Członkowie Zarządu klubu UKS Śrem: Krzysztof Gapys, Ewa Osiewicz i Wiesław Hyżyk – o podsumowaniach roku 2019, planach na kolejny, wyjątkowych osiągnięciach i rozwoju sekcji tanecznej.

 

Jak podsumują państwo rok 2019 w klubie UKS Śrem?

KRZYSZTOF GAPYS: To był bardzo intensywny rok. Skutecznie wprowadziliśmy nową jakość w sekcji tanecznej, co pozwoliło dać nowy impuls dotychczasowym grupom do bardziej wytężonej i systematycznej pracy, a nowym - do intensywniejszego naboru. Udowodniliśmy też, że nasz przekaz dla dzieci i młodzieży „wychowujemy przez sport” nie jest tylko pustym hasłem. Nasze tancerki udowodniły bowiem swoją dojrzałość i lojalność wobec swojego klubu. Zwieńczeniem sezonu było otwarcie nowej sali tanecznej w Intermarche przy szpitalu oraz udział w ogólnopolskim turnieju w Gdańsku z wysokim czwartym miejscem. Zbudowaliśmy w tym roku podwaliny pod bardzo mocną i stabilną sekcję, o której rozwój aktualnie nie musimy się martwić.

WIESŁAW HYŻYK: Sekcja koszykarska działa stabilnie, zaś dla sekcji piłkarskiej był to rok naznaczony efektami indywidualnego rozwoju. Aż w czterech rocznikach ośmiu naszych najbardziej rozwojowych zawodników postanowiło rozwijać swoje umiejętności w znanych w całej Polsce, słynących z dobrej pracy szkoleniowej z młodzieżą, klubach. Takiej sytuacji jeszcze w klubie nie doświadczyliśmy. Cieszy zainteresowanie mocnych szkoleniowo klubów naszymi zawodnikami, ale jednocześnie transfery te odbijają się mocno na jakości gry drużyn. Potrzebowaliśmy jesienią czasu na reorganizację i podniesienie ich umiejętności.

 

Jakie są plany klubu na kolejny rok?

EWA OSIEWICZ: W sekcji tanecznej dalsze budowanie na mocnych fundamentach roku 2019. Kalendarz zaplanowanych imprez, turniejów czy warsztatów przeznaczonych dla naszych dziewczyn jest imponujący. To bardzo pozytywna zmiana w porównaniu z okresem współpracy z poprzednimi instruktorami ze szkoły tańca, kiedy brakowało odpowiedniego zaangażowania i kreatywności. Czują to nasze tancerki, co przekłada się na frekwencję na treningach i czynione postępy.

KRZYSZTOF GAPYS: Piłkę nie tylko w Wielkopolsce, ale w całej Polsce czeka dużo pracy związanej z profesjonalizacją jakości szkolenia opartej na PZPN-owskim projekcie certyfikacji. Na tę chwilę certyfikaty przyznano na zasadzie deklaracji klubów, czyli teorii. Teraz przyjdzie czas na wykazanie się w praktyce. Wymagania certyfikacyjne istnieją w naszym klubie już od dawna. Często nie były właściwie rozumiane przez trenerów, którzy odbierali je jako utrudnienia. Tych trenerów nie ma już z nami. W UKS Śrem w centrum uwagi był zawsze rozwój zawodników, nie wygoda trenerów, dlatego nigdy nie szliśmy na skróty mówiąc o planach szkoleniowych czy konspektach. Teraz stały się normą. To daje satysfakcję i utwierdza w przekonaniu, że byliśmy na właściwej drodze. Będziemy konsekwentni w pracy nad świadomością trenerów co do priorytetów szkoleniowych w klubie dla dobra szkolenia naszych zawodników.

 

Proszę opowiedzieć o szkoleniu i profesjonalizacji w kontekście Centralnej Ligi Juniorów.

