Za Młodzikami pierwsza kolejka ligowa. Mecz został rozegrany na własnym boisku w niedzielę, 1 września, z Unią Swarzędz. Rywal większą cześć meczu przeważał i do przerwy prowadził 2:0. UKS dobrze rozpoczął drugą połowę, stwarzając kilka sytuacji bramkowych, jednak żadna nie zakończyła się bramką. W dalszej części rozgrywki znów przewaga rysowała się na korzyść Unii, która zdobyła koleje cztery gole. Honorową bramkę, dopiero w ostatniej minucie meczu z rzutu wolnego, zdobył Mikołaj Kowalski.

W minioną sobotę, 1 czerwca, zespół Orlików Starszych (2008) udał się do Pniew, by rozegrać przedostatnią kolejkę w ramach I ligi okręgowej. Zieloni tego dnia byli świetnie dysponowani i zdominowali rywala. Wzajemna pomoc na boisku i wysokie zaangażowanie cieszyły oczy kibiców, którzy zdecydowali udać się do Pniew by dopingować UKS-iaków. Mimo agresywnej gry przeciwników chłopcy walczyli o każdą piłkę. Efektem dobrego meczu Orlików jest wynik, bowiem UKS Śrem wygrał 10:1 z Sokołem Pniewy. Bramki dla zespołu ze Śremu strzelali: Mikołaj Kowalski x5, Jędrzej Jankowiak, Dawid Mrug, Filip Nowak, Mikołaj Szymański i Jakub Florkowski. Tak trzymać!

Sokół Pniewy - UKS Śrem 1:10

W poniedziałek, 27 maja, odbyło się zaległe spotkanie miedzy UKS-em Śrem a Wartą Poznań. Mecz rozpoczął się od ataków ze strony zespołu z Poznania, co zaowocowało bramką dla Warty. Jednak drużyna gości długo nie cieszyła się z prowadzenia, gdyż po dobrym kontrataku świetnym strzałem popisał się Nikodem Kaczmarek. Niestety, koniec pierwszej połowy to dominacja zawodników Warty i pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:5 dla drużyny z Poznania. Na drugą połowę Orlicy wyszli zmotywowani i po gwizdku bardzo szybko zdobywali kolejne bramki. W tym ekscytującym meczu było już 5:4 dla gości, kiedy w ostatnich minutach spotkania gra stała się bardzo wyrównana. Na sam koniec zabrakło jednak sił, by toczyć  dalej walkę z zespołem z top trójki w lidze. Końcowy wynik spotkania to 4:7 dla Warty Poznań. Bramki dla UKS-u Śrem zdobyli: Nikodem Kaczmarek, Adam Wierski 2x i Mikołaj Kowalski.

UKS Śrem - Warta Poznań 4:7

Po zaciętym meczu i wielu pięknych zagraniach zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, śremianie ulegli na swoim terenie 4:6. Pierwsza połowa była udana dla Orlików, ponieważ kontrolowali wydarzenia na boisku. Niestety, w drugiej części spotkania rywale zaczęli przejmować inicjatywę i mimo, że gospodarze dochodzili do sytuacji bramkowych, to brakowało skutecznej finalizacji. Mimo niekorzystnego wyniku Zieloni walczyli do ostatniego gwizdka sędziego, co pokazuje charakter drużyny. Bramki dla UKS-u strzelili Piotr Śron, Nikodem Kaczmarek, Dawid Mrug i Mikołaj Kowalski.

UKS Śrem – Suchary Suchy Las 4:6

Jeszcze trzy lata temu drużyna Orlików UKS Śrem zmagała się w drugiej lidze, zazdroszcząc swoim rówieśnikom z Warty Śrem wcześniejszego awansu do I ligi. Po osiągnięciu awansu przez Zielonych w zeszłym sezonie do końca trwała walka o utrzymanie się w I lidze. Dziś zwieńczeniem trzyletniej pracy szkoleniowej kilku trenerów, Orliki 2008 znajdują się w czołówce tabeli i odnoszą coraz bardziej spektakularne zwycięstwa. Nie inaczej było w ubiegłą sobotę, 11 maja, kiedy wysoko pokonali kolegów z Warty Śrem. Tym samym potwierdzili postęp poczyniony w ostatnim roku. Na wiosnę drużyna prowadzona przez trenera Cyraka poniosła jedynie jedną porażkę z Lechem Poznań oraz wygrała pięć meczów z rzędu. Dobra praca na treningach oraz jakość prowadzonych przez Jerzego Cyraka treningów indywidualnych dają spodziewane efekty. Tak trzymać Zieloni!

Warta Śrem – UKS Śrem 3:16

Orlicy 2008 i 2009 nie przestają zachwycać swoich kibiców zarówno grą, jak i osiąganymi wynikami. Młodsi zawodnicy praktycznie są już jedną nogą w I lidze po pokonaniu kolejnej przeszkody w rundzie wiosennej. Przewaga jedenastu punktów nad bezpieczną strefą pozwala na rozmyślanie już o pierwszoligowych występach w kolejnym sezonie. Ich koledzy z drugiej drużyny kroczą z kolei na drodze do awansu do II ligi. I jak tu się nie cieszyć?

Drużyna 2008 natomiast w I lidze gra już od dwóch lat, ale takich efektów nie miała nigdy. Na cztery mecze trzy zwycięstwa i piąte miejsce w tabeli. Zespół trenera Cyraka robi z meczu na mecz postępy i nie powiedział zapewne ostatniego słowa tej wiosny.

Kolejne spektakularne zwycięstwo mają na swoim koncie Orlicy Młodsi (2009). Tym razem nad rówieśnikami z Talentu Poznań, którzy niedawno pokonali ówczesnego lidera z Trzemeszna. Teraz liderem tabeli II ligi jest już UKS Śrem, którego awans do I ligi pozostaje chyba tylko formalnością. Jesteście wielcy!

Orliki Starsze (2008)

UKS Śrem - AS Orlik Kaźmierz 5:2

Orliki Młodsze (2009)

UKS Śrem – Talent Poznań 15:1

Zielone drużyny Orlików wciąż mają mało i pokonują kolejne przeszkody w mistrzowskim tempie. Niesamowitą metamorfozę na wiosnę przechodzi drużyna 2008 występująca w I lidze. Po cennym zwycięstwie z Wartą II Poznań awansowała już na piąte miejsce w ligowej tabeli. Jeszcze w zeszłym roku naszą ambicją było utrzymanie miejsca w I lidze! Podobnie jak w innych rocznikach, tak i w tym, UKS Śrem staje się jednym z najmocniejszych klubów nieprowadzących selekcji jak Lech Poznań czy Warta Poznań. Co więcej, patrząc na postęp w grze drużyny prowadzonej przez trenera Jerzego Cyraka, nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa i kolejne punkty ligowe trafią wiosną jeszcze nie raz do zielonego koszyka.

Jeszcze tylko trzech zwycięstw potrzeba Orlikom 2009 do zapewnienia sobie awansu do I ligi po przekonującym zwycięstwie z trzecią drużyną w tabeli ligowej, AKF Poznań. Patrząc na grę tej rozpędzonej drużyny możemy już powoli przygotowywać się do oglądania jesienią meczów I ligi Orlika 2009.

Jeszcze ciekawiej może być w roczniku 2009, jeśli druga drużyna wykorzysta szansę na awans do drugiej ligi. Na razie w wiosennych rozgrywkach z kompletem zwycięstw Zieloni liderują w ligowej tabeli grupy mistrzowskiej III ligi. Tak trzymać Zieloni!

Na przykładzie drużyn 2008 i 2009 UKS Śrem można dostrzec jak cierpliwa i konsekwentna praca trenerów nad drużyną przynosi pożądane efekty zapewniając stały rozwój zwłaszcza w porównaniu z postępami innych drużyn tych roczników, które jeszcze do niedawna były poza naszym zasięgiem.

