Do tej pory Juniorzy rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy z Polonią Leszno, który zakończył się wynikiem 7:6 oraz z Kotwicą Kórnik - Zieloni wygrali 19:0 (zmierzyli się z zawodnikami rok młodszymi od siebie). Szansę gry dostali wszyscy piłkarze rocznika 2003 i 2004 trenujący w klubie UKS Śrem. Widać, że chłopacy są zdeterminowani i mają dużo chęci do pracy. Pierwszy z meczów kontrolnych był wyrównany, natomiast w drugim spotkaniu przeciwnik przyjechał w osłabionym składzie. Trener Marcin Nowak: „Ważną rzeczą, którą powinniśmy poprawić jest frekwencja na treningach tak, by wynosiła 100% na każdych zajęciach. W kolejnym meczu podejmiemy PKS Racot rocznik 2002. Ligę wojewódzką zaczynamy 23 marca grając u siebie z drużyną Canarinhos Skórzewo. Wszystkich zawodników, którzy mają chęć podnieść swoje umiejętności lub sprawdzić się w zmaganiach Ligi wojewódzkiej, zapraszamy na treningi w UKS.”

UKS Śrem - Kotwica Kórnik 19:0

Skład: K. Walkowiak, A. Kasprzak, B. Kabaj, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach, J. Tomaszewski, J. Żabiński, N. Grygier, M. Urbanek

W meczu z Polonią Leszno Juniorzy Młodsi UKS Śrem wygrali 8:5 i pokazali, że wiosną... może być o nich głośno!

Szymon Kędziora, Jakub Tomaszewski i Bartosz Kabaj – zdolni zawodnicy Juniorów Młodszych (2003), którzy mieli okazję wziąć udział w testach pierwszoligowego klubu, Chrobrego Głogów.

 

Szymon, najpierw pytanie do Ciebie – możesz spodziewać się zaproszenia do klubu Ekstraklasy Śląska Wrocław. Jak się z tym czujesz? Jak to się stało, kto Cię zauważył?

Szymon: Czuję się z tym bardzo dobrze, bo to ogromne wyróżnienie. Najprawdopodobniej zauważyli mnie skauci Śląska Wrocław.

 

Jak wyglądały testy w klubie Chrobry Głogów? Jakie są Wasze wrażenia?

Bartek: Ku naszemu zdziwieniu, na testach poziom okazał się być bardzo wysoki. Na początku udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie trener Chrobrego Głogów mówił, czego od nas oczekuje i jak będą przebiegać testy. Po rozmowie wyszliśmy na rozgrzewkę i zagraliśmy kilka meczów kontrolnych.

Kuba: W drużynie z Głogowa grają sami dobrzy zawodnicy, poziom przez nich reprezentowany był naprawdę wysoki. Po naszym przyjeździe i spotkaniu w szatni z innymi zawodnikami przeprowadziliśmy krótką rozmowę. Następnie wyszliśmy na rozgrzewkę, po czym zostaliśmy podzieleni na kilka zespołów, które grały pomiędzy sobą.

 

Jak myślicie, czym wyróżniacie się na boisku, że pierwszoligowy klub zaprosił na testy właśnie Was?

Kuba: Myślę, że wykazujemy się ogromną determinacją na boisku oraz walecznością. Każdy z nas ciężką pracował na treningach, by dotrzeć do tego poziomu i brać udział w zgrupowaniach w najlepszych klubach.

Szymon: Trudno jest mi powiedzieć, co wyróżnia mnie na boisku. Sądzę, że najlepiej oceniłby moje umiejętności trener Nowak.

Bartek: Moim zdaniem, kluczem do sukcesu jest cierpliwość oraz ciężka praca na treningach. Widzę progres, jaki zrobiłem przez ostatnie pół roku i myślę, że trenerzy i skauci to docenili.

 

Jak czujecie się w UKS-ie Śrem?

Szymon: W drużynie atmosfera jest świetna, tym bardziej, że walczymy o najwyższą ligę - Centralną Ligę Juniorów. Mamy postawiony ogromny cel, a relacje z trenerem Nowakiem są znakomite.

