Mecz z Polonią Środa Wlkp. rozpoczął się tradycyjnie dla śremian - od straconej bramki. W 5 minucie po szybkiej kontrze gości Jan Zdziechowski musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Jednak to UKS Śrem okazał się drużyną lepszą, analizując przebieg gry oraz w końcowy rozrachunek. Pomimo przewagi w prowadzeniu gry i w wypracowanych sytuacjach wynik długo był korzystny dla przyjezdnych. Na szczęście na wysokości zadania stanął Antek Szczepaniak i po faulu na Nikodemie Czoku w 51 minucie zamienił rzut karny na bramkę. Po remisowym trafieniu Zieloni mieli jeszcze sporo sytuacji, ale długo nic nie chciało wpaść do bramki. Na szczęście kolejnym trafieniem popisał się Antek i w 74 minucie ustalił wynik spotkania na 2:1. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Trampkarzy z mocnym rywalem.

UKS Śrem – Polonia Środa Wlkp. 2:1

Skład: Popławski, Czok, Szczepaniak, Kowalski, Bartz, Browarny, Bartkowiak, Kubera, Myszkiewicz, Wojciechowski, Kowalski, Durzyński, Kowalski, Fornalik, Zdziechowski

W drugiej kolejce drużyna Trampkarza udała się do Sątop. Drużyna wystąpiła w bardzo okrojonym składzie - nieobecnych było sześciu zawodników, co pozwoliło zagrać młodszym kolegom z rocznika 2006. Mecz od pierwszego gwizdka odbywał się pod dyktando śremian, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i kreowali groźne sytuacje. Do przerwy wynik bezbramkowy remis. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, aż w końcu Antek Szczepaniak strzelił upragnionego gola. Wydawało się, że zdobycie kolejnych bramek to kwestia czasu, lecz niestety, chwilę przed końcem Zieloni popełnili jedyny błąd, czego konsekwencją była bramka gospodarzy. Pomimo ataków Trampkarze nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść i zdobyli tego dnia jeden punkt. Gra UKS-u mogła się podobać, ale wynik mógł być lepszy.

Pierwszy mecz w lidze okręgowej Trampkarze zagrali w Śremie. Spotkanie nie układało się po myśli Zielonych - stracili bramki w kuriozalny sposób już w 1 i 7 minucie. Wydawało się, że przyjezdni będą z upływem czasu strzelać kolejne gole, lecz to śremianie zaczęli grać coraz lepiej. Z minuty na minutę stwarzali coraz więcej sytuacji gry oraz stałych fragmentów. Najbliżej zdobycia gola byli Wojciechowski oraz Durzyński po akcjach z gry. Gola kontaktowego zdobył jednak Antoni Szczepaniak, wpychając piłkę do bramki z najbliższej odległości po rzucie różnym. Wynik do przerwy 1:2. W drugiej połowie bramkę na 2:2 strzelił Olek Wojciechowski. Wydawało się, że mecz zaczyna się od nowa, ale przyjezdni szybką kontrą odpowiedzieli na 2:3. Na nieszczęście w samej końcówce ostatnich sześciu minutach Koziołek wyszedł z szybkimi kontratakami i podwyższył wynik na 2:5.

UKS Śrem - Koziołek Poznań 2:5

Skład: J. Zdziechowski, F. Popławski, J. Kowalski, M. Żurawik, N. Czok, S. Szczepaniak, A. Szczepaniak, A. Wojciechowski, P. Bartkowiak, K. Durzyński, F. Kowalski, A. Kowalski, M. Bartz, J. Sobczak, W. Walkowiak, O. Browarny

W sobotę, 8 czerwca, Trampkarze rozegrali trzynastą kolejkę w lidze wojewódzkiej. Niestety, drużyna po ciężkim dla siebie sezonie nie zdołała utrzymać się w elitarnym gronie drużyn grających na poziomie ligi wojewódzkiej, najwyższej w swojej kategorii wiekowej. To spotkanie było decydujące, ponieważ tylko zwycięstwo nad zespołem SPN Szamotuły gwarantowało Zielonym utrzymanie w lidze. Przeciwnicy, zdobywając pierwszą bramkę, dostali wiatru w żagle i zdecydowanie przewyższali gospodarzy. Do przerwy Trampkarze przegrywali 0:2, a ostatecznie zespół gości wygrał 0:7. Trzymamy za Was kciuki w kolejnym sezonie, Trampkarze!

