Od porażki zaczęli swoje zmagania w zreorganizowanych rozgrywkach WZPN Juniorzy UKS Śrem. Drużyna rocznika 2002 została rzucona na szerokie wody w roczniku starszym, zgodnie z nowym regulaminem rozgrywek. Na pewno przewaga fizyczna nie będzie atutem Zielonych, a przyzwyczajenie się do gry ze starszymi zawodnikami zajmie trochę czasu. Również wymuszona zmiana trenera tuż przed rozgrywkami na pewno nie pomogła w przygotowaniu się do pierwszego meczu. Funkcję trenera przejął Piotr Tomaszczak trenujący w UKS-ie już kilka lat wcześniej, a Juniorów 2002 prowadził z powodzeniem m. in. wygrywając z nimi turniej w Barcelonie.

Pierwszym przeciwnikiem zespołu był Górnik Konin. I choć początek meczu wydawał się być wymarzony (bramka Szymona Kędziory w 3 minucie), to dalsza część pierwszej połowy spotkania była w wykonaniu śremian fatalna i zakończyła się utratą pięciu bramek. Po przerwie rzucili się do odrabiania strat i po bramkach Kuby Majdy oraz Adama Wojciechowskiego zmniejszyli rozmiar porażki, jednak mimo to ostateczny wynik meczu był korzystny dla przeciwnika. Dużo pracy przed Juniorami, by stawić czoła trudnemu sezonowi.

Najbliższy trening 2002

18-06-2017 11:00