Jak myślisz, jakie Twoje piłkarskie umiejętności lub które cechy charakteru pomogły Ci w otrzymaniu powołania do kadry Wielkopolski?

Sądzę, że przede wszystkim zaangażowanie w ciężką pracą na treningach, a także dawanie z siebie wszystkiego na meczach. Zawsze na 100%!

Czego nauczył Cię trener Witek Piasny? Jak oceniasz atmosferę w drużynie?

Trener Witek nauczył mnie poruszania się na boisku w grze 1x1, pokazał, jak należy wychodzić na pozycję i że najważniejsze jest osiągnięcie celu razem, zespołowo, a nie tylko indywidualnie. Bardzo podoba mi się atmosfera w naszej drużynie - wszyscy są przyjacielscy i jest naprawdę fajnie.

Jakie są Twoje oczekiwania co do gry w kadrze?

Na pewno chciałbym poprawić swoje umiejętności. Super będzie też sprawdzić się na tle innych zawodników.

Mikołaj, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia!

Drugi zespół Orlików 2008 zagrał w turnieju Luboń Cup. Zieloni trafili do grupy B, w której wygrali dwa pierwsze mecze - 2:0 z Astra II Krotoszyn (bramki: Nikodem Kaczmarek, Jędrzej Jankowiak) oraz z Koroną Zakrzewo, a także zremisowali 2:2 ze Stellą Luboń po golach Huberta Przybylskiego i Nikodema Kaczmarka. Po świetnym początku przyszła porażka z drużyną Progres I Gorzów 0:5.

Po fazie grupowej Zieloni awansowali z drugiego miejsca do Ligi Mistrzów. Spotkali się tam z najlepszymi zespołami z grup A i B. Przeciwnicy okazali się jednak zbyt mocni. Po porażkach z Astrą I Krotoszyn 0:3, Progresem I Krotoszyn 1:4 (bramka: Mikołaj Maksymów) oraz Progresem II Krotoszyn 0:10, Orliki zajęli czwarte miejsce w turnieju.

Skład: T. Bugajewski, K. Detzner, E. Bugajewski, M. Szczepaniak, N. Kaczmarek, H. Przybylski, B. Górski, J. Jankowiak, M. Maksymów

Zespół trenera Witka Piasnego wziął udział w turnieju Powstańczym organizowanym przez WZPN. Wśród ośmiu najmocniejszych drużyn I ligi znaleźli się zdolni Orlicy Starsi UKS Śrem.

Zieloni trafili do grupy A, w której zmierzyli się z Wartą I Poznań, Wartą II Poznań oraz Polonią Środa Wlkp. W pierwszym meczu fazy grupowej chłopcy zremisowali z Wartą II Poznań 0:0. W kolejnym spotkaniu z Wartą I, mimo prowadzenia 1:0 po bramce Filipa Nowaka, Orliki przegrali 2:1. W ostatnim meczu z Polonią Środa Zieloni chcieli zrewanżować się po porażce. Tak też się stało – po golach Adama Wierskiego i Antka Mielcarka UKS-iaki zasłużenie zwyciężyli 2:0.

Skład: P. Wyrwas, M. Szymański, M. Kowalski, W. Dorsz, F. Nowak, A. Wierski, A. Mielcarek

W ostatni weekend Orliki Starsze wybrali się do Gniezna na dwudniowy turniej "Gniezno Winter CUP”. Trafili do grupy B, w której zmierzyli się z takimi zespołami jak Fase Szczecin (który zdominował całe rozgrywki i zdobył pierwsze miejsce), FA Leszno czy Elana Toruń. Niestety, Zieloni nie podołali przeciwnikom i ulegli w tych trzech rozgrywkach. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce w grupie, co dało im możliwość gry z siedmioma najlepszymi drużynami turnieju w Finale A. W niedzielę UKS-iaki rozegrali cztery spotkania. Pierwsze, z Fase I Szczecin, Zieloni przegrali, jednakże z kolejnych trzech wyszli zwycięsko! W mocno obsadzonym turnieju Orliki zajęli piąte miejsce na czternaście drużyn.

Zawodnik Orlików Starszych (2008) UKS Śrem, Mikołaj Szymański, został powołany na konsultacje kadry Wielkopolski. Gratulujemy i trzymamy za Ciebie kciuki, Mikołaj!