Bramki: A. Lipiński x3, F. Wojciechowski x2, K. Hilary

Orliki w drugiej kolejce ligowej podejmowali u siebie drużynę Canarinhos Skórzewo. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez Zielonych, lecz przeciwnik równie prędko się zrewanżował i doprowadził do wyrównania. Po straconej bramce na 1:1 śremianie pokazali charakter oraz olbrzymią chęć wygranej i ponownie wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy, po bardzo wyrównanej walce, Zieloni zdobyli bramkę na 3:1. Pierwsze minuty drugiej połowy były ciężkie – zespół Canarinhos był bardzo zdeterminowany. Jednak każda próba ataku na bramkę Orlików była odpierana. Gospodarze z każdą minutą meczu zwiększali swoją przewagę i wygrali 7:1. Na listę strzelców wpisali się Adam Wierski, Jędrzej Jankowiak, Dawid Mrug i Filip Nowak. Brawo!

UKS Śrem – Canarinhos Skórzewo 7:1

Konsekwentnie i z coraz lepszym skutkiem rozwija się drużyna Orlików Starszych (2008). Jeszcze niedawno dopiero pukała do drzwi I ligi, by po niewiele ponad roku stać się jej mocnym elementem. Kolejne wygrane turnieje oraz wyniki w sparingach potwierdzają, że realizowany plan szkoleniowy przynosi spodziewane efekty. Nie inaczej było na turnieju w Mosinie.

Orliki mają za sobą intensywny weekend. W sobotę, 23 lutego, wzięli udział w turnieju Joma Cup w Mosinie. Zespół Orlików wspierali także zawodnicy Orlików 2009 – Piotr Śron i Damian Muchowski. Fazę grupową śremianie rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z gospodarzami turnieju, zespołem UKS Orlik Mosina 5:1, następnie z LPFA Opalenica 9:1, a także z Wielkopolską Komorniki 4:2. Z dziewięcioma punktami Zieloni czekali na ostatni mecz derbowy między UKS-em a Wartą Śrem. Orliki zwyciężyli 4:2, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału. Tam zmierzyli się z drużyną UKS Orzeł Granowo, z którą tydzień temu na turnieju w Zaniemyślu Zieloni przegrali. Chłopcy chcieli się zrewanżować i od samego początku spotkania dominowali na boisku, by ostatecznie wygrać 6:1. W finale ponownie derby – po zaciętej rozgrywce pełnej emocji i jednym błędzie w obronie, Zieloni wygrali z Wartą Śrem 2:1, tym samym po ciężkim dniu zameldowali się na podium. Wyróżnionym zawodnikiem w drużynie został Piotr Śron (2009), a zawodnikiem turnieju jego rówieśnik, Damian Muchowski. Trenera Witka Piasnego oprócz zwycięstwa zespołowego niezmiernie cieszy również wyróżnienie zawodników UKS-u. Wielkie brawa!

Za Orlikami 2008 już trzeci turniej. Na rozgrywce w ostatni weekend zostali podzieleni na dwie drużyny. UKS Śrem I zagrał w grupie B, UKS Śrem II zmierzył się z przeciwnikami z grupy A. Pierwszy zespół Śremian wyszedł z trzeciego miejsca w grupie i awansował do Ligi Europy. Ich koledzy zaś z drużyny drugiej po trzech wygranych i jednej porażce dostali się do Ligi Mistrzów. Orliki II nie podołali Orłowi Granowo i ulegli 2:3. Przegrana podziałała jednak na Zielonych motywująco. Z Sucharami Suchy Las wygrali 3:1, a w potyczkach z Kotwicą Kórnik i Błękitnymi Wronki zwyciężyli kolejno 4:1 oraz 4:0. Zarówno UKS Śrem I, jak i UKS Śrem II, w swoich kategoriach zajęli drugie miejsca. Już z kolejnego turnieju wracają ze srebrem. Tak trzymać!

Poznań: F1 Żak Grupa 4