Wywiad z trenerami z Lecha Poznań  - Krzysztofem Kołodziejem i Łukaszem Siweckim.

 

Jakie są Pańskie cele współpracy z klubem UKS Śrem?

Krzysztof Kołodziej: Określenie potencjału piłkarskiego klubu i perspektyw stworzenia tutaj silnego ośrodka szkoleniowego dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z regionu. Pozwala na to chociażby solidna baza treningowa i pracujący tu ludzie z pasją.

Łukasz Siwecki: Moim zadaniem jest praca szkoleniowo-wychowawcza na dwóch etapach kształcenia – Junior i Żak.

 

Czego Zieloni mogą się spodziewać po współpracy z Panem?

Łukasz Siwecki: Wykorzystania i przekazania wiedzy, doświadczenia i umiejętności, których nabyłem, pracując w jednej z najlepszych akademii w Polsce oraz w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, zdobywając medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Ponadto, pracując z takimi zawodnikami jak Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Paweł Tomczyk, Tymoteusz Klupś itd., mogę ukierunkować najzdolniejszych chłopaków na odpowiednie ścieżki indywidualnego rozwoju.

Krzysztof Kołodziej: W każdej dziedzinie życia najważniejsze jest stawianie sobie celów, wyzwań, zbliżanie się do nich pomimo trudności i niepowodzeń. Na pewno będę mobilizował do pracy tych najlepszych, ale i słabszych - silna motywacja rozwija bowiem młodego człowieka i sportowca, kształtując jego charakter.

 

 

Jakie są Pana najlepsze wspomnienia z kariery trenerskiej?

Krzysztof Kołodziej: To te wszystkie, które związane są z satysfakcją kształtowania zespołów i jednostek. Jest ich wiele. Lata spędzone w Lechu oceniam podobnie jak te, gdy pracowałem w Poznaniaku czy w Tarnoviaku - małych klubach wielkopolskich. Czasem nawet satysfakcja była większa...

Łukasz Siwecki: Najlepszym wspomnieniem dla każdego trenera są debiuty jego wychowanków w ekstraklasie lub pierwszej lidze, nie wspominając o Reprezentacji Polski. Również pamięć zawodników o trenerze w sytuacji, gdy już dawno się z nim nie pracuje.

 

Jak będą wyglądać przygotowania do sezonu Juniorów?

Krzysztof Kołodziej: Zespół trzeba na początek pozbierać. To właśnie te pierwsze momenty, gdy młody chłopak zamiast wyjazdu na obóz czy ciężkich treningów wybiera wyjście z kolegami nad jezioro, pokazują charaktery. Tych "charakternych" trzeba zebrać i dać im szansę. Stąd przekładając pierwsze kolejki w lidze dajemy sobie więcej czasu na pracę u podstaw. Liga pozwoli określić cele całoroczne, ale na pewno chcemy utrzymać wszystkie grupy juniorskie na szczeblach wojewódzkich.

Łukasz Siwecki: Pracę szkoleniową rozpoczęliśmy 29 lipca na boiskach w Śremie. Teraz szlifujemy formę na zgrupowaniu w Zgorzelcu, gdzie rozgrywamy dwie gry kontrolne. Po powrocie gramy sparing z zespołem Lidera Swarzędz i bezpośrednio będziemy przygotowywać się do pierwszego meczu mistrzowskiego, który rozegramy na wyjeździe z Górnikiem Konin.

 

 

Inauguracja sezonu za Młodzikami

Za Młodzikami pierwsza kolejka ligowa. Mecz został rozegrany na własnym boisku w niedzielę, 1 września, z Unią Swarzędz. Rywal większą cześć meczu przeważał i do przerwy prowadził 2:0. UKS dobrze rozpoczął drugą połowę, stwarzając kilka sytuacji bramkowych, jednak żadna nie zakończyła się bramką. W dalszej części rozgrywki znów przewaga r...

Dodano: 03-09-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2008)

Zremisowali z GKS Sątopy

W drugiej kolejce drużyna Trampkarza udała się do Sątop. Drużyna wystąpiła w bardzo okrojonym składzie - nieobecnych było sześciu zawodników, co pozwoliło zagrać młodszym kolegom z rocznika 2006. Mecz od pierwszego gwizdka odbywał się pod dyktando śremian, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i kreowali groźne sytuacje. Do przerwy wyni...

Dodano: 03-09-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2005)

Cenny sprawdzian Juniorów 2002

Ostatnie przetarcie przed zbliżającym się sezonem zaliczyli Juniorzy Starsi UKS Śrem. Ich rywalem był zespół Obry Kościan, z którym przyjdzie się im mierzyć w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Zespół ze względu na zmianę kategorii rozgrywek jest aktualnie w przebudowie, gdyż drużyna zagra w rozgrywkach połączonych roczników 2001 i 2002. W ze...

