W pierwszym meczy sparingowym drużyny Juniorów, mającym miejsce w ostatnią sobotę, Zieloni podejmowali zespół z Racotu. Od pierwszych minut meczu kontrolę i przewagę na boisku posiadali Śremianie. Już drugi rzut rożny zamienili na bramkę. Po strzale głową Macieja Skrzypczaka, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. W 30 minucie na 2:0 wynik podwyższył Adam Wojciechowski, po bramce „stadiony świata”. Górną piłkę bez przyjęcia uderzył z przewrotki, a ta wpadała do bramki. Druga połowa zaczęła się lekkim chaosem i rozluźnieniem, czego kosztem była utrata bramki. To podziałało na Zielonych mobilizująco, bo kolejne trzy gole strzelili Juniorzy: Mikołaj Kufliński, Adam Wojciechowski i debiutujący w zespole Dawid Kołacki.

 

UKS Śrem – PKS Racot 5:1

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, J. Majda, B. Jurga, M. Hoch, M. Kufliński, I. Rydzewski, A. Wojciechowski, W. Springer, B. Kossmann, P. Mańczak, H. Kosowski, M. Hyżyk, D. Kołacki

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej do Śremu zawitał zespół Noteci Czarnków. Od pierwszych minut meczu dominacja Zielonych na boisku nie podlegała żadnej dyskusji. Niestety, składne akcje i bezustanne goszczenie w polu karnym gości nie przynosiło efektów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Zielonych, szybką kontrę przeprowadził zespół Noteci, strzelając bramkę. Na całe szczęście ten gol zadziałał jeszcze bardziej mobilizująco i dwie minuty po stracie bramki, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Szczęśliwym strzelcem był Igor Rydzewski. Po bramce wyrównującej zespół poszedł za ciosem i na prowadzenie wyprowadził go Jakub Majda. 10 minut przed końcem meczu, strzałem z rzutu karnego, Mikołaj Kufliński ustalił wynik meczu na 3:1. Rundę jesienną Juniorzy zakończyli na piątym miejscu ze zdobytymi 20 punktami. Postawa Zielonych w lidze wojewódzkiej napawa optymizmem i jest dobrym prognostykiem na rundę wiosenną.

 

UKS Śrem – Noteć Czarnków 3:1

Bramki: I. Rydzewski, J. Majda, M. Kufliński

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Jurga, M. Hoch, J. Majda, A. Wojciechowski, M. Kufliński, W. Springer, I. Rydzewski, B. Kossmann, B. Gapys, K. Jankowski, M. Hyżyk, H. Kosowski

Sobotni mecz (3 listopada) z Kłosem Budzyń był jak zawsze wyrównany, twardy i zacięty. Tym razem od pierwszej do ostatniej minuty śremianie na boisku Kłosa dominowali bezsprzecznie. Worek z bramkami otworzył Jakub Tomaszewski, a po chwili na 2:0 wynik podwyższył Mikołaj Kufliński. Kolejną zespołową akcję trafnym strzałem wykończył Adam Wojciechowski. Gospodarze odgryźli się tylko wykorzystanym rzutem karnym, jednak ich nadzieje na korzystny wynik rozwiał Kuba Tomaszewski, strzelając do przerwy czwartą bramkę. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Juniorzy nie spuszczali z tonu, a w drugiej połowie każda drużyna strzeliła po jednej bramce. Trzy punkty wróciły do Śremu.

 

Kłos Budzyń – UKS Śrem 2:5

Bramki: J. Tomaszewski x2, M. Kufliński x2, A. Wojciechowski

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, J. Tomaszewski, M. Hoch, J. Majda, A. Wojciechowski, M. Kufliński, W. Springer, I. Rydzewski, A. Piorunowski, B. Gapys, B. Jurga, K. Jankowski, P. Majsner