WIESŁAW HYŻYK: Wisienką na torcie w tym roku była postawa naszej drużyny Juniorów 2003, którzy zapewnili sobie na jesieni finał rozgrywek ligi wojewódzkiej. Jest to modelowy przykład połączenia rozwoju indywidualnego z drużynowym, gdyż wielu mocnych wychowanków tej drużyny już teraz gra w Polsce w mocnych klubach, a nasze szkolenie pozwoliło pozostałym na osiągnięcie finału ligi wojewódzkiej. To duży wyczyn chłopaków. Jeśli do tego dołożymy wiosenny awans drużyny Seniorów i ich trzecie miejsce jako beniaminka w rundzie jesiennej, awans do I ligi drużyny 2009 oraz trzecie miejsce w I lidze rocznika 2010, to rok 2019 można uznać za wyjątkowo udany.

 

Jak wygląda certyfikacja w klubie?

KRZYSZTOF GAPYS: Przede wszystkim cieszymy się, że ten projekt wchodzi w życie, gdyż dobrze prowadzony podwyższy poziom szkolenia dzieci i młodzieży. Prezes WZPN, Paweł Wojtala, na wręczeniu certyfikatów słusznie powiedział, że to dopiero początek drogi, bo na tę chwilę nie została przeprowadzona w żadnym klubie weryfikacja wstępnie deklarowanego poziomu szkolenia. Dopiero ten etap da odpowiedź na pytanie, jak ma się teoria do codziennej praktyki.

EWA OSIEWICZ: Podeszliśmy do tego projektu długoterminowo, łącząc ważne elementy dla rozwoju zawodników z długoterminowym wdrażaniem młodych trenerów. Reszta zależy od codziennej pracy oraz dojrzałości trenerów co do realizacji klubowych oczekiwań i wyznaczonych obowiązków. To jest projekt na lata i tylko w takiej perspektywie jest sens go oceniać. Lubimy takie projekty, bo nie opierają się na szybkim, medialnym efekcie, ale cierpliwie budowane przekładają się na ogólnopolskie ścieżki rozwoju, których sporo już w naszym klubie. Po nich poznaje się prawdziwą jakość - tak naprawdę długoterminową jakość szkolenia. Pokaż mi, gdzie grają Twoi wychowankowie, a powiem Ci, jak szkolisz.

KRZYSZTOF GAPYS: Korzystając z okazji, chciałbym złożyć wszystkim naszym zawodnikom, ich rodzinom, a także wszystkim mieszkańcom Śremu życzenia spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz udanego roku 2020. Zapraszam wszystkich lubiących sport i pozytywne emocje do naszych sekcji. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Zagrali z Avią

Orlicy Młodsi w ostatnią sobotę, 7 marca, rozegrali sparingi z dwiema drużynami z Kamionek. W pierwszym meczu Zieloni zmierzyli się z rówieśnikami. Spotkanie nie należało do łatwych. Mimo starań, pojedynek ten śremianie przegrali 3:6. Bramki strzelili Adam Szałek x2 i Dawid Hyżyk. W drugim meczu sparingowym Orlicy 2010 spotkali się z druż...

Dodano: 11-03-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

UKS Śrem – SF Luboń 3:4

Zespół Orlików 2009, wzmocniony dwoma zawodnikami z rocznika 2008, rozegrał u siebie grę kontrolną z drużyną SF Luboń. Po licznych zwrotach akcji oraz walce o każdą piłkę, mecz zakończył się przegraną UKS-u Śrem 3:4. Na listę strzelców wpisali się Antoni Andrzejewski, Antoni Lipiński i Leo Worsztynowicz.   UKS Śrem – SF Luboń 3:4 ...

Dodano: 11-03-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

UKS Śrem – Polonia Leszno 5:4

Drużyna trenera Marcina Nowaka w minioną niedzielę, 8 marca, rozegrała mecz sparingowy z Polonią Leszno. Zespół z Leszna - podobnie jak ten z Krotoszyna, z którymi Trampkarze tydzień temu zremisowali 3:3 - gra w lidze wojewódzkiej. Mecz od początku był wyrównany. Śremianie jako pierwsi strzelili bramkę, a odpowiedź ze strony przeciwników ...

Dodano: 11-03-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

UKS Śrem - Koziołek Poznań 3:3

Juniorzy prowadzeni przez trenera Łukasza Siweckiego rozegrali kolejny sparing przygotowujący do rundy wiosennej. Tym razem rywalem był Koziołek Poznań, z którym śremianie zmierzyli się u siebie. Był to mecz obfitujący w dużą ilość sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony. Dominacja gospodarzy powiększyła się po wprowadzonych w dr...

