Jeszcze trzy lata temu drużyna Orlików UKS Śrem zmagała się w drugiej lidze, zazdroszcząc swoim rówieśnikom z Warty Śrem wcześniejszego awansu do I ligi. Po osiągnięciu awansu przez Zielonych w zeszłym sezonie do końca trwała walka o utrzymanie się w I lidze. Dziś zwieńczeniem trzyletniej pracy szkoleniowej kilku trenerów, Orliki 2008 znajdują się w czołówce tabeli i odnoszą coraz bardziej spektakularne zwycięstwa. Nie inaczej było w ubiegłą sobotę, 11 maja, kiedy wysoko pokonali kolegów z Warty Śrem. Tym samym potwierdzili postęp poczyniony w ostatnim roku. Na wiosnę drużyna prowadzona przez trenera Cyraka poniosła jedynie jedną porażkę z Lechem Poznań oraz wygrała pięć meczów z rzędu. Dobra praca na treningach oraz jakość prowadzonych przez Jerzego Cyraka treningów indywidualnych dają spodziewane efekty. Tak trzymać Zieloni!

Warta Śrem – UKS Śrem 3:16

1 POLONIA I Środa Wlkp. 12 43 - 4 36