UKS Śrem - SPN Szamotuły 0:7

Skład: J. Zdziechowski, F. Popławski, P. Bartkowiak, O. Wojciechowski, J. Kowalski, S. Kubera, F. Kowalski, A. Kowalski, N. Czok, A. Bartkowiak, A. Szczepaniak, K. Durzyński, K. Matuszewski, M. Żurawik, W. Myszkiewicz, O. Browarny

W środę, 29 maja, Trampkarze 2005 rozegrali swój kolejny mecz mistrzowski w ramach jedenastej kolejki o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. Ich przeciwnikiem był zespół Poznańskiego Lecha. Mecz rozpoczął się znów w podobny sposób: to goście szybko zdobyli dwie bramki i kontrolowali sytuację na boisku, nie forsując tempa ze względu na swój okrojony stan kadrowy. Zieloni mieli dwie doskonałe sytuacje, jednak bramkarz Lecha świetnie bronił strzałów. Do przerwy Trampkarze przegrywali 0:2. W drugiej połowie drużyna Lecha zmuszona kontuzją jednego ze swoich zawodników wyszła do gry w dziesięcioosobowym składzie. Tym samym trener Zielonych doskonale zareagował w myśl fair play i wycofał jednego ze swoich zawodników - mecz rozegrany został dziesięciu na dziesięciu i o dziwo gra gospodarzy wyglądała lepiej niż przy pełnym składzie. Zespół Zielonych nie miał nic do stracenia, przegrywał 0:2 i musiał walczyć o zmianę wyniku. Tak też stało się w 60 minucie meczu po wyrzucie piłki z autu - piłkę w polu karnym opanował Olek Wojciechowski, płaskim podaniem wzdłuż pola karnego dograł do Kacpra Durzyńskiego, który strzelił dla Trampkarzy bramkę na 1:2. Zespół trenera Cyraka ambitnie walczył do końca meczu mając dogodne sytuacje do zmiany wyniku, jednak zabrakło szczęścia i to goście cieszyli się ze zwycięstwa 2:1.

UKS Śrem - Lecha Poznań 1:2

Skład: J. Zdziechowski, P. Bartkowiak, J. Kowalski, W. Myszkiewicz, A. Kowalski, S. Kubera, F. Kowalski, A. Wojciechowski, N. Czok, K. Durzyński, A. Szczepaniak, K. Matuszewski, Z. Statucki, T. Kowalski, M. Żurawik

We wtorek, 21 maja, drużyna Trampkarzy 2005 UKS Śrem rozegrała swój zaległy mecz w ramach siódmej kolejki o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. Gościli swoich sąsiadów zza miedzy, drużynę Kani Gostyń. Przeciwnicy bardzo szybko przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry - już w drugiej minucie strzelili pierwszą bramkę, a kolejne wydawały się być kwestią czasu. Tylko dzięki znakomitej postawie bramkarza Zielonych, Janka Zdziechowskiego, do przerwy przegrywali 0:4. Drużyna gości przewyższała ich pod względem piłkarskim, grała zdecydowanie szybciej, ambitniej i agresywniej, oddając na bramkę gospodarzy wiele groźnych strzałów. Spotkanie zakończyło się ostatecznie przegraną UKS-u Śrem 0:7. Na pochwałę zasługuje postawa bramkarza Janka Zdziechowskiego, który wybronił dwa rzuty karne i popisał się jeszcze kilkoma udanymi interwencjami, chroniąc swój zespół od wyższej porażki. Chłopcom zabrakło charyzmy, zaciętości i wiary, żeby stawić czoło świetnie dysponowanej drużynie Kani Gostyń.

