Klasa piłkarska

06.03.2015 - 07:55

W sobotę 7.03.2015 r. zagramy sparing z Kanią Gostyń.
Zbiórka o godzinie 13:00 w Parku.
Przyjeżdżamy w strojach meczowych. Proszę pamiętać o odzieży termicznej,czapkach i rękawiczkach.
Powołane osoby:
Zawodnicy z zespołu zielonego.

Niedziela 8.03.2015 r. jedziemy na ostatnią kolejkę ligi Red Box.
Zbiórka o godz.11:45 na kopercie.
Powołani zawodnicy:
1.Borys Boczar
2.Filip Wilkowski
3.Paweł Rubach
4.Jakub Tomaszewski
5.Olek Jurga
6.Bartek Kabaj
7.Kamil Chiliński
8.Michał Wojciechowski
9.Szymon Kędziora
10.Mikołaj Witkowski
11.Jakub Łożyński
12.Kacper Wełnic
Transport:
Pani Chilińska,Pani Boczar,Pan Łożyński

8.03.2015 r. (Niedziela)
Zawodnicy :
Maks Hyżyk
Damian Kołtański
W niedzielę grają trójmecz :Lech Poznań,Raków Częstochowa,FA Poland.
Informację na stronie internetowej Lecha Poznań.

7.03.2015 r.(sobota)
Damian Kołtański
Szymon Kędziora
Michał Wojciechowski
Z rocznikiem 2002 jadą na sparing do Poznania (przeciwnik-Koziołek Poznań)
Zbiórka o godzinie 8:00 na kopercie.

21.12.2014 - 20:27

Piłkarze z klasy Vc, która funkcjonuje pod patronatem KKS Lech Poznań i UKS Śrem w Szkole Podstawowej nr 6, przy świątecznym stole spotkali się 19 grudnia wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Kardasz oraz trenerem Sebastianem Białobrzeskim, reprezentującym jednocześnie osobę trenera Adama Galasa. Chłopcy podzieli się opłatkiem i wymienili się prezentami, które wzajemnie sobie zrobili. Zgodnie ze sportowym charakterem klasy nie mogło więc zabraknąć piłkarskich akcentów  w postaci kart z najlepszymi gwiazdami międzynarodowego futbolu, piłek, czy kalendarzy z młodymi piłkarzami.

Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
Piłkarze przy świątecznym stole
15.12.2014 - 20:54

Damian Kołtański –Lech Cup 2014

Nasz wychowanek –Damian Kołtański miał przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym turnieju Lech Cup 2014. Turniej co roku organizuje Lech Poznań i tylko gospodarz jest przedstawicielem drużyn z Polski, reszta stawki to drużyny zagraniczne: Hertha Berlin, Dinamo Zagrzeb, Chelsea Londyn, Sporting Lizbona, Schalke 04 Gelsenkirchen.
Damian Kołtański zagrał bardzo dobrze pierwszego dnia, strzelając pierwszą bramkę w turnieju dla Lecha Poznań z drużyną Twente.
Pierwszego dnia Lech Poznań zagrał „ dobrze”, jednak zabrakło szczęścia. W pierwszym spotkaniu , 5 sekund do końca meczu przeciwnicy doprowadzają do wyrównania. W drugim ( najlepszym meczu Lech) z Chelseal Londyn zasłużenie wygrywają 3:2.Kolejne mecze fazy grupowej zkończyły się nieszczęśliwą porażką. Jeszcze w ostatnim meczu Lech mógł zostać liderem, niestety przegrał i zajął ostatnie miejsce w grupie. Dobra gra to marne pocieszenie dla zawodników Lecha -"nikt nie lubii przegrywać".
Lech Poznań zagrał w lidze Europy i miał szansę grania o 5 miejsce w całym turnieju i już w pierwszym wygranym meczu z Twente 2:1 narobił apetyt kibicom.
Niestety kolejne mecze to przegrane : z Chelsea Londyn i FC Basel. Zwycięstwo w ostatnim meczu z Dinamem Zagrzeb spowodowało prawo o grę w meczu o 7 miejsce. Przeciwnikiem był zespół Dinama. Tym razem młodzi Lechici wygrali 4:1 i zasłużenie zdobyli 7 miejsce. Nasz Damian na tle poziomu turnieju zaprezentował się dobrze, niestety 2 dnia nabawił się urazu paliczków stopy i nie był wstanie aktywnie grać.
Jak powiedział trener zwycięskiej drużyny:
" W ciągu roku rozgrywamy dziesięć tego typu turniejów o randze międzynarodowej. Z reguły na trzy z nich jeździmy zagranicę. Sukcesy zawsze są w pewnym stopniu niespodzianką, choć nie ukrywam, że udaje nam się zajmować wysokie miejsca. To doświadczenie procentuje również w Poznaniu. Wysoki poziom zawodów i organizacja to niewątpliwie znaki rozpoznawcze Lech Cup."
Doświadczenie zbierane przez Damiana napewno zaowocuje w przyszłośći. Był to napewno udany rok dla naszego reprezentanta. Marzenia Damiania stają się rzeczywistością. A klub Uks może być dumny z wychowanka i życzy dlaszych sukcesów na arenia piłkarskiej.