Coraz lepsze efekty przynosi praca trenera Witka Piasnego z Orlikami Starszymi (2008). Zakończenie rundy jesiennej na siódmej pozycji w I lidze z niewielką stratą do piątego miejsca, w porównaniu z zeszłym sezonem, daje dużo satysfakcji! Drużyna znacznie poprawiła jakość gry oraz swoje wyniki, co przyciąga kolejnych zawodników mających ambicje grać w I lidze z najlepszymi w okręgu poznańskim. W rozegranym w ostatni weekend meczu sparingowym z Orłem Granowo Zieloni wygrali 8:4, a do zespołu powrócił z Polonii Środa Artur Wierski, który będzie dużym wzmocnieniem na wiosnę. Drużyna zaprezentowała w pełni swoje wysokie umiejętności, na które duży wpływ mają także prowadzone przez trenera Jerzego Cyraka w klubie UKS Śrem zajęcia indywidualne. Rozwój indywidualnych umiejętności technicznych oraz postęp drużynowy w grze całego zespołu daje spore nadzieje na przyszłość dla tej drużyny.

21:132

W ostatniej kolejce I ligi WZPN Orliki 2008 rozegrali mecz na wyjeździe z czwartą drużyna swojej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. Zieloni nie byli faworytem w tym spotkaniu – była to kolejna rozgrywka, w której szybko tracili bramki. Z upływem czasu to Orliki przejmowali inicjatywę i dochodzili do wielu sytuacji podbramkowych. Niestety, wykorzystali tylko jedną, a strzelcem został Mikołaj Kowalski. W drugiej połowie ataki Zielonych przyniosły efekt w postaci bramek Filipa Nowaka i Antoniego Mielcarka. Mimo to, Orliki ulegli Polonii 3:7.

Polonia Środa Wlkp. - UKS Śrem 7:3

Bramki: M. Kowalski, F. Nowak, A. Mielcarek

Skład: H. Przybylski, M. Szymański, M. Szczepaniak, M. Kowalski, F. Nowak, A. Mielcarek, W. Dorsz, D. Muchowski, P. Śron, P. Świtała

Orliki zmierzyli się z Sokołem Pniewy, która jest tuż za plecami Zielonych. Pierwsza połowa to bardzo słaba postawa Zielonych, którzy nie popisywali się swoimi umiejętnościami. Mimo że, Wojtek Dorsz strzelił pierwszą bramkę, drużyna z Pniew zeszła na przerwę z przewagą jednego gola. W drugiej połowie UKS dominował - w sześć minut Orliki trafili aż cztery razy za sprawą trzech goli Wojtka Dorsza i jednego Mikołaja Kowalskiego. Zespół przyjezdnych, po szybko straconych bramkach, odpowiedział dwoma golami. W końcówce meczu szóstą bramkę zdobył Damian Muchowski (r. 2009). Brawo!

UKS Śrem – Sokół Pniewy 6:4

Bramki: W. Dorsz x4, M. Kowalski, D. Muchowski

Skład: P. Wyrwas, M. Szymański, M. Szczepaniak, M. Kowalski, F. Nowak, W. Dorsz, B. Górski, D. Mrug, P. Świtała, D. Muchowski

W niedzielny poranek, 28 października, w Suchym Lesie został rozegrany kolejny mecz w I lidze WZPN. Początek meczu to bardzo słaba gra Zielonych - popełniali mnóstwo błedów indywidualnych, czego konsekwencją były szybko stracone trzy bramki. W drugiej części pierwszej połowy Orliki przejęli inicjatywę, zaczęli szybciej odbierać piłkę przeciwnikowi przez zastosowanie pressingu wysokiego, z którym zawodnicy gospodarzy mieli duży problem. Przyczyniło się to do zdobycia bramki kontaktowej przez Zielonych, a przed przerwą strzelili gola na 3:2 - takim oto wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Początek drugiej części spotkania to dominacja gości, którzy chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę i po bardzo dobrym uderzeniu zza pola karnego przez Mikołaja Kowalskiego zawodnicy UKS-u Śrem doprowadzili do remisu. Po zdobyciu bramki wyrównującej zespół z Suchego Lasu przejął inicjatywę, co zaskutkowało strzeleniem gola. Było widać, że gospodarze za wszelką cenę chcą wygrać tę rozgrywkę. Popełniali dużo błędów, które Śremianie chcieli wykorzystać i... doprowadzili do wyrównania! Wynik 4:4 jest bardzo sprawiedliwy, a brawa należą się obu drużynom.

Suchary Suchy Las - UKS Śrem 4:4

Tego samego dnia, mecz siódmej kolejki w I lidze WZPN rozegrał też zaspół Orlików Starszych. Zieloni spotkali się z kolegami ze śremskiej murawy, drużyną Warta Śrem. Meczowi towarzyszyły duże emocje, a piłkarze obu zespołów starali się dawać z siebie wszystko. Zieloni pokazali jednak, co potrafią i strzelili dziewięć bramek, tracąc zaledwie trzy.

UKS Śrem - Warta Śrem 9:3

Poznań: F1 Żak Grupa 4