W kolejnym meczu ligowym zespół Juniorów Młodszych zmierzył się na własnym boisku z Luboński 1943 KS. Przewaga Zielonych była widoczna od pierwszej minuty. Niepewna gra bramkarza gości i linii obrony spowodowała, że śremianie schodzili na przerwę z trzy bramkową zaliczką. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Jakub Tomaszewski, Szymon Kędziora i Kamil Walkowiak, który musiał opuścić boisko z drobnym urazem. Nieodpowiednie zachowanie trenera gości podsycało nerwowość w poczynaniach rywali, co było widoczne w drugiej części spotkania. Tylko nonszalancja i niefrasobliwość zawodników ofensywnych UKS spowodowała, że mecz zakończył się z siedmioma bramkami na koncie. W drugiej połowie bramki strzelili Michał Wojciechowski (x2), Patryk Cieślak oraz Mikołaj Urbanek.

UKS ŚREM – LUBOŃSKI 1943 KS 7:0

Skład: Przybylski, Kabaj, Kasprzak, Urbanek, Walkowiak, Wojciechowski, Chudziak, Tomaszewski, Szczepaniak, Kędziora, Osiewicz, Cieślak, Maliński, Grygier, Konieczny

Obie drużyny Juniorów (2002 i 2003) zakończyły swoje zmagania w lidze wojewódzkiej w sezonie 2018/2019 na dobrych czwartych miejscach. I choć marzyło się pierwsze na tym poziomie rozgrywek podium dla Zielonych, to i tak mając świadomość, że w lidze tej grają najlepsi z całego województwa, wynik należy traktować jako osiągnięcie obu zespołów i ich trenerów - Marcina Nowaka i Damiana Skrzypczaka. Obu udało się zebrać szeroką kadrę 17 i 20 zawodników oraz dobrą atmosferę w swoich drużynach. Dorzucając do tego ciężką pracę i warsztat trenerski - to musi przynosić efekty. Brawo!

Juniorzy Młodsi (2003)

Unia Swarzędz – UKS Śrem 3:4

W Swarzędzu Juniorzy sięgnęli po zwycięstwo, które dało im czwarte miejsce w tabeli. Wygrana przyszła z bardzo wielkim trudem. Rozgrywka była zacięta, do przerwy 2:2. W drugiej części meczu znów pierwszego gola strzelili gospodarze. W 67 minucie natomiast Bartosz Kabaj wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i ustalił wynik na 3:3. Potem Zieloni musieli grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników. W doliczonym czasie gry bardzo dobrze w polu karnym zachował się Szymon Kędziora, dając Juniorom upragnione zwycięstwo.

Skład: J. Tomaszewski, K. Walkowiak, M. Chudziak, B. Konieczny, S. Malinski, F. Przybylski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, M. Urbanek, N. Grygier, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, A. Kasprzak, S. Kędziora, H. Osiewicz

Mecz w Obornikach od początku pod dyktando Zielonych. Do 25 minuty próby ataku nie przynosiły rezultatów w postaci bramki. Strzelcem pierwszego gola okazał się Bartosz Kabaj. Było jeszcze kilka sytuacji, ale nie udało się zamienić ich na bramki. Po przerwie obraz gry się nie zmienił - gospodarze bronili coraz częściej faulując, UKS w ataku pozycyjnym. Po jednym z fauli na zawodniku Juniorów do piłki podszedł Jakub Tomaszewski i bezpośrednim strzałem zdobył gola na 2:0. W 63 minucie ten sam zawodnik został sfaulowany przez jednego z piłkarzy Sparty i od tego momentu grali oni w dziesięciu. Gospodarze opadli z sił, a śremianie zdobywali kolejne gole – na listę strzelców wpisali się Hubert Osiewicz, Kamil Walkowiak i Stasiu Szczepaniak.

Sparta Oborniki – UKS Śrem 0:5

SKŁAD: K. Walkowiak, M. Chudziak, B. Konieczny, S. Malinski, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, N. Grygier, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, A. Kasprzak, S. Kędziora, H. Osiewicz

Mecz z Trzcianką Juniorzy rozpoczęli od mocnego uderzenia, na bramkę przeciwników sunął atak za atakiem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla UKS-u (bramka: B. Kabaj), choć goli powinno być więcej. Po przerwie gospodarze zaczęli grać lepiej w obronie oraz konstruowali od czasu do czasu groźne kontrataki. Jeden z nich zamienili na bramkę. Śremianie wzięli się za obrabianie strat i w 65 minucie gola zdobył Kamil Walkowiak. Niestety, chwilę nieuwagi Zielonych po zdobyciu gola wykorzystali gospodarze i doprowadzili do remisu.