Damian Kołtański na Lech Cup 2014
Damian Kołtański na Lech Cup 2014
Damian Kołtański na Lech Cup 2014
Damian Kołtański na Lech Cup 2014
15.12.2014 - 20:01

Ogólnopolski Turniej Grześkowiak Cup Kórnik 2014

W dniach 10-11.11.2014 r. mieliśmy przyjemność rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce rocznika 2003. W turnieju wzięły udział 16 zespołów , w tym UKS Śrem. Pierwszy dzień nie był dla nas udany. Pierwszy mecz przegraliśmy z drużyną Raków Częstochowa, drugi wygraliśmy ze Śląskiem Wrocław i był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu na tym turnieju. Przegraliśmy z Widzewem Łódz 2:3 ( Przeciwnicy strzelili nam bramkę 30 s. przed końcem meczu). Po analizach video przegrane mecze były spowodowane małymi błędami. Niestety w fazie grupowych popełnialiśmy za dużo błędów (niepoprawne krycie, złe wyprowadzenie piłki od własnej bramki, zbyt małą ilością atakowaliśmy na połowie przeciwnika). Mecze były wyrównane, nie byliśmy zespołem słabszym pod względem prezentowanych umiejętności. Błędy, które popełnialiśmy mogły być spowodowane stresem, szybką chęcią strzelenia bramki i zapominaniu o obronie.
Drugiego dnia graliśmy ostatni mecz grupowy z Wisłą Kraków. W przypadku zwycięstwa awansowalibyśmy do najlepszej 8 turnieju. Niestety znowu przytrafiają nam się „ niecodzienne” błędy i przegrywamy 1:2. Gramy o miejsca 9-16.
Pierwszym naszym przeciwnikiem jest Kotwica Kórnik z którą wygrywamy 3:0, nastepnie pokonujemy Widzew Łódz 4:0 ( tym bardziej szkoda porażki z pierwszego dnia) i na koniec w meczu o IX miejse wygrywamy z Unią Warszawa 3:2. Warto przypomnieć,że minutę przed końcem meczu pregrywaliśmy 1:2, a następnie po bramkach Szymona i szczególnie „ pięknym „ uderzeniu Michała Wojciechowskiego wygrywamy mecz. Po tym meczu możemy być zadowoleni z pokazania woli walki i wiara we własne umiejętności.
Cały turniej zaliczamy do udanych, IX miejsce nie jest szczytem naszych marzeń, jest mały niedosyt, ponieważ uważam,że mogliśmy rywalizować w najlepszej VIII. Zabrakło nam szczęścia i błędy, