Obie drużyny Juniorów (2002 i 2003) zakończyły swoje zmagania w lidze wojewódzkiej w sezonie 2018/2019 na dobrych czwartych miejscach. I choć marzyło się pierwsze na tym poziomie rozgrywek podium dla Zielonych, to i tak mając świadomość, że w lidze tej grają najlepsi z całego województwa, wynik należy traktować jako osiągnięcie obu zespołów i ich trenerów - Marcina Nowaka i Damiana Skrzypczaka. Obu udało się zebrać szeroką kadrę 17 i 20 zawodników oraz dobrą atmosferę w swoich drużynach. Dorzucając do tego ciężką pracę i warsztat trenerski - to musi przynosić efekty. Brawo!

Juniorzy Starsi (2002)

Kłos Budzyń – UKS Śrem 0:8

Świetny koniec zmagań ligowych zaliczyli Juniorzy 2002. We wtorek, 4 czerwca, na własnym stadionie pokonali wysoko Noteć Czarnków 7:2, by już w sobotę zdeklasować drużynę z Budzynia 8:0. Mecz z Kłosem ułożył się znakomicie, bo w 1 minucie po faulu na Mikołaju Kuflińskim rzut karny wykorzystał Adam Wojciechowski. Dwie minuty później było już 2:0. Strzelcem bramki został Jakub Majda. Pomimo bardzo wielu sytuacji podbramkowych dopiero minutę przed końcem pierwszej połowy Mikołaj Kufliński podwyższył wynik na 3:0. W drugiej połowie kolejne bramki zdobyli Hubert Kosowski x3, Bruno Gapys i Bartosz Jurga.

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, J. Majda, M. Hoch, M. Kufliński, I. Rydzewski, A. Wojciechowski, W. Springer, S. Piorunowski, B. Gapys, B. Rochowiak, H. Kosowski, B. Jurga, D. Kołacki

Juniorzy powiesili wysoko poprzeczkę vice liderowi Wielkopolskiej Ligii Juniorów i po zaciętym meczu pechowo ulegli 2:3. Spotkanie zaczęło się od utraty w 15 minucie bramki, która ustawiła całą pierwszą połowę. Konsekwencją słabszej gry Juniorów był kolejny gol przeciników na 2:0. Przed przerwą Zieloni wrócili do gry, strzelając kontaktowego gola autorstwa Adama Wojciechowskiego. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra zespołu, jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą. Błąd w obronie skutkował bramką na 3:1. W ostatnich minutach rozmiary porażki zmniejszył Adam Wojciechowski, który wykorzystał rzut karny.

UKS Śrem - SPN Szamotuły 2:3

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, J. Majda, H. Kosowski, B. Rochowiak, B. Gapys, W. Springer, B. Jurga, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, B. Kossmann, S. Piorunowski, D. Kołacki

Bardzo dobre wrażenie, mimo porażki z liderem i zdecydowanie najlepszym zespołem w lidze, pozostawili po sobie Juniorzy 2002. Szczególnie pierwsza połowa zasługuje na pochwałę i pokazuje, że można grać jak równy z równym z gospodarzami. Bramkę jako pierwszy zdobył zespół z Wągrowca, który miał optyczną przewagę na boisku. Ku zaskoczeniu rywali po rzucie rożnym piękną bramkę strzelił Adam Wojciechowski. Następnie poprzez gola Mikołaja Kuflińskiego Zieloni wyszli na prowadzenie 2:1. Niestety, ostatnie minuty pierwszej połowy przyniosły gospodarzom dwie kolejne bramki. Juniorom nie udało się zmienić wyniku w drugiej części meczu i ulegli Nielbie Wągrowiec 2:5.

Nielba Wągrowiec – UKS Śrem 5:2

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, I. Rydzewski, H. Kosowski, B. Rochowiak, D. Kołacki, W. Springer, B. Jurga, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, M. Hyżyk

Zwycięstwem z dalekiego wyjazdu do Czarnkowa zakończył się mecz Juniorów z miejscową Notecią. Mecz miał dwa oblicza: przed i po czerwonej kartce dla bramkarza Zielonych, Piotra Mańczaka. Do 60 minuty Juniorzy byli lepszym zespołem, a królem w polu karnym okazał się Mikołaj Kufliński, który zdobył wszystkie trzy bramki. Niestety, później zaczęły się kłopoty zespołu. W 56 minucie, po zagraniu ręką w polu karnym, rzut karny wykorzystali rywale. Cztery minuty później faul za polem karnym, czerwona kartka i do końcowych minut Juniorzy grali w osłabieniu i pilnowali wyniku. Na szczęście, udało się im zdobyć trzy bardzo cenne punkty.

Noteć Czarnków – UKS Śrem 2:3

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Gapys, S. Piorunowski, I. Rydzewski, B. Rochowiak, B. Kossmann, B. Jurga, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, B. Drzewiecki, D. Kołacki

Festiwalem niewykorzystanych szans można nazwać spotkanie Juniorów z rywalami z Budzynia. Po nielicznych kontrach faul w polu karnym i w 34 minucie Zieloni stracili bramkę. Na ich szczęście chwilę później kolejną okazję, tym razem skutecznie, wykończył Bartosz Rochowiak i do przerwy zremisowali 1:1. W drugiej połowie stroną dominującą ponownie byli Zieloni, a historia się powtórzyła. Znów zamiast strzelić, gospodarze bramkę stracili. Szybko doprowadzili jednak do wyrównania dzięki bramce Mikołaja Kuflińskiego.

UKS Śrem - Kłos Budzyń 2:2

Bramki: B. Rochowiak, M. Kufliński

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Gapys, B. Rochowiak, I. Rydzewski, J. Majda, B. Kossmann, S. Piorunowski, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, H. Antkowiak, B. Jurga, B. Drzewiecki

W czwartek, 18 kwietnia, Juniorzy rozegrali świetne spotkanie i pokonali czołowy zespół ligi, Mieszko Gniezno 3:1. Był to zdecydowanie najlepszy mecz pod względem piłkarskim, pokazujący duży potencjał chłopaków. Składne i ciekawe akcje zakończyły się tylko trzema bramkami, a wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Początek spotkania to dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramek po wrzutkach Skrzypczaka, a strzały głową Wojciechowskiego i Drzewieckiego minimalnie minęły bramkę. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 17 minucie Wojciechowski po pięknym strzale z rzutu wolnego wyprowadził zespół Juniorów na prowadzenie. Kolejne minuty to w dalszym ciągu dążenie do podwyższenia wyniku i sytuacje bramkowe Mikołaja Kuflińskiego, Mateusza Hocha, czy sytuacja Jakuba Majdy. Niestety, Zielonym przydarzył się błąd, w wyniku czego stracili bramkę. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i śremianie zaprezentowali świetny pokaz futbolu. W 68 minucie zejście z piłką ze skrzydła do środka pola Mateusza Hocha i strzał w samo okienko zakończył się bramką. Niespełna 10 minut później, kolejna akcja skrzydłem - tym razem Mikołaj Kufliński wygrał pojedynek z obrońcą, dośrodkował w pole karne i Mateusz Hoch zamknął akcję golem. Cieszy wygrana, ale jeszcze bardziej styl gry Juniorów. Brawo zespół!

UKS Śrem - Mieszko Gniezno 3:1

Bramki: A. Wojciechowski, M. Hoch x2

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, B. Rochowiak, I. Rydzewski, J. Majda, B. Kossmann, B. Drzewiecki, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, P. Mańczak, B. Jurga, S. Piorunowski, H. Kosowski, D. Kołacki, M. Hyżyk, W. Springer

Porażką zakończył się wyjazd Juniorów do Szamotuł. Wielka szkoda, bo zespół zagrał dobry mecz i przy większej koncentracji zawodnicy mogliby pokusić się o lepszy wynik. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej, bo już w 10 minucie śremianie stracili pierwszą bramkę. Dwie minuty później, szybka odpowiedź Zielonych i po pięknym strzale z rzutu wolnego do remisu doprowadził Adam Wojciechowski. Niestety, w tej wyrównanej pierwszej połowie Juniorzy popełnili dwa błędy, które bezwzględnie wykorzystali gospodarze i do przerwy przegrywali 3:1. W drugiej połowie ponownie pierwszą bramkę stracili Juniorzy. W dalszym ciągu dążyli jednak do zmiany niekorzystnego wyniku i w 70 minucie drugiego gola strzelił Adam Wojciechowski.

