Zielone drużyny Orlików wciąż mają mało i pokonują kolejne przeszkody w mistrzowskim tempie. Niesamowitą metamorfozę na wiosnę przechodzi drużyna 2008 występująca w I lidze. Po cennym zwycięstwie z Wartą II Poznań awansowała już na piąte miejsce w ligowej tabeli. Jeszcze w zeszłym roku naszą ambicją było utrzymanie miejsca w I lidze! Podobnie jak w innych rocznikach, tak i w tym, UKS Śrem staje się jednym z najmocniejszych klubów nieprowadzących selekcji jak Lech Poznań czy Warta Poznań. Co więcej, patrząc na postęp w grze drużyny prowadzonej przez trenera Jerzego Cyraka, nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa i kolejne punkty ligowe trafią wiosną jeszcze nie raz do zielonego koszyka.

Jeszcze tylko trzech zwycięstw potrzeba Orlikom 2009 do zapewnienia sobie awansu do I ligi po przekonującym zwycięstwie z trzecią drużyną w tabeli ligowej, AKF Poznań. Patrząc na grę tej rozpędzonej drużyny możemy już powoli przygotowywać się do oglądania jesienią meczów I ligi Orlika 2009.

Jeszcze ciekawiej może być w roczniku 2009, jeśli druga drużyna wykorzysta szansę na awans do drugiej ligi. Na razie w wiosennych rozgrywkach z kompletem zwycięstw Zieloni liderują w ligowej tabeli grupy mistrzowskiej III ligi. Tak trzymać Zieloni!

Na przykładzie drużyn 2008 i 2009 UKS Śrem można dostrzec jak cierpliwa i konsekwentna praca trenerów nad drużyną przynosi pożądane efekty zapewniając stały rozwój zwłaszcza w porównaniu z postępami innych drużyn tych roczników, które jeszcze do niedawna były poza naszym zasięgiem.

 

I LIGA

Orliki Starsze (2008)

Warta II Poznań – UKS Śrem 3:5

Bramki: F. Nowak, M. Kowalski, A. Wierski x2, J. Jankowiak

 

II LIGA

Orliki Młodsze (2009)

UKS Śrem – AKF Poznań 16:3

 

III LIGA

Orliki Młodsze (2009)

UKS Śrem – Patria Buk 6:3

Bramki: A. Lipiński x3, F. Wojciechowski x2, K. Hilary

Orliki w drugiej kolejce ligowej podejmowali u siebie drużynę Canarinhos Skórzewo. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez Zielonych, lecz przeciwnik równie prędko się zrewanżował i doprowadził do wyrównania. Po straconej bramce na 1:1 śremianie pokazali charakter oraz olbrzymią chęć wygranej i ponownie wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy, po bardzo wyrównanej walce, Zieloni zdobyli bramkę na 3:1. Pierwsze minuty drugiej połowy były ciężkie – zespół Canarinhos był bardzo zdeterminowany. Jednak każda próba ataku na bramkę Orlików była odpierana. Gospodarze z każdą minutą meczu zwiększali swoją przewagę i wygrali 7:1. Na listę strzelców wpisali się Adam Wierski, Jędrzej Jankowiak, Dawid Mrug i Filip Nowak. Brawo!

 

UKS Śrem – Canarinhos Skórzewo 7:1

Konsekwentnie i z coraz lepszym skutkiem rozwija się drużyna Orlików Starszych (2008). Jeszcze niedawno dopiero pukała do drzwi I ligi, by po niewiele ponad roku stać się jej mocnym elementem. Kolejne wygrane turnieje oraz wyniki w sparingach potwierdzają, że realizowany plan szkoleniowy przynosi spodziewane efekty. Nie inaczej było na turnieju w Mosinie.

