Po udanych debiutach czterech zawodników Juniorów w drużynie seniorskiej zespół rocznika 2002 zmierzył się z zawodnikami z Pleszewa, również grającymi w lidze wojewódzkiej. Młodsi o rok koledzy, Juniorzy 2003, zagrali z Koziołkiem Poznań. Intensywność gry Zielonych robi wrażenie nie tylko na kibicach, ale z uznaniem wypowiada się o niej również dyrektor sportowy klubu, Jerzy Cyrak. Po dwóch kolejnych transferach drużyna Juniorów 2002 liczy już 18 zawodników. Podobnie sytuacja ma się w roczniku 2003. Na pewno gra w drużynie seniorskiej wzmocniła mentalnie piłkarzy, a Seniorów zmusza do większego wysiłku na treningach, bo zielona młodzież ma wysokie aspiracje.

W sobotę, 23 lutego, Juniorzy rozegrali kolejny mecz sparingowy, kończąc bardzo udany i intensywny tydzień (w środę zwycięstwo w Jarocinie z miejscową Jarotą 3:0). Zespół Stali występuje tak jak Juniorzy w lidze wojewódzkiej, ale w grupie południowej, więc mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też był. Od pierwszych minut spotkania Zieloni wzięli się ostro do pracy i już w 10 minucie po rzucie wolnym Adama Wojciechowskiego, bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Chwilę później UKS Śrem strzelił pierwsza bramkę. Rzut wolny wykonywał Maciej Skrzypczak, piłkę przedłużył Wojciechowski i dzieło zakończył Jakub Majda. Do przerwy jeszcze dwa groźne strzały Mikołaja Kuflińskiego, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie nadal stroną dominującą byli śremianie i udokumentowali to strzeleniem drugiej bramki. Indywidualną akcją popisał się Bruno Gapys i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Dwie minuty później było już 3:0, a strzelcem bramki został Mikołaj Kufliński. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w 80 minucie i ustanowili wynik rozgrywki na 3:1. Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo, trzeci sparing i trzecia wygrana. Juniorzy tym razem czekają na bardzo ciężki mecz i groźnego przeciwnika, którym niewątpliwie będzie drużyna Kotwicy Kórnik (rocznik 2001).

 

UKS Śrem - Stal Pleszew 3:1

Bramki: J. Majda, B. Gapys, M. Kufliński

 

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, I. Rydzewski, M. Kufliński, M. Hoch, J. Majda, B. Jurga, M. Kufliński, A. Wojciechowski, W. Springer, P. Mańczak, D. Kołacki, B. Rochowiak

Najbliższy trening 2002

14:50 - 16:50 Pł.Boczna

Poprzedni mecz 2002

18-06-2017 11:00
Kłos Budzyń 3 : 0 UKS Śrem

Następny mecz 2002

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...