Efektownym zwycięstwem 5:0 zakończyło się sobotnie (27 października) spotkanie Juniorów Starszych z Polonią Chodzież. Już od pierwszych minut Zieloni przejęli inicjatywę i dyktowali warunki gry. Na pierwszą bramkę przyszło im czekać do 25 minuty, kiedy Mikołaj Kufliński wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. 10 minut później Juniorzy zdobyli drugą bramkę. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kubę Majdę strzałem głową popisał się Wiktor Springer i podwyższył wynik meczu na 2:0. Druga połowa zaoowocowała kolejnymi trzema bramkami. Na 3:0 wynik ponownie podwyższył Wiktor Springer, a dwa kolejne gole autorstwa Mikołaja Kuflińskiego i Bruna Gapysa były tylko kwestią czasu. Juniorzy odnieśli naprawdę wysokie zwycięstwo!

 

UKS Śrem - Polonia Chodzież 5:0

Bramki: M. Kufliński x2, W. Springer x2, B. Gapys

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, P. Majsner, M. Hoch, J. Majda, B. Jurga, M. Kufliński, W. Springer, I. Rydzewski, A. Piorunowski, B. Gapys, B. Kossmann, M. Hyżyk

W pełnym składzie Juniorzy wyruszyli na kolejny mecz w lidze wojewódzkiej do Gniezna. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej – już w 2 minucie Zieloni stracili bramkę. Nie podłamało to jednak Juniorów i szybko ruszyli do odrabiania strat. W 15 minucie doprowadzili do remisu i do końca pierwszej połowy posiadali optyczną przewagę. Niestety, po rzucie wolnym błędy w kryciu w polu karnym doprowadziły do utraty drugiej bramki. Po przerwie w dalszym ciągu Zieloni prowadzili grę i stwarzali sytuacje bramkowe. Po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego, Maciej Skrzypczak strzałem głową doprowadził do remisu. Kiedy zwycięski gol UKS-u wisiał w powietrzu, błąd w środkowej strefie boiska spowodował utratę bramki. Niestety, po bardzo dobrej grze Zielonych, zespół wyjechał z Gniezna bez punktów.

 

Mieszko Gniezno – UKS Śrem 3:2

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, P. Majsner, M. Hoch, J. Majda, A. Wojciechowski, M. Kufliński, W. Springer, I. Rydzewski, A. Piorunowski, B. Gapys, B. Jurga, H. Kosowski, W. Szcześniak

Na kolejne spotkanie ligowe Juniorom przyszło pojechać aż do Czarnkowa. Pierwsza połowa była wyrównaną grą z lekką przewagą zespołu UKS Śrem. Wynik meczu Zieloni otwarli w 30 minucie w zamieszaniu podbramkowym. Gola strzelił Wiktor Springer. Po przerwie zaobserwować było można zdecydowaną dominację Juniorów i piękny gol bezpośrednio z rzutu rożnego Kuby Majdy. Niestety, chwilę później pewnie grająca tego dnia śremska defensywa popełniła błąd i gospodarze strzelili kontaktowego gola. Na deser, z rzutu wolnego, kolejnego gola dla Zielonych zdobył Adam Wojciechowski. Pojedynek zakończył się wygraną 3:1.

Noteć Czarnków – UKS Śrem 1:3

Bramki: W. Springer, J. Majda, A. Wojciechowski

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, J. Majda, P. Majsner, M. Hoch, M. Kufliński, I. Rydzewski, A. Wojciechowski, W. Springer, A. Piorunowski, B. Gapys, H. Antkowiak, H. Kosowski, W. Szcześniak

Juniorzy 2002 na swoim boisku gościli zespół z Budzynia. Pełni chęci rehabilitacji wyszli z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Zadanie to jednak utrudniał brak dwóch podstawowych zawodników. W 20 minucie, po pięknym strzale Adama Wojciechowskiego, Zieloni wyszli na prowadzenie. Niestety, chwilę później nieszczęśliwa interwencja Macieja Skrzypczaka zakończyła się golem samobójczym. W drugiej połowie od zwycięstwa dzieliły Zielonych dwie poprzeczki, a piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki gości. Niestety, zamiast trzech punktów do ligowej tabeli Juniorzy dopisali tylko jeden.