Orliki mają za sobą intensywny weekend. W sobotę, 23 lutego, wzięli udział w turnieju Joma Cup w Mosinie. Zespół Orlików wspierali także zawodnicy Orlików 2009 – Piotr Śron i Damian Muchowski. Fazę grupową śremianie rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z gospodarzami turnieju, zespołem UKS Orlik Mosina 5:1, następnie z LPFA Opalenica 9:1, a także z Wielkopolską Komorniki 4:2. Z dziewięcioma punktami Zieloni czekali na ostatni mecz derbowy między UKS-em a Wartą Śrem. Orliki zwyciężyli 4:2, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału. Tam zmierzyli się z drużyną UKS Orzeł Granowo, z którą tydzień temu na turnieju w Zaniemyślu Zieloni przegrali. Chłopcy chcieli się zrewanżować i od samego początku spotkania dominowali na boisku, by ostatecznie wygrać 6:1. W finale ponownie derby – po zaciętej rozgrywce pełnej emocji i jednym błędzie w obronie, Zieloni wygrali z Wartą Śrem 2:1, tym samym po ciężkim dniu zameldowali się na podium. Wyróżnionym zawodnikiem w drużynie został Piotr Śron (2009), a zawodnikiem turnieju jego rówieśnik, Damian Muchowski. Trenera Witka Piasnego oprócz zwycięstwa zespołowego niezmiernie cieszy również wyróżnienie zawodników UKS-u. Wielkie brawa!

Za Orlikami 2008 już trzeci turniej. Na rozgrywce w ostatni weekend zostali podzieleni na dwie drużyny. UKS Śrem I zagrał w grupie B, UKS Śrem II zmierzył się z przeciwnikami z grupy A. Pierwszy zespół Śremian wyszedł z trzeciego miejsca w grupie i awansował do Ligi Europy. Ich koledzy zaś z drużyny drugiej po trzech wygranych i jednej porażce dostali się do Ligi Mistrzów. Orliki II nie podołali Orłowi Granowo i ulegli 2:3. Przegrana podziałała jednak na Zielonych motywująco. Z Sucharami Suchy Las wygrali 3:1, a w potyczkach z Kotwicą Kórnik i Błękitnymi Wronki zwyciężyli kolejno 4:1 oraz 4:0. Zarówno UKS Śrem I, jak i UKS Śrem II, w swoich kategoriach zajęli drugie miejsca. Już z kolejnego turnieju wracają ze srebrem. Tak trzymać!

Kolejny intensywny weekend Orlików 2008 - tym razem na dwudniowym turnieju Swarzędz Cup w Kobylnicy. Zieloni trafili do grupy B. W pierwszym meczu przegrali z Victorią Niemcz 5:2. Trzy kolejne spotkania były zdecydowanie lepsze w wykonaniu Orlików, którzy wygrali z Piastem Kobylnica 4:1, Unią Swarzędz 8:1 i Huraganem Pobiedziska 7:1. Na koniec fazy grupowej Zieloni ulegli reprezentacji APR II POZNAŃ 0:4. Z dziewięcioma punktami awansowali z trzeciego miejsca w grupie do Ligi Mistrzów, która została rozegrana w niedzielę.

Najpierw ponownie UKS-iaki zmierzyli się z Victorią Niemcz i wygrali to spotkanie 3:1. Piękny początek rozgrywek nie pomógł Zielonym i w kolejnych meczach ulegli APR Poznań 0:2 i APR I Poznań 0:5. Jednak nie poddawali się. Dzielnie walczyli i... wywalczyli zwycięstwo z Cukierasami 2:1 i Sucharami Suchy Las 2:1. Orliki Starsze zajęli drugie miejsce, ustępując tylko reprezentacji APR I Poznań i wyprzedzając jej drugi zespół. Najlepszym zawodnikiem został Adam Wierski. Brawo!

Sklad: P. Wyrwas, M. Szymański, M. Kowalski, A. Mielcarek, W. Dorsz, P. Świtała, J. Jankowiak, D.Mrug, A. Wierski

Orliki 2008 wybrali się na turniej do Tarnowa Podgórnego organizowanego przez tamtejszy klub. Trafili do grupy A, w której zagrali z SPN Szamotuły, APR Pniewy i gospodarzami turnieju, Tarnovią Tarnowo Podgórne. Wszystkie spotkania w grupie UKS-iaki wygrali kolejno 2:0, 4:1 i 3:2. Z kompletem punktów awansowali do Ligi Mistrzów, gdzie ponownie zmagali się z APR Pniewy. Drużyna przeciwników postawiła poprzeczkę znacznie wyżej niż w fazie grupowej i dopiero w końcówce spotkania bramkę na wagę trzech punktów strzelił Mikołaj Kowalski. W drugim meczu Orliki wygrali 2:0 z Poznańską 13 – po tym zwycięstwie czekali już tylko na ostatnie spotkanie z drużyną z Kaźmierza, także rywalizującą z Zielonymi w I lidze WZPN. Ten mecz decydował, który zespół po ostatnim gwizdku sędziego będzie cieszył się z pierwszego miejsca. Mimo trudnego początku rozgrywki i utraty dwóch bramek, drużyna Witka Piasnego walczyła dzielnie i doprowadziła do remisu 3:3. Choć oba zespoły po podsumowaniu z dwoma wygranymi i jednym remisem miały tyle samo punktów, to piłkarze z Kaźmierza zdobyli jedną bramkę więcej i to właśnie ona zadecydowała o ich zwycięstwie. Brawa dla Patryka Wyrwasa, który został wybrany przez trenerów najlepszym bramkarzem turnieju!

Drużyna Orlików 2008 ze wsparciem kilku zawodników z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju Koziołek Cup 2019. Rozgrywka rozpoczęła się od remisu w pierwszym meczu grupowym, następnie Zieloni zyskali trzy punkty i w ostatnim spotkaniu w fazie grupowej, mimo dużej przewagi Śremian, mecz zakończył się kolejnym remisem. Orliki zyskali awans do grupy mistrzowskiej. Po pierwszym spotkaniu Zieloni poczuli gorycz porażki, która podziałała na zawodników bardzo motywująco, gdyż dwa ostatnie mecze w ich wykonaniu były najlepsze, jakie rozegrali w ciągu całego turnieju. Orliki zajęli drugie miejsce w turnieju Koziołek Cup 2019.

Mikołaj Kowalski drugim zawodnikiem UKS Śrem po Mikołaju Szymańskim z rocznika 2008 powołanym na konsultacje kadry Wielkopolski. Gratulujemy!

Tego samego dnia rocznik 2008 zagrał w turnieju organizowanym przez klub piłkarski Stella Luboń. Wraz z Orlikami w rozgrywce wzięło udział siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zielonym przyszło zmierzyć się z takimi zespołami jak Stella Luboń (gospodarz turnieju), Nielba Wągrowiec i Korona Zakrzewo. We wszystkich spotkaniach było widać większe umiejętności Śremian, które przełożyły się na pewne zwycięstwa - odpowiednio 4:0, 1:0 i 6:0. W fazie grupowej Orliki strzelili jedenaście bramek, nie tracąc żadnej, co dawało im awans do Ligi Mistrzów! Ponownie spotkali się z drużyną z Wągrowca, a także z KS Luboński i UKS Murowana Goślina. Tak jak w fazie grupowej, Zieloni nie dali szans zespołom, aplikując im szesnaście bramek i tracąc... tylko jedną. Orliki 2008 zajęli pierwsze miejsce. Co więcej, Adam Wiersi został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Mikołaj Kowalski - królem strzelców!

 

Na turnieju w Zaniemyślu Orliki Młodsze UKS Śrem zostali podzieleni na dwa zespoły. UKS Śrem I zmierzył się z takimi drużynami jak Juna Trans i LPFA (które potem stanęły na podium), Unią Swarzędz, Orlikiem Mosina i Kotwicą Kórnik. UKS Śrem II spotkał się natomiast m.in. z Nielbą Wągrowiec, Lipnem Stęszew, Red Boxem i Huraganem Pobiedziska. Orliki II pokonali wszystkich swoich przeciwników i... doszli do rundy półfinałowej, w której zwyciężyli z LPFA Lech Poznań 2:0 (bramki: F. Nowak, A. Wierski)! W klasyfikacji końcowej turnieju UKS Śrem II zajął pierwsze miejsce, a tuż za nim znaleźli się Juna Trans i LPFA. Ponadto, najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Wyrwas, zawodnik śremskich Orlików. Wielkie gratulacje!

Poznań: F1 Żak Grupa 4

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 POLONIA I Środa Wlkp. 12 43 - 4 36
2 UKS Śrem 12 34 - 12 22
3 Koziołek Poznań 12 14 - 27 10
4 AVIA KAMIONKI 12 4 - 52 3

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...