Dużym sukcesem organizacyjnym zakończył się sobotni (8 grudnia) turniej rocznika 2007 organizowany przez UKS Śrem w Puszczykowie. Wspaniałą pracą wykazali się rodzice drużyny Młodzików, którzy dbając o wszelkie szczegóły związane z jego przebiegiem, zapracowali na ten sukces!

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn z Wielkopolski. W fazie grupowej Młodziki zmierzyli się z czterema zespołami. Pierwszą rozgrywkę, z Unią Swarzędz II, Zieloni wygrali 4:0 po dwóch bramkach Ksawerego Kwasiborskiego, Mikołaja Duszczaka i Igora Wachowiaka. Następnie zagrali z Rokitą Rokietnica. Niestety, pojedynek ten chłopcy przegrali 0:1. Nie sposób jednak było zatrzymać ducha walki Zielonych. W kolejnym spotkaniu zagrali z Orlikiem Poznań. Choć ulegli 1:2, mecz był naprawdę widowiskowy. Honorową bramkę dla UKS-u Śrem zdobył Jakub Piętka. Ostatnie spotkanie grupowe to zdecydowana wygrana 3:0 z zespołem TPS Winogrady. Pięknymi golami popisali się Mikołaj Duszczak, Ksawery Kwasiborski i Jakub Piętka. Ostatecznie UKS Śrem zajął trzecie miejsce w grupie i uzyskał przepustkę do gry o piąte miejsce w turnieju.

Po zaciętym boju w meczu z Unią Swarzędz I, Młodzicy przegrali 1:2 (bramka: Mikołaj Duszczak), a drużyna zajęła szóste miejsce. W ostatecznej klasyfikacji na pierwszym miejscu stanął zespół Wielkopolska Komorniki, a tuż za nim – Kotwica Kórnik i Orlik Poznań.

W sobotnim turnieju rocznika 2007, rozgrywanym w Komornikach, zespół UKS Śrem zdobył piąte miejsce. W swojej grupie Młodziki rozegrali pięć meczów. Pierwsze spotkanie zremisowali z Pogonią Mogilno 2:2 (bramki: A. Kaczmarek, J. Śledź). W meczu z UKS Tęczą Bydgoszcz chłopcy pokazali, na co ich stać. Nie pozwolili przeciwnikowi strzelić ani jednej bramki, a Antek Kaczmarek i Jakub Piętka ustalili wynik spotkania na 2:0. Zieloni nie poradzili sobie już tak dobrze z zespołem Wielkopolska Komorniki i przegrali 1:5 (B. Wachowiak). Następnie pokonali drużynę Orły Komorniki 2:1 (A. Kaczmarek x2) i zremisowali 1:1 z UKS Jedynką Luboń (A. Kaczmarek). Młodziki zakończyli grupę na trzecim miejscu, a późniejszy mecz o piąte miejsce w turnieju wygrali z SF Luboń 4:1 (J. Piętka x2, A. Kaczmarek, J. Śledź).

Przegraną 2:5 zakończył się mecz Młodzików Młodszych z Polonią Nowy Tomyśl. Od początku spotkania dominacja gości została potwierdzona, bo w 10 minucie... prowadzili już 3:0. Ładnym uderzeniem popisał się Ksawery Kwasiborski, a jego strzał wybił przed siebie bramkarz Polonii, który był bezradny przy dobitce Macieja Grewlinga. Po przerwie przeciwnicy dołożyli dwa kolejne gole. Zawodnicy UKS Śrem ustalili wynik w 57 minucie po strzale sprzed pola karnego Antoniego Kaczmarka. Rozgrywka zakończyła się przegraną Młodzików 2:5.