UKS Śrem - Kania Gostyń 0:7

Skład: J. Zdziechowski, F. Popławski, W. Myszkiewicz, J. Kowalski, P. Bartkowiak, A. Kowalski, F. Kowalski, O. Wojciechowski, A. Bartkowiak,  K. Durzyński, A. Szczepaniak, Z. Statucki, K. Matuszewski, N. Czok, M. Żurawik, O. Browarny

Trampkarze udali się do Jarocina, by rozegrać mecz z tamtejszą Jarotą. Zespół przeciwników plasował się w tabeli bezpośrednio za Zielonymi i ewentualna porażka zepchnęłaby ich na przedostatnią lokatę w tabeli. Gospodarze lepiej rozpoczęli mecz, grali szybciej i lepiej utrzymywali się przy piłce, stwarzając groźne sytuacje. Nie trwało to jednak długo. Wyborowy strzelec, Olek Wojciechowski, wyniósł swoją drużynę na prowadzenie 2:0. Jarota odpowiedziała jedną bramką, jednak Zieloni do ostatniej minuty walczyli o wygraną i udało im się zwyciężyć 2:1.

Jarota Jarocin – UKS Śrem 1:2

Skład: J. Zdziechowski, F. Popławski, W. Myszkiewicz, P. Bartkowiak, J. Kowalski, S. Kubera, F. Kowalski, A. Kowalski, O. Wojciechowski, K. Durzyński, A. Szczepaniak, K. Hoffman, K. Matuszewski, Z. Statucki, N. Czok, O. Browarny

Drużyna gości od samego początku narzuciła swój styl gry, chcąc zdominować Trampkarzy. Jednak to gospodarze jako pierwsi wyprowadzili akcję, z której skorzystał Olek Wojciechowski i przekuł ją w bramkę w 10 minucie meczu. Przyjezdni przyspieszyli grę, doprowadzając do przerwy do uzyskania przewagi 1:3 nad śremianami. Druga połowa nie wyglądała lepiej w wykonaniu Trampkarzy. Niestety, chłopcy przegrali to spotkanie 1:6.

UKS Śrem – Poznańska 13 Poznań 1:6

Skład: J. Zdziechowski, A. Kowalski, F. Popławski, W. Myszkiewicz, P. Bartkowiak, S. Kubera, F. Kowalski, O. Wojciechowski, H. Szulczewski, K. Durzyński, A. Szczepaniak, A. Bartkowiak, J. Kowalski, N. Czok, K. Hoffman, K. Matuszewski, O. Browarny

Spotkanie w Szamotułach toczyło się pod dyktando gospodarzy. Mimo determinacji i walecznej postawy Trampkarzy, do przerwy zremisowali 1:1. W drugiej połowie przeważali przeciwnicy, czego konsekwencją była strata w pierwszych dziesięciu minutach trzech bramek. Odebrało to śremianom chęć do walki, a gospodarze kontrolowali rozgrywkę i zdobyli piątą bramkę, pieczętując swoją wygraną. Szkoda straconych punktów, gdyż przeciwnik był w zasięgu śremian. Walczcie dalej!

SPN Szamotuły – UKS Śrem 5:1

Bramka: K. Durzyński

Skład: J. Zdziechowski, F. Popławski, W. Myszkiewicz, J. Kowalski, P. Bartkowiak, S. Kubera, F. Kowalski, N. Czok, H. Szulczewski, A. Wojciechowski, K. Durzyński, T. Kowalski, O. Browarny

We wtorek, 23 kwietnia, Trampkarze rozegrali mecz na swoim boisku z zespołem z Leszna. Pierwsza połowa, po słabej postawie gospodarzy, zakończyła się wynikiem 0:2. Po podbudowaniu zawodników w czasie przerwy przez trenera Cyraka, Zieloni wkroczyli w drugą połowę z nową energią. W 47 minucie bramkę strzelił Aleksander Wojciechowski, a chwilę później, bo już w 55 minucie, Antoni Szczepaniak. Walka do końca i współpraca na boisku przyniosła efekty w postaci remisu i podniesienia się po ciężkiej pierwszej połowie. Trzymamy za Was kciuki, Trampkarze!

UKS Śrem – Stainer Leszno 2:2

Bramki: A. Wojciechowski, A. Szczepaniak

Skład: J. Zdziechowski, J. Kowalski, F. Popławski, W. Myszkiewicz, P. Bartkowiak, A. Wojciechowski, F. Kowalski, S. Kubera, H. Szulczewski, K. Durzyński, A. Szczepaniak, A. Bartkowiak, O. Browarny, N. Czok, Z. Statucki, K. Matuszewski, T. Kowalski