AP Bambinis Trzcianka - UKS Śrem 2:2

Skład: M. Chudziak, B. Konieczny, S. Malinski, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, N. Grygier, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Cieślak, A. Kasprzak, S. Kędziora, H. Osiewicz

Juniorzy podejmowali lidera ligi wojewódzkiej, drużynę Lidera Swarzędz. Mecz rozpoczął się od ataków obu drużyn, lecz pierwszy błąd popełnili Zieloni i okazję do strzelenia bramki wykorzystali przeciwnicy. Pierwsza połowa była bardzo zacięta. Do przerwy 2:0 dla zespołu ze Swarzędza. W drugiej połowie śremianie zagrali z jeszcze większym zacięciem. Lider został zepchnięty do obrony. Udało się strzelić tylko jedną bramkę po stałym fragmencie gry - pięknym uderzeniem popisał się Mikołaj Chudziak. Zieloni byli mocno zaangażowani w atak, co spowodowało, że w ostatniej minucie trafili na kontrę przeciwników, którzy sprawnie wykorzystali nadarzającą się okazję do zdobycia trzeciego gola.

UKS Śrem - Lider Swarzędz 1:3

Skład: M. Chudziak, B. Konieczny, S. Malinski, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, N. Grygier, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, S. Kędziora, H. Osiewicz

Zawodnik Juniora 2003, Szymon Malinski, doceniony przez zaproszenie na testy do klubu Ekstraklasy Miedź Legnica. Po testach Szymona Kędziory, Kuby Tomaszewskiego i Bartka Kabaja to już kolejny zawodnik drużyny 2003 dobrze radzącej sobie w lidze wojewódzkiej. Wcześniej z tej drużyny odeszli zawodnicy: Damian Kołtański (Lech Poznań), Max Hyżyk i Michał Wojciechowski (Warta Poznań), Kamil Chiliński (Raków Częstochowa) i Borys Boczar (Fase Szczecin).

Pierwsza połowa spotkania to wymiana ciosów obu drużyn. Dużo działo się w środku pola, zawodnicy walczyli fizycznie. W pierwszej połowie najklarowniejszą sytuację do zdobycia gola miał Stasiu Szczepaniak, wychodząc oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Drużyna Reissa również była bliska zdobycia bramki, ale dobrą interwencją popisał się Filip Przybylski. Druga połowa była lepsza w wykonaniu Juniorów. Zieloni mieli więcej sytuacji podbramkowych, ale dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy. W doliczonym czasie gry Zieloni popełnili jeden jedyny błąd w defensywie. Dośrodkowanie z połowy boiska w pole karne z rzutu wolnego wykorzystał jeden z zawodników Reissa, umieszczając piłkę głową w bramce gości.

Akademią Reissa – UKS Śrem 1:0

Mecz był pod kontrolą Zielonych już od pierwszych minut, jednak gospodarze nie mogli strzelić gola. Pierwszą bramkę udało się zdobyć dopiero w 20 minucie dzięki Szymonowi Kędziora. Kolejnego gola również zdobył Szymon, bardzo dobrze wykonując rzut wolny. Niestety, zaraz po wznowieniu gry Juniorom zabrakło koncentracji i goście strzelili bramkę kontaktową. Po kilkunastu minutach Hubert Osiewicz podwyższył na 3:1. W drugiej połowie po jednym ze stałych fragmentów gry bramkę głową zdobył Bartosz Kabaj, jednak przeciwnicy ze Swarzędza szybko odpowiedzieli. W drużynie śremian przydarzyła się również czerwona kartka, przez co Zieloni musieli kontynuować zmagania w dziesiątkę.

UKS Śrem - Unia Swarzędz 4:2

Bramki: S. Kędziora x2, H. Osiewicz, B. Kabaj

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, B. Konieczny, S. Malinski, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, N. Grygier, K. Walkowiak, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak

Mecz ze Spartą Oborniki od początku był pod kontrolą Zielonych. Chłopcy grali konsekwentnie w ataku i obronie. Konstruowali bardzo dużo sytuacji pod bramką przeciwnika, więc zdobycie pięciu goli było tylko kwestią czasu. Wszystkie autorstwa napastnika Mikołaja Chudziaka, do którego dobre piłki dogrywali pomocnicy oraz obrońcy. Budujący jest fakt, że z meczu na mecz Juniorzy grają coraz bardziej zespołowo.

UKS Śrem – Sparta Oborniki 5:1

Bramki: M. Chudziak x5

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, B. Kabaj, P. Rubach, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier, J. Tomaszewski, B. Konieczny, S. Malinski, J. Żabiński, K. Walkowiak

Mecz Juniorzy zaczęli bardzo dobrze - od samego początku przejęli inicjatywę, będąc częściej w posiadaniu piłki. Po jednej z akacji na początku zdobyli bramkę na 1:0, chwilę później strzelili drugą. Kolejne gole długo nie chciały wpaść, choć szans na podwyższenie rezultatu było kilka. Przed przerwą jednak udało się strzelić jeszcze dwa gole, więc schodząc z boiska Zieloni mogli być spokojni o rezultat. W drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery bramki, a przeciwnik jedno honorowe trafienie. W tym spotkaniu Juniorzy byli dojrzałym zespołem skoncentrowanym na wykonywaniu określonych zadań, co przyniosło sporą ilość sytuacji bramkowych.

UKS Śrem – Bambinis Trzcianka 8:1

Bramki: S. Kędziora x3, H. Osiewicz x2, M. Chudziak x2, S. Malinski, K. Walkowiak

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, B. Kabaj, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier, B. Konieczny, S. Malinski, K. Walkowiak, J. Żabiński