Bartek: Wszyscy dobrze się rozumiemy i wspólnie wspieramy. Tak jak wspomniał Szymon, w przyszłym sezonie chcemy dostać się do Centralnej Ligi Juniorów.

Kuba: UKS to jest mój dom, tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki, posiadam ogromny sentyment do tego klubu. Z niektórymi kolegami znajomość ciągnie się już przez ponad sześć lat, na boisku czy treningach jesteśmy zgraną ekipą. Atmosfera w drużynie jest znakomita, jesteśmy jak jedna rodzina i każdy pomaga każdemu, gdy tylko jest to możliwe. Relacje z naszym trenerem są bardzo dobre, zawsze możemy na niego liczyć - tak jak on na nas.

Juniorzy Młodsi rozegrali ostatni mecz na własnym terenie. Stawką spotkania było podium w grupie I ligi wojewódzkiej ze znaczącym rywalem: zespołem Canarinhos Skorzewo, które przed tym meczem zajmowało trzecie miejsce. UKS Śrem zaczął rozgrywkę bardzo dobrze, w 9 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Osiewicz, a tuż po nim drugą bramkę zdobył Jakub Tomaszewski. Do przerwy mecz był pod kontrolą Śremian. Po przerwie Zieloni wyszli równie skoncentrowani - po zespołowej akcji gola szybko strzelił Stanisław Szczepaniak, a kolejnym trafieniem popisał się Bartek Kabaj, wykorzystując zamieszanie po stałym fragmencie gry. Następne bramki były kwestią czasu i należały ponownie do Kuby Tomaszewskiego i Szymona Kędziory. Słowa uznania należą się całemu zespołowi przede wszystkim za grę w defensywie, która była bardzo konsekwentna, co nie pozwoliło rywalom nawiązać walki. Brawo!

 

UKS Śrem - Canarinhos Skorzewo 6:0

Bramki: J. Tomaszewski x2, H. Osiewicz, S. Szczepaniak, B. Kabaj, S. Kędziora

Skład: K. Walkowiak, A. Kasprzak, B. Kabaj, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, M. Okonek, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach, J. Tomaszewski

 

B2: Juniorzy Młodsi sezon 2018/2019

Drużyna

Punkty

Bramki

1. Lider Swarzędz

35

37:13

2. AP Reissa Poznań

28

42:17

3. UKS Śrem

26

48:31

4. KS Canarinhos Skórzewo

24

26:20

5. MKS Kania Gostyń

17

18:22

6. AP Bambinis Trzcianka

11

14:49

7. Unia Swarzędz

9

25:41

8. Sparta Oborniki

8

12:29

W meczu z Unią Juniorzy UKS Śrem byli faworytem. Na początku nic nie wskazywało na takowy przebieg spotkania. Pierwszą bramkę zdobył Hubert Osiewicz, czym udokumentował przewagę śremian. 3 minuty później gospodarze wyrównali. Następnie po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Mikołaj Urbanek, jednak na odpowiedź przeciwników nie trzeba było długo czekać. Unia szybko strzeliła bramkę na 3:2, a Zieloni zeszli na przerwę, przegrywając. W drugiej połowie Mikołaj Chudziak popisał się niesamowitym lobem bramkarza, a potem powtórka – Unia ponownie wyszła na prowadzenie. W 62 minucie do rzutu wolnego podszedł Staś Szczepaniak i doprowadził do remisu. Każda minuta była na wagę zwycięstwa, jednak ostatecznie strzał Norberta Grygiera pozwolił Zielonym wygrać 5:4!

 

Unia Swarzędz - UKS Śrem 4:5

Bramki: H. Osiewicz, M. Urbanek, M. Chudziak, S. Szczepaniak, N. Grygier

Skład: K. Walkowiak, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, M. Urbanek, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, M. Okonek, S. Kędziora, J. Zdziechowski, P. Rubach

Mecz ze Spartą Śremianie zaczęli od błędu, który zaowocował utratą bramki. Goście jednak cierpliwie konstruowali ataki, a z upływem czasu drużyna z Obornik zaczęła popełniać błędy. Ich skutkiem były dwa gole Kuby Tomaszewskiego i Szymona Kędziory. Tuż przed końcem pierwszej połowy Sparta zdążyła wyrównać. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - nadal dominowali Zieloni. Piękna akcja Szczepaniaka i Tomaszewskiego zakończyła się zdobyciem trzeciej bramki. Po trudnym meczu, Juniorzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

 

Sparta Oborniki - UKS Śrem 2:3

Bramki: K. Tomaszewski x2, S. Kędziora

Skład: J. Zdziechowski, K. Walkowiak, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, Urbanek, J. Tomaszewski, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, P. Rubach, M. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak, S. Kędziora

Mecz z AP Bambinis Trzcianka początkowo przebiegał pod dyktando Śremian. W pierwszej połowie to oni częściej znajdowali się przy piłce i konstruowali ataki. Cofnięta drużyna gospodarzy broniła dostępu do bramki i kilka razy bardzo groźnie kontrowała, ale na bramce dobrze spisywał się bramkarz Zielonych, Janek Zdziechowski. UKS Śrem, prowadząc atak pozycyjny, kilkakrotnie stawał przed szansą zdobycia gola. Niestety, akcje nie przynosiły rezultatów i do przerwy chłopcy remisowali 0:0. W pierwszej akcji po przerwie Juniorzy popełnili błąd, który zaważył na całym spotkaniu, w wyniku którego gospodarze otrzymali rzut wolny na 16 metrów od bramki. Piłka po bardzo mocnym strzale pod poprzeczkę wpadła do siatki. Po bramce przyjezdni zaczęli nerwowo reagować w defensywie oraz budowaniu gry. W konsekwencji zaskutkowało to dwoma rzutami rożnymi rywali, po których gospodarze - wykorzystując zamieszanie w polu karnym - zdobyli kolejne dwie bramki. W tym momencie mecz się otworzył, miejscowi poczuli się pewniej i zaczęli atakować. Po jednym z nich Kamil Walkowiak zdobył bramkę, a asystą popisał się Stasiu Szczepaniak. Gospodarze wygrali zasłużenie, dzięki konsekwentnej grze w obronie.

 

AP Bambinis Trzcianka – UKS Śrem 5:2

Bramka: K. Walkowiak

 

Skład: J. Zdziechowski, K. Walkowiak, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, M. Urbanek, J. Tomaszewski, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, P. Rubach, P. Chudziak, S. Malinski, S. Szczepaniak, P. Cieślak

Drużyna Juniorów Młodszych udała się na mecz do Skórzewa. Zespół Canarinhos na swoim boisku jest bardzo trudnym rywalem i tym razem nie było inaczej. Spotkanie rozpoczęło się z lekką przewagą Zielonych, ale pierwszy cios wyprowadzili gospodarze, zaskakując Filipa Przybylskiego niespodziewanym strzałem z dystansu. Od tego momentu zaczęła się dobra passa Canarinhos, którzy w 15 minut zdobyli aż cztery bramki, głównie przez niekonsekwentną grę w obronie Śremian. Zieloni nie rezygnowali jednak z gry, konsekwentnie konstruowali akcje, a po jednej z nich Kuba Tomaszewski zdobył gola. Wydawało się, że wynik jest już przesądzony, jednak przyjezdni po przerwie przeciwstawili się gospodarzowi. Z minuty na minutę grali coraz lepiej. Padła jednak kolejna bramka dla przeciwników po świetnym dośrodkowaniu i główce jednego z zawodników. Konsekwentne ataki Śremian skutkowały bramką Kuby Tomaszewskiego na 2:5. Zespół Canarinhos Skórzewo zdobył trzy punkty.

