Dnia 24.06.2016r. zostało zorganizowane zakończenie sezonu dla wszystkich sekcji w Klubie UKS Śrem, w tym dla sekcji koszykarskiej. W tym roku prowadziliśmy zajęcia dla 3 grup młodzieżowych - grupa szkoły podstawowej mieszana, grupa gimnazjalna żeńska oraz drużyna kadetów. Treningi odbywały się w czterech salach sportowych - w Szkole Podstawowej nr 4 i nr 6, hala Bazar oraz w Śremskim Sporcie. Wszystkie grupy prowadził trener Maciej Dudzik.
Sezon 2015/16 był przełomowy dla naszej sekcji - pierwszy raz w historii nasza drużyna występowała w Wojewódzkiej Lidze Kadetów, w której zajęliśmy 6 miejsce. Dla chłopaków był to sportowy debiut w profesjonalnej lidze, a trzeba podkreślić, że był to ich dopiero drugi rok przygody z koszykówką. Mimo wielu przeciwności, które nas spotkały w trakcie roku (kontuzje, choroby), wygraliśmy 4 z 12 spotkań,a w kilku byliśmy o włos od sprawienia niespodzianki. Już pierwszy mecz przeciwko KS Basket Piła wygraliśmy na własnym parkiecie, mimo że w składzie przeciwników było obecnych 2 reprezentantów Polski. W każdym spotkaniu graliśmy z ogromnym zaangażowaniem i choć czasem brakowało umiejętności i ogrania, to jednak zostawialiśmy serce na boisku, co w sporcie jest najważniejsze. 
Drużyna żeńska zawiązała się w okresie przełomu lutego i marca. Dziewczyny od samego początku stworzyły w swojej grupie wspaniałą atmosferę, dzięki której ciężka praca stała się czystą przyjemnością. W maju udało się zorganizować sparing z jednym z najlepszych klubów koszykówki żeńskiej - MUKSem Poznań. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, poznanianki zaczęły pokazywać swoją dominację i stopniowo powiększały swoją przewagę, ostatecznie wygrywając ponad 20 punktami. Była to cenna, choć dotkliwa lekcja, która jednak przyniesie pozytywny efekt w przyszłości. Wiemy, gdzie jesteśmy i ile wysiłku musimy włożyć, aby wygrywać z najlepszymi.
W dniach 29.06-09.07.2016 odbędzie/odbył się drugi już obóz sportowy dla naszej sekcji. Tym razem wypoczywaliśmy w Mielnie, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z wielu boisk, terenów nad jeziorem i oczywiście uroków morza, które mimo niskiej temperatury nie odstraszało naszych zawodników, a wręcz ciężko było ich stamtąd wyciągnąć. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o najważniejszym aspekcie - sportowym, i każdego dnia pracowaliśmy nad kondycją, zdolnościami motorycznymi i umiejętnościami koszykarskimi.
 Z uśmiechami na twarzy udajemy się na zasłużone wakacje, a od września wracamy na śremskie parkiety, aby dalej się rozwijać, szlifować swoje umiejętności, a przede wszystkim dobrze się bawić i spędzać czas na sportowo. 

 

Najnowsze zdjęcia w galerii

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 UKS Śrem
Strony internetowe Śrem
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...