorzej Zieloni poradzili sobie z drużyną z Choszczna. Po bramkach Piotra Śrona Zieloni ponownie wygrali 2:0! Niestety, dobra passa opuściła chłopaków w meczu z zespołem CCC Bolesławiec, w którym musieli uznać wyższość przeciwnika i ulegli mu 0:4. Mimo to, zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Po zaciętym, finałowym boju, drużyna Orlików 2009 przegrała z drużyną Constract Lubawa 0:2. Całemu zespołowi i trenerom należą się ogromne brawa za walkę do samego końca o zwycięstwo w turnieju. Poradziliście sobie świetnie, Orlicy!

 

Piotr Śron otrzymał wyróżnienie indywidualne i znalazł się
w najlepszej piątce spośród 390 zawodników turnieju. Brawo!

W niedzielę, 2 grudnia, Orliki 2009 wzięli udział w turnieju Luboń Cup. Po pokonaniu Szkoły Futbolu Luboń II 5:0, remisie 1:1 z Rokitą Rokietnica oraz porażce z Canarinhos Skórzewo 0:2, Zieloni wyszli z drugiego miejsca w grupie. W ćwierćfinale Zieloni zremisowali 2:2 z Koroną Zakrzewo, lecz niestety, w rzutach karnych ulegli 0:2. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut gry. W walce o piąte miejsce Orliki Młodsze pokonali Rokitę Rokietnica 2:1. Wyróżnienie turnieju otrzymała Natalia Skrzypczak. Wielkie gratulacje!

Orliki Młodsze (2009) w sobotę, 24 listopada, udali się na ogólnopolski turniej Hary Cup do Łodzi. Czternastą już edycję tej rozgrywki UKS-iaki rozpoczęli bardzo dobrze i wygrali pierwsze trzy mecze: z Juniorem Białystok 3:1, Olimpią Warszawa 3:2 i FA Łódz 3:0. Po tym spotkaniu Zieloni zmierzyli się ze zwycięzcą turnieju, Talentem Białystok. Choć Orliki przegrali ten mecz 0:3, a następnie ulegli także drużynie z Ząbek 2:3, nie poddali się i walczyli dalej. Ostatnie spotkanie tego dnia rozegrali z Elanią Toruń i pokonali przeciwnika 3:1, dzięki czemu chłopcy awansowali do turnieju finałowego.

W niedzielę Orliki 2009 w pierwszej rozgrywce z Czwórką Kostrzyn musieli zadowolić się bezbramkowym remisem. Kolejny mecz, z Iskrą Pszczyna, po popełnieniu kilku własnych błędów zawodnicy przegrali 3:6. Następne spotkanie Zieloni wygrali z Lublinem 3:1, a potem – ulegli Chemikowi Bydgoszcz 1:2. Chłopcy zyskali bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. A poza tym... świetnie się bawili!

Druga część drużyny Orlików 2009 wzięła udział w poznańskim turnieju Koziołka. Pokonali trudnych przeciwników: KS Koziołek Poznań Czarny 3:1, Akademię Małego Piłkarza 4:0, PSS Junior Koziegłowy 1:0 i KS Koziołek Poznań Żółty 4:0. W sumie Zieloni zdobyli 12 punktów, co pozwoliło im zająć drugie miejsce w turnieju. Brawo!

Osiem zwycięstw i tylko jedna porażka to bilans najlepszej na jesień drużyny UKS Śrem, Orlików Młodszych (2009). Osiem punktów przewagi nad trzecią drużyną daje komfort przygotowań do wiosny oraz wielką nadzieję, że zespół dołączy do najwyższego poziomu rozgrywek w swoim roczniku jak nasze zespoły z roczników 2002, 2003, 2005, 2007, 2008, 2010.

E2: Orliki Młodsze sezon 2018/2019

Drużyna

Punkty

Bramki

1. MKS Trzemeszno

27

88:34

2. UKS I Śrem

24

95:20

3. AKF Poznań

16

80:47

4. AVIA Kamionki

15

47:59

5. AP Błękitni I Owińska

15

42:30

6. Talent I Poznań

14

53:48

7. Unia Swarzędz

13

52:46

8. Lider Swarzędz

6

27:45

9. Warta II Śrem

3

36:85

10. Talent II Poznań

0

14:118

Poznań: F2 Żak Grupa 3

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 Warta Poznań 12 38 - 12 28
2 AP Reissa Poznań 11 33 - 13 18
3 UKS Śrem 11 22 - 15 18
4 POLONIA II Środa Wlkp. 12 3 - 56 1
5 VICTORIA WYSOGOTOWO 0 0 - 0 0

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...