Mecz Juniorzy zaczęli bardzo dobrze - od samego początku przejęli inicjatywę, będąc częściej w posiadaniu piłki. Po jednej z akacji na początku zdobyli bramkę na 1:0, chwilę później strzelili drugą. Kolejne gole długo nie chciały wpaść, choć szans na podwyższenie rezultatu było kilka. Przed przerwą jednak udało się strzelić jeszcze dwa gole, więc schodząc z boiska Zieloni mogli być spokojni o rezultat. W drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery bramki, a przeciwnik jedno honorowe trafienie. W tym spotkaniu Juniorzy byli dojrzałym zespołem skoncentrowanym na wykonywaniu określonych zadań, co przyniosło sporą ilość sytuacji bramkowych.

 

UKS Śrem – Bambinis Trzcianka 8:1

Bramki: S. Kędziora x3, H. Osiewicz x2, M. Chudziak x2, S. Malinski, K. Walkowiak

 

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, B. Kabaj, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier, B. Konieczny, S. Malinski, K. Walkowiak, J. Żabiński

Drużyna trenera Marcina Nowaka znów odnotowała zwycięstwo. W ostatni weekend Juniorzy 2003 zmierzyli się z zespołem Górnik Konin. Zieloni znacząco dominowali na boisku, a składne akcje i drużynowa współpraca przełożyły się na wynik. Każda kolejka bramka była tylko kwestią czasu. Juniorzy z przytupem zaprezentowali gościom swoje umiejętności. Stanisław Szczepaniak odnotował hat tricka, a Mikołaj Chudziak dwa razy umieścił piłkę w bramce Górnika - podobnie jak Kamil Walkowiak. Do ostatecznego wyniku dwie bramki dołożyli także Szymon Kędziora i Hubert Osiewicz. Tak trzymać!

 

UKS Śrem – Górnik Konin 9:0

Bramki: S. Szczepaniak x3, M. Chudziak x2, K. Walkowiak x2, S. Kędziora, H. Osiewicz

Juniorzy 2003 rozegrali kolejny mecz okresu przygotowawczego – tym razem z Polonią Środa Wielkopolska, która również gra w lidze wojewódzkiej. Od początku Zieloni mieli mecz pod kontrolą, utrzymywali się przy piłce, konstruowali akcje bramkowe. Trochę trzeba było poczekać na bramki, ale w końcu zaczęły wpadać również w tym meczu. Chłopcy przyzwyczaili, że w każdym spotkaniu sparingowym strzelają kilka goli i tym razem był podobnie. Mecz pokazał, że drużyna trenera Marcina Nowaka potrafi zagrać równie skutecznie w defensywie i nie stracić żadnej bramki, co bardzo cieszy.

 

UKS Śrem – Polonia Środa Wlkp. 6:0

Bramki: M. Urbanek x2, H. Osiewicz x2, M. Chudziak, N. Grygier

 

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, B. Konieczny, S. Malinski, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, K. Walkowiak, B. Kabaj, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier

Juniorzy Młodsi ponownie spotkali się z wymagającym sparing partnerem - drużyną AP Reissa Poznań, która również występuje w lidze wojewódzkiej. Mecz miał pokazać, czy drużyna idzie w dobrym kierunku w przygotowaniach do kolejnej rundy. Z powodu kontuzji w meczu nie mógł wziąć udziału Szymon Malinski, a na samym początku z boiska z tego samego powodu musiał zejść Stanisław Szczepaniak. Mecz odbywał się w bardzo szybkim tempie, obydwu drużynom zależało na tym, by pokazać się z jak najlepszej strony. Zespół śremian zdobył pierwsze dwie bramki, a także był bliski zdobycia trzeciej po stałym fragmencie gry. Goście odpowiedzieli tylko jednym golem w pierwszej połowie. Śremianie prowadzili grę i kontrolowali wydarzenia na boisku. Po przerwie gra nie uległa zmianie, także ilość bramek, które zdobyły drużyny, była taka sama. Zieloni zakończyli mecz w dziesięciu, ponieważ jeden z zawodników został usunięty z boiska za niesportowe zachowanie. Nie wpłynęło to jednak znacząco na wynik spotkania, a goście w przewadze zdobyli tylko jedną bramkę.

 

UKS Śrem – AP Reissa 6:2
Bramki: J. Żabiński x2, K. Walkowiak x2, S. Kędziora, J. Tomaszewski

 

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, B. Konieczny, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, K. Walkowiak, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak

Po udanych debiutach czterech zawodników Juniorów w drużynie seniorskiej zespół rocznika 2002 zmierzył się z zawodnikami z Pleszewa, również grającymi w lidze wojewódzkiej. Młodsi o rok koledzy, Juniorzy 2003, zagrali z Koziołkiem Poznań. Intensywność gry Zielonych robi wrażenie nie tylko na kibicach, ale z uznaniem wypowiada się o niej również dyrektor sportowy klubu, Jerzy Cyrak. Po dwóch kolejnych transferach drużyna Juniorów 2002 liczy już 18 zawodników. Podobnie sytuacja ma się w roczniku 2003. Na pewno gra w drużynie seniorskiej wzmocniła mentalnie piłkarzy, a Seniorów zmusza do większego wysiłku na treningach, bo zielona młodzież ma wysokie aspiracje.

Kolejny mecz okresu przygotowawczego Juniorzy 2003 rozegrali z Koziołkiem Poznań, który był wymagającym rywalem. Goście pokazali się z dobrej strony zwłaszcza pod względem taktycznym. Zieloni prowadzili 1:0 po golu Szymona Kędziory, następnie stracili dwie bramki i na przerwę schodzili, przegrywając 1:2. W przerwie drużyna Marcina Nowaka dokonała zmian, na boisku pojawił się Jan Żabiński oraz Mikołaj Chudziak. Mikołaj popisał się hattrickiem i ustalił końcowy wynik spotkania na 4:2 dla gospodarzy.

 

UKS Śrem - Koziołek Poznań 4:2

Bramki: S. Kędziora, M. Chudziak x3

 

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, B. Konieczny, S. Malinski, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, K. Walkowiak, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach

Do tej pory Juniorzy rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy z Polonią Leszno, który zakończył się wynikiem 7:6 oraz z Kotwicą Kórnik - Zieloni wygrali 19:0 (zmierzyli się z zawodnikami rok młodszymi od siebie). Szansę gry dostali wszyscy piłkarze rocznika 2003 i 2004 trenujący w klubie UKS Śrem. Widać, że chłopacy są zdeterminowani i mają dużo chęci do pracy. Pierwszy z meczów kontrolnych był wyrównany, natomiast w drugim spotkaniu przeciwnik przyjechał w osłabionym składzie. Trener Marcin Nowak: „Ważną rzeczą, którą powinniśmy poprawić jest frekwencja na treningach tak, by wynosiła 100% na każdych zajęciach. W kolejnym meczu podejmiemy PKS Racot rocznik 2002. Ligę wojewódzką zaczynamy 23 marca grając u siebie z drużyną Canarinhos Skórzewo. Wszystkich zawodników, którzy mają chęć podnieść swoje umiejętności lub sprawdzić się w zmaganiach Ligi wojewódzkiej, zapraszamy na treningi w UKS.”

UKS Śrem - Kotwica Kórnik 19:0

Skład: K. Walkowiak, A. Kasprzak, B. Kabaj, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach, J. Tomaszewski, J. Żabiński, N. Grygier, M. Urbanek

W meczu z Polonią Leszno Juniorzy Młodsi UKS Śrem wygrali 8:5 i pokazali, że wiosną... może być o nich głośno!

Szymon Kędziora, Jakub Tomaszewski i Bartosz Kabaj – zdolni zawodnicy Juniorów Młodszych (2003), którzy mieli okazję wziąć udział w testach pierwszoligowego klubu, Chrobrego Głogów.

 

Szymon, najpierw pytanie do Ciebie – możesz spodziewać się zaproszenia do klubu Ekstraklasy Śląska Wrocław. Jak się z tym czujesz? Jak to się stało, kto Cię zauważył?

Szymon: Czuję się z tym bardzo dobrze, bo to ogromne wyróżnienie. Najprawdopodobniej zauważyli mnie skauci Śląska Wrocław.

 

Jak wyglądały testy w klubie Chrobry Głogów? Jakie są Wasze wrażenia?

Bartek: Ku naszemu zdziwieniu, na testach poziom okazał się być bardzo wysoki. Na początku udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie trener Chrobrego Głogów mówił, czego od nas oczekuje i jak będą przebiegać testy. Po rozmowie wyszliśmy na rozgrzewkę i zagraliśmy kilka meczów kontrolnych.

Kuba: W drużynie z Głogowa grają sami dobrzy zawodnicy, poziom przez nich reprezentowany był naprawdę wysoki. Po naszym przyjeździe i spotkaniu w szatni z innymi zawodnikami przeprowadziliśmy krótką rozmowę. Następnie wyszliśmy na rozgrzewkę, po czym zostaliśmy podzieleni na kilka zespołów, które grały pomiędzy sobą.

 

Jak myślicie, czym wyróżniacie się na boisku, że pierwszoligowy klub zaprosił na testy właśnie Was?

Kuba: Myślę, że wykazujemy się ogromną determinacją na boisku oraz walecznością. Każdy z nas ciężką pracował na treningach, by dotrzeć do tego poziomu i brać udział w zgrupowaniach w najlepszych klubach.

Szymon: Trudno jest mi powiedzieć, co wyróżnia mnie na boisku. Sądzę, że najlepiej oceniłby moje umiejętności trener Nowak.

Bartek: Moim zdaniem, kluczem do sukcesu jest cierpliwość oraz ciężka praca na treningach. Widzę progres, jaki zrobiłem przez ostatnie pół roku i myślę, że trenerzy i skauci to docenili.

 

Jak czujecie się w UKS-ie Śrem?

Szymon: W drużynie atmosfera jest świetna, tym bardziej, że walczymy o najwyższą ligę - Centralną Ligę Juniorów. Mamy postawiony ogromny cel, a relacje z trenerem Nowakiem są znakomite.

Bartek: Wszyscy dobrze się rozumiemy i wspólnie wspieramy. Tak jak wspomniał Szymon, w przyszłym sezonie chcemy dostać się do Centralnej Ligi Juniorów.

Kuba: UKS to jest mój dom, tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki, posiadam ogromny sentyment do tego klubu. Z niektórymi kolegami znajomość ciągnie się już przez ponad sześć lat, na boisku czy treningach jesteśmy zgraną ekipą. Atmosfera w drużynie jest znakomita, jesteśmy jak jedna rodzina i każdy pomaga każdemu, gdy tylko jest to możliwe. Relacje z naszym trenerem są bardzo dobre, zawsze możemy na niego liczyć - tak jak on na nas.

Juniorzy Młodsi rozegrali ostatni mecz na własnym terenie. Stawką spotkania było podium w grupie I ligi wojewódzkiej ze znaczącym rywalem: zespołem Canarinhos Skorzewo, które przed tym meczem zajmowało trzecie miejsce. UKS Śrem zaczął rozgrywkę bardzo dobrze, w 9 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Osiewicz, a tuż po nim drugą bramkę zdobył Jakub Tomaszewski. Do przerwy mecz był pod kontrolą Śremian. Po przerwie Zieloni wyszli równie skoncentrowani - po zespołowej akcji gola szybko strzelił Stanisław Szczepaniak, a kolejnym trafieniem popisał się Bartek Kabaj, wykorzystując zamieszanie po stałym fragmencie gry. Następne bramki były kwestią czasu i należały ponownie do Kuby Tomaszewskiego i Szymona Kędziory. Słowa uznania należą się całemu zespołowi przede wszystkim za grę w defensywie, która była bardzo konsekwentna, co nie pozwoliło rywalom nawiązać walki. Brawo!

 

UKS Śrem - Canarinhos Skorzewo 6:0

Bramki: J. Tomaszewski x2, H. Osiewicz, S. Szczepaniak, B. Kabaj, S. Kędziora

Skład: K. Walkowiak, A. Kasprzak, B. Kabaj, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, M. Okonek, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach, J. Tomaszewski

 

B2: Juniorzy Młodsi sezon 2018/2019

Drużyna

Punkty

Bramki

1. Lider Swarzędz

35

37:13

2. AP Reissa Poznań

28

42:17

3. UKS Śrem

26

48:31

4. KS Canarinhos Skórzewo

24

26:20

5. MKS Kania Gostyń

17

18:22

6. AP Bambinis Trzcianka

11

14:49

7. Unia Swarzędz

9

25:41

8. Sparta Oborniki

8

12:29

W meczu z Unią Juniorzy UKS Śrem byli faworytem. Na początku nic nie wskazywało na takowy przebieg spotkania. Pierwszą bramkę zdobył Hubert Osiewicz, czym udokumentował przewagę śremian. 3 minuty później gospodarze wyrównali. Następnie po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Mikołaj Urbanek, jednak na odpowiedź przeciwników nie trzeba było długo czekać. Unia szybko strzeliła bramkę na 3:2, a Zieloni zeszli na przerwę, przegrywając. W drugiej połowie Mikołaj Chudziak popisał się niesamowitym lobem bramkarza, a potem powtórka – Unia ponownie wyszła na prowadzenie. W 62 minucie do rzutu wolnego podszedł Staś Szczepaniak i doprowadził do remisu. Każda minuta była na wagę zwycięstwa, jednak ostatecznie strzał Norberta Grygiera pozwolił Zielonym wygrać 5:4!

 

Unia Swarzędz - UKS Śrem 4:5

Bramki: H. Osiewicz, M. Urbanek, M. Chudziak, S. Szczepaniak, N. Grygier

Skład: K. Walkowiak, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, M. Urbanek, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, M. Okonek, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach

Najbliższy trening 2003/2004

16:00-17:30 Pł. Główna

Poprzedni mecz 2003/2004

18-06-2017 14:30
UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0 : 3 UKS Śrem

Następny mecz 2003/2004

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: I liga okręgowa C2 Trampkarz

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 Lech Poznań 11 64 - 6 31
2 Lider Swarzędz 11 37 - 15 23
3 Warta Poznań 10 49 - 4 22
4 AP Reissa I Poznań 11 25 - 18 21
5 UKS Śrem 11 27 - 23 19
6 KS Canarinhos Skórzewo 10 20 - 20 17
7 AP Błękitni Owińska 11 19 - 22 13
8 Koziołek Poznań 11 34 - 34 10
9 UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 10 4 - 48 4
10 Stella Luboń 6 0 - 12 2
11 Suchary Suchy Las 10 7 - 80 1

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...