Dodano: 28-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2002)

Zgubione 2 punkty

W drugiej kolejce A klasy Seniorzy zmierzyli się z zespołem z Głuchowa. Przeciwnik okazał się być bardzo twardo grającym w piłkę, stosującym proste środki. Wynik remisowy należy traktować jako stratę dwóch punktów, bo sytuacji do zyskania trzech punktów Zieloni mieli zdecydowanie więcej niż gospodarze. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ...

Dodano: 28-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Pierwsze trzy punkty w A klasie

Po środowym zwycięstwie w Pucharze Polski, zespół Seniorów w pierwszej kolejce w debiutanckim sezonie A klasy, zwyciężył zespół Gladiatora Pieruszyce 4:3. Sobotni mecz (17 sierpnia) był pełen zmieniających się sytuacji na boisku - radość, a tuż za chwilę obawa o wynik. Momenty bardzo dobrej kombinacyjnej gry mieszały się z nonszalancją i ...

Dodano: 21-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Młodzi trenerzy z nową energią

Maciej Nawrot, Kamil Wojciechowski i Błażej Frankiewicz – trójka zawodników grających w drużynie seniorskiej, która niedawno rozpoczęła swoją karierę trenerską. Przed chłopakami długa droga, ale mają niepowtarzalną okazję, by uczyć się od najlepszych.   JESTEŚCIE MŁODYMI TRENERAMI, A JUŻ WSPÓŁPRACUJECIE Z TAK DOŚWIADCZONYMI OSOBAMI...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Kilka słów trenera Damiana Skrzypcz…

Jak ocenia Pan przygotowania do sezonu? Czy udało się w całości zrealizować plan? Zarówno wszystkie treningi, jak i sparingi, miały na celu jak najlepiej przygotować zespół do rozgrywek. Gra w wyższej klasie rozgrywkowej to na pewno trudniejsze mecze i bardziej wymagający przeciwnicy. Zaangażowanie i wyniki sparingów pokazują, że obraliś...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Wygrany mecz Pucharu Polski

Udanie rozpoczęli inaugurację oficjalnych meczów sezonu 2019/2020 Seniorzy UKS Śrem. W meczu Pucharu Polski pokonali silny zespół Pogoni Książ 3:2. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Rozgrywka była podzielona na dwie różne połowy: pierwsza pod dyktando gospodarzy, w drugiej zes...

Dodano: 14-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Seniorzy pokonują kolejnych sparing…

W piątkowy wieczór, 2 sierpnia, drużyna Seniorów zmierzyła się z grającym w klasie okręgowej zespołem Piast Belęcin. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła Zielonym bramkę autorstwa Jakuba Strzelca. Niestety, błąd przy rzucie wolnym przeciwników kosztował ich utratę bramki. Co ważne - z każdą minutą coraz lepiej grający Seniorzy zaczęli ...

Dodano: 07-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Kolejni nowi zawodnicy w zielonych …

Dawid Hauf, Jan Wojciechowski, Mikołaj Matuszewski, Daniel Błoszyk, Wiktor Strojny i Mateusz Szymański – tych zawodników drużyny seniorskiej UKS Śrem poznaliśmy już bliżej. Teraz czas na kolejnych nowych, wyróżniających się na boisku piłkarzy!     JAKUB SZYMAŃSKI Trzydziestojednoletni wychowanek Obry Kościan grał w klubach...

Dodano: 01-08-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Nowi Zieloni wkraczają na murawę

Tydzień temu poznaliśmy pierwszą trójkę nowych zawodników drużyny seniorskiej: Jana Wojciechowskiego, Dawida Haufa i Mikołaja Matuszewskiego. Dziś przedstawiamy kolejnych zdolnych piłkarzy zasilających szeregi Zielonych!     MATEUSZ SZYMAŃSKI Trzydziestoletni wychowanek Obry Kościan, Pogoni Śmigiel i Juny Trans Oborzyska w...

Dodano: 24-07-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 1998/1999)

Mamy I i II ligę!

Nie lada wyczynu dokonali Orlicy 2009 w rundzie wiosennej tego sezonu. Obie drużyny awansowały poziom wyżej i będą mierzyć się adekwatnie w I i II lidze, podczas gdy ten sezon zaczynały w lidze drugiej i trzeciej. Do wyższego poziomu musi się teraz dostosować cała drużyna wraz z nowym trenerem, który będzie w komfortowej sytuacji mając ta...

Dodano: 20-06-2019, Kategoria: Aktualności (rocz. 2009)

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...