Canarinhos Skórzewo – UKS Śrem 5:2

Bramki: J. Tomaszewski x2

Skład: K. Walkowiak, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, M. Urbanek, S. Kędziora, J. Tomaszewski, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, J. Żabiński, P. Rubach, M. Okonek, M. Chudziak, S. Malinski

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy - większość czasu utrzymywali się przy piłce na połowie przeciwnika, a Unia Swarzędz wyprowadzała jedynie pojedyncze kontry. Wynik otworzył Mikołaj Urbanek ładnym uderzeniem z 16 metra po podaniu z lewego skrzydła. Następne dwie bramki autorstwa S. Kędziory, który w jednej z akcji przedryblował kilku rywali i zdobył gola, a przy następnej otrzymał podanie od Szczepaniaka. Do przerwy - 3:0 dla gospodarzy. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Śremianie zdecydowanie przeważali. Kolejne trzy bramki zdobyli H. Osiewicz oraz B. Kabaj x2. Szczególnie ostatnia bramka Kabaja była wyjątkowa - po mocnym uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kibice przecierali oczy z niedowierzaniem. W drugiej połowie gra zespołowa UKS-u Śrem mogła szczególnie się podobać - chłopcy zagrali kilka pięknych akcji, wymieniając się podaniami, czym zaskakiwali przeciwników.

UKS Śrem - Unia Swarzędz 6:1

Bramki: S. Kędziora x2, B. Kabaj x2, H. Osiewicz, M. Urbanek

Skład: J. Zdziechowski, K. Walkiewicz, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, P. Cieślak, M. Urbanek, S. Kędziora, K. Tomaszewski, S. Szczepaniak, H. Osiewicz, B. Konieczny, F. Przybylski, J. Żabiński, P. Rubach, M. Okonek, M. Chudziak, S. Malinski

We wtorek Juniorzy Młodsi rozegrali mecz z Kanią Gostyń. Spotkanie to przy zwycięstwie dawało miejsce vice lidera tabeli. Pierwsza połowa należała do zaciętych - akcji bramkowych nie było zbyt wiele, gospodarze sporadycznie zagrażali stałymi fragmentami. UKS Śrem jednak w 19 minucie zdobył pierwszego gola - piłkę w siatce głową umieścił Kuba Tomaszewski. Od tego momentu Śremianie zaczęli dominować. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Zielonych. Część druga meczu rozpoczęła się podobnie jak całe spotkanie - zacięta walka o każdy centymetr boiska. Ponownie Juniorzy okazali się lepsi, w 59 minucie Hubert Osiewicz wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie dał mu szans do obrony. Przebieg meczu do końca się nie zmienił, oba zespoły walczyły zaciekle o każdą piłkę. Z pojedynku zwycięsko wyszli Śremianie - wygrali 2:0. Wola walki i chęć zwycięstwa zawodników UKS przyniosła bardzo cenne 3 punkty.
 
Kania Gostyń - UKS Śrem 0:2
bramki: J. Tomaszewski,

Sklad: J. Zdziechowski, M. Okonek, N. Grygier, A. Kasprzak, B. Kabaj, P. Cieślak, M. Urbanek, S. Kędziora, J. Tomaszewski, S. Szczepaniak, H. Osiewicz, F. Przybylski, J. Żabinski, P. Rubach, M. Chudziak, B. Konieczny, K. Walkowiak, S. Malinski

Najbliższy trening 2003/2004

16:00-17:30 Pł. Główna

Poprzedni mecz 2003/2004

18-06-2017 14:30
UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0 : 3 UKS Śrem

Następny mecz 2003/2004

Najnowsze zdjęcia w galerii

Poznań: I liga okręgowa C2 Trampkarz

Lp.
Zespoły
Mecze Bramki Pkt
1 Lech Poznań 11 64 - 6 31
2 Lider Swarzędz 11 37 - 15 23
3 Warta Poznań 10 49 - 4 22
4 AP Reissa I Poznań 11 25 - 18 21
5 UKS Śrem 11 27 - 23 19
6 KS Canarinhos Skórzewo 10 20 - 20 17
7 AP Błękitni Owińska 11 19 - 22 13
8 Koziołek Poznań 11 34 - 34 10
9 UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 10 4 - 48 4
10 Stella Luboń 6 0 - 12 2
11 Suchary Suchy Las 10 7 - 80 1

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...