SPN Szamotuły - UKS Śrem 4:2

Bramki: A. Wojciechowski x2

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, S. Piorunowski, I. Rydzewski, J. Majda, B. Kossmann, B. Jurga, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, P. Mańczak, B. Drzewiecki, B. Rochowiak, H. Kosowski, D. Kołacki, M. Hyżyk, W. Springer

Juniorzy Starsi nie schodzą poniżej wysokiego poziomu w zimowych sparingach. W rewanżowym spotkaniu z drużyną z Jarocina zaaplikowali aż osiem bramek. Festiwal strzelecki rozpoczął Maciej Skrzypczak, strzelając pierwszą bramkę. Taktyka Zielonych na ten mecz polegała na zagęszczeniu środka pola i szybkim przemieszczeniu się na pole karne Jaroty. Kolejne akcje i bramki to mądra i konsekwencja w realizacji planu. Do przerwy po szybkich i składnych akcjach całego zespołu do bramki gości wpadły jeszcze dwie piłki. Po zmianie połów spotkanie przebiegało jak do tej pory. Zespół z Jarocina próbował przedostać się na połowę Zielonych, jednak oni kolejnymi bramkami odbierali im ochotę i nadzieje na dobry wynik. Kolejne dwie bramki wbił Adam Wojciechowski, a w jego ślady poszli Bruno Gapys, Jakub Majda i ponownie Mikołaj Kufliński. Cieszy nie tylko wysoka wygrana, ale także jej styl.

UKS Śrem - Jarota Jarocin 8:0

Bramki: M. Skrzypczak, M. Hoch, M. Kufliński x2, A. Wojciechowski x2, B. Gapys, J. Majda

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, S. Piorunowski, W. Springer, M. Kufliński, B. Jurga, J. Majda, M. Hoch, A. Wojciechowski, I. Rydzewski, P. Mańczak, B. Drzewiecki, B. Rochowiak, B. Kossmann, D. Kołacki, M. Hyżyk

Po ciężkim meczu z Kotwicą Kórnik i akcentem na grę całego zespołu w obronie, tym razem Juniorzy mogli wykazać się w ofensywie i wywiązali się z tego zadania bardzo obiecująco. Już w 8 minucie, po rozegraniu rzutu rożnego w trójkącie Majda – Hoch - Springer, ten ostatni wyniósł swoją drużynę na prowadzenie. Cztery minuty później, po pięknym strzale Kuby Majdy z 20 metra, śremianie wygrywali już 2:0. Na kolejnego gola czekali do 32 minuty, a strzelcem okazał się Mateusz Hoch. Druga połowa, przy bardzo silnym wietrze i padającym deszczu, była trochę słabsza. Mimo to, drużyna trenera Skrzypczaka zdobyła trzy kolejne trafne strzały. Goście odpowiedzieli honorową bramką i mecz zakończył się wynikiem 6:1.

UKS Śrem - JUNA Trans Oborzyska Stare 6:1

Bramki: W. Springer, J. Majda, M. Hoch, D. Kołacki x2, B. Drzewiecki

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Gapys, S. Piorunowski, W. Springer, B. Rochowiak, D. Kołacki, J. Majda, M. Hoch, A. Wojciechowski, I. Rydzewski, M. Kufliński, B. Drzewiecki, B. Jurga, H. Antkowiak, B. Kossmann, M. Hyżyk

Juniorom 2002 przyszło zmierzyć się z trudnym rywalem. Zespół Kotwicy Kórnik jest zdecydowanym liderem w roczniku 2001 w rozgrywkach wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Zieloni nie przestraszyli się jednak i pokazali, że sercem i zaangażowaniem można przeciwstawić się zdecydowanie wyżej notowanemu przeciwnikowi. Mecz toczył się pod dyktando gości. Taktyka podopiecznych trenera Skrzypczaka na ten mecz to zagęszczenie środka pola, uważna gra w obronie i szybkie wyprowadzenie kontrataków. Śremianie założenia przedmeczowe wykonali w stu procentach. Pierwsza połowa bezbramkowa, w drugiej połowie w 57 minucie jedna z nielicznych podbramkowych sytuacji UKS-u zakończyła się strzeleniem bramki i niespodziewanym prowadzeniem dzięki bramce Adama Wojciechowskiego. Konsekwencji zabrakło w ostatniej minucie meczu i goście doprowadzili do remisu. Mecz pokazał, że można powalczyć z każdym. Na słowa uznania zasługuje gra całego zespołu, a szczególnie naszego bramkarza, Piotra Mańczak i linii obrony.

UKS Śrem - Kotwica Kórnik 1:1

Bramka: A. Wojciechowski

Skład: P. Mańczak, M. Skrzypczak, B. Gapys, S. Piorunowski, W. Springer, B. Kossmann, B. Jurga, J. Majda, M. Hoch, A. Wojciechowski, M. Kufliński, B. Rochowiak, D. Kołacki, M. Hyżyk