UKS Śrem - Kłos Budzyń 1:1

Bramka: A. Wojciechowski

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, J. Majda, W. Szcześniak, M. Hoch, M. Kufliński, I. Rydzewski, A. Wojciechowski, W. Springer, A. Piorunowski, K. Jankowski, B. Jurga, H. Kosowski

Na kolejny mecz ligowy w ostatnią sobotę (8 września) Juniorzy 2002 wybrali się do Chodzieży. Od pierwszych minut meczu ofensywnie nastawieni piłkarze UKS-u Śrem przejęli inicjatywę i raz za razem stwarzali groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Akcje Zielonych coraz bardziej się zazębiały i w rezultacie, po bardzo dobrej centrze Szymona Piorunowskiego w 17 minucie, Patryk Majsner otworzył wynik meczu. Pomimo dużej przewagi, do przerwy wynik się nie uległ zmianie. Tuż po przerwie Wiktor Springer uderzeniem z dwudziestego metra podwyższył wynik na 2:0. Zespół nie zadowolił się jednak takim wynikiem i w 60 minucie, po pięknym strzale Jakuba Majdy, zdobył trzecią bramkę. Gospodarzy stać tylko na honorową bramkę, którą tracili w ostatniej minucie meczu. Cieszy kolejne dobrze zagrane spotkanie i zdobyte trzy wyjazdowe punkty.

Polonia Chodzież - UKS Śrem 1:3

W trzecim meczu ligowym Juniorzy 2002 gościli zespół Mieszka Gniezno. Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Składne akcje jednego i drugiego zespołu mogły podobać się kibicom. Brakowało tylko goli. Gospodarzy ubiegli jednak goście. W zamieszaniu podbramkowym strzelili bramkę i wyszli na prowadzenie. To nie podłamało Juniorów. Mikołaj Kufliński strzelił bramkę tzw. stadiony świata - odbiła się od poprzeczki i trafiła do siatki. Po kolejnym bardzo dobrym meczu, Zieloni podzielili się punktami z gośćmi.

UKS Śrem – Mieszko Gniezno 1:1

bramka: M. Kufliński

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Gapys, J. Majda, P. Majsner, M. Hoch, M. Kufliński, I. Rydzewski, A. Wojciechowski, W. Springer, A. Piorunowski, B. Jurga, W. Szcześniak

Jakub Tomaszewski – wyróżniający się zawodnik zarówno w drużynie Juniorów 2002, jak i Juniorów 2003; obie na progu zmagań w wymagającej lidze wojewódzkiej. „Myślę, że nasz zespół jest dobrze przygotowany pod każdym aspektem” – stwierdził.

 

Jesteś nazywany najlepszym strzelcem Juniorów. Jak się z tym czujesz?

To bardzo miłe określenie, cieszę się z takiej opinii.

Co stoi za twoimi sukcesami?

Przede wszystkim ciężka praca – zarówno moja, jak i trenerów. Już od małego pasjonowałem się piłką nożną. Grał mój dziadek i wujek, więc to sport dość rodzinny.

Jak oceniasz atmosferę w Twojej drużynie?

Jest bardzo dobra. Zgraliśmy się, utrzymujemy ze sobą kontakt także poza boiskiem, możemy na siebie liczyć.

Znasz przepis, jak zostać „najlepszym strzelcem”?

Nie ma takiego przepisu. Myślę, że to po prostu "trzeba mieć" i należy lubić to, co się robi - wtedy daje największą satysfakcję. Ważne są też treningi, odpowiednie przygotowanie.

Czy Twój rytm dnia jest uzależniony od piłki nożnej, czy jest to dla Ciebie tylko hobby, niezobowiązująca pasja?

Trochę tak… Piłka to nie tylko hobby, to też pasja i coś, co chciałbym robić w życiu. Zawsze jednak znajduję czas na przyjaciół i życie „poza piłką”.

Najbliższy trening 2002

14:50 - 16:50 Pł.Boczna

Poprzedni mecz 2002

18-06-2017 11:00
Kłos Budzyń 3 : 0 UKS Śrem

Następny mecz 2002

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...