UKS Śrem - Polonia Nowy Tomyśl 2:5

Bramki: M. Grewling, A. Kaczmarek

Skład: M. Duszczak, B. Gajska, M. Grewling, A. Kaczmarek, A. Konieczny, K. Kwasiborski, J. Piętka, J. Strajbel, B. Wachowiak, I. Wachowiak

Niepowodzeniem zakończył się mecz Młodzików 2007 rozgrywany w sobotę, 20 października, w Śremie. UKS Śrem zmierzył się z Sucharami Suchy Las. Mimo wyrównanej gry od pierwszych minut spotkania, to zespół przyjezdny nabierał coraz większego rozpędu i już w pierwszej połowie zdobył dwa gole. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy Młodziki zdobyli bramkę z rzuty karnego, wykonanego przez Antoniego Kaczmarka. Niestety, po przerwie coraz większa przewaga zaznaczała się po stronie Sucharów, który z kilku sytuacji bramkowych aż dwie zakończył zdobyczami bramkowymi. Ostatecznie UKS uległ Sucharom 1:4.

UKS Śrem - Suchary Suchy Las 1:4

W rozegranym u siebie meczu Młodzików 2007 UKS Śrem, zespół uległ Błękitnym Owińska 1:6. Już od pierwszych minut spotkania dominowali goście i z każdą kolejną chwilą przejmowali coraz większą kontrolę nad biegiem wydarzeń. Gospodarze zdobyli honorowego gola w drugiej częsci meczu.

UKS Śrem – Błękitni Owińska 1:6

Srogą lekcję udzielili Młodzikom Młodszym (2007) liderzy I ligi, zespół Warty Poznań, wygrywając ze śremską drużyną 16:1. Porażki 0:4 w Tarnovie Podgórnym doznali też grający w drugiej lidze zawodnicy Młodzików Młodszych (2006).

W minioną sobotę Młodziki Młodsze rozegrali mecz wyjazdowy w Poznaniu z Koziołkiem Poznań. Początek spotkania zdecydowanie korzystniej układał się zawodnikom Koziołka. Swoją przewagę udokumentowali czterobramkowym prowadzeniem już w pierwszej połowie. Zdecydowanie odmienny obraz miała druga polowa, w której dużo lepiej spisali się Zieloni. Dzięki ambitnej postawie udało się zdobyć jedną bramkę, nie tracąc już żadnej.

Koziołek Poznań – UKS Śrem 4:1

W rozgrywanym w ostatnią sobotę meczu I ligi, Młodziki Młodsze na własnym boisku ulegli Canarinhos Skórzewo 10:1. Już od początku była widoczna znaczna przewaga gości. Mimo ambitnej postawy zawodników UKS Śrem, nie udało się przeciwstawić silnej i zdecydowanie mocniejszej fizycznie drużynie ze Skórzewa. Honorowego gola, w trzydziestej czwartej minucie dla Zielonych zdobył Ksawery Kwasiborski.

UKS Śrem – Canarinhos Skórzewo 1:10

bramka: K. Kwasieborski

W niedzielę 17 czerwca pojechaliśmy na bardzo mocno obsadzony
turniej do Gniezna. Osiemnaście drużyn zostało podzielone na trzy grupy.
Nasza grupa była bardzo mocna i pierwszy mecz zagraliśmy z Wartą
Poznań. Wygraliśmy 2 do 1a  bramki strzelili Antek i FiFiiiiiiii.
Drugie spotkanie zagraliśmy z Fase Szczecin i wygraliśmy 2 do 1 i obydwie
bramki strzelił Aleks. Trzecie spotkanie zagraliśmy z wice mistrzem
strefy poznańskiej - Trzemesznem. Wygraliśmy 1 do 0 a strzelcem bramki
był Aleks.
Czwarte spotkanie niezwykle ciekawe graliśmy z Pogonią Szczecin II,
zremisowaliśmy dość pechowo bo straciliśmy bramkę  10 sekund przed
końcem spotkania. Wynik 2 do 2 a strzelcem obu bramek był FiFiiiii.
Ostatnie spotkanie fazy grupowej zagraliśmy z Mieszkiem Gniezno, które
wygraliśmy 1 do 0 po trafieniu Antka. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w
grupie i gramy dalej. W rundzie finałowej pewnie wygraliśmy z Koroną
Wschowa 3 do 0 przepięknymi bramkami Natalii, Aleksa i Antka.