Dodano: 11-03-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2003/2004)

Wartościowy remis

W minioną niedzielę, 1 marca, zespół trenera Marcina Nowaka gościł u siebie przeciwników z Krotoszyna, którzy grają w lidze wojewódzkiej. Mecz przebiegał pod dyktando śremian, którzy mieli dużo sytuacji bramkowych. Do pewnego momentu prowadzili 3:1, niestety dwa błędy w końcówce zadecydowały o wyniku 3:3. Spotkanie dostarczyło wielu emocj...

Dodano: 04-03-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Podium w Zaniemyślu

Orlicy Starsi (2009) i Młodsi (2010) udali się do Zaniemyśla, by wziąć udział w zorganizowanym tam turnieju. Zostali podzieleni na dwie drużyny: Zielonych i Białych. Zawodnicy poradzili sobie znakomicie, przywożąc do Śremu trzecie i piąte miejsce. UKS Zieloni zmierzyli się najpierw z kolegami z klubu. Wygrali 5:1, a na listę strzelców w...

Dodano: 25-02-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2010)

"Chcę wnieść jak najwięcej do …

Adam Wojciechowski, osiemnastoletni zawodnik grający w drużynie Seniorów UKS Śrem, w ostatnim sparingu z Orłem Koźmin strzelił swoją debiutancką bramkę.   Jak zaczęła się Twoja przygoda z UKS Śrem i piłką nożną? Przygoda z UKS-em rozpoczęła się niedawno, półtora roku temu. Szukałem miejsca, w którym będę mógł się rozwijać oraz ci...

Dodano: 25-02-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Pierwsza wygrana w rundzie przygoto…

W trzecim meczu sparingowym Seniorzy UKS Śrem zmierzyli się z czołowym zespołem kaliskiej klasy okręgowej, drużyną Biały Orzeł Koźmin. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla śremian, bo już pierwsza akcja drużyny zakończyła się zdobyciem gola, którego strzelcem był Maciej Bąkowski, wykorzystując świetne prostopadłe podanie Mateusza Ziai. M...

Dodano: 25-02-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Blisko zwycięstwa

Trampkarze Starsi w ostatni weekend rozegrali mecz kontrolny z zespołem z Gostynia. Mecz był zacięty, do ostatnich minut rozgrywki trwała walka o zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się przegraną Zielonych 4:5, choć wygrana była w zasięgu możliwości Trampkarzy. Bramki strzelali Szczepaniak x2, Szulczewski i Myszkiewicz.   UKS Śrem - K...

Dodano: 19-02-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Sparing we Wrześni

W minioną sobotę, 25 stycznia, Orlicy 2009 wspomagani zawodnikami z rocznika 2010 udali się na sparing do Wrześni. Ich przeciwnikiem była miejscowa drużyna Szkółki Piłkarskiej Fox. Zieloni byli zadowoleni z meczu, ponieważ budowali dużo pięknych akcji zespołowych, brakowało jedynie skutecznego wykończenia. Mimo dominacji śremian na boisku...

Dodano: 29-01-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

Pierwszy sparing w 2020

Juniorzy Młodsi prowadzeni przez trenera Łukasza Siweckiego rozegrali pierwszy sparing w roku 2020. Zespół zmierzył się na wyjeździe ze starszymi od siebie zawodnikami z klubu Kania Gostyń. Mecz obfitował w bardzo dużą ilość sytuacji bramkowych, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Śremianie wdrażali nowe ustawienie taktyczne, co powod...

Dodano: 29-01-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 2003/2004)

Przygotowania Seniorów do ligi

Drużyna Seniorów UKS Śrem przygotowuje się do nadchodzącej rundy wiosennej A klasy. Zawodnicy już niedługo zmierzą się z przeciwnikami w meczach sparingowych. Trenujemy od 14 stycznia, trzy razy w tygodniu. Już 9 lutego do treningów dołączą mecze sparingowe, które będą rozgrywane co tydzień w weekendy, aż do rozpoczęcia ligi. Frekwencja n...

Dodano: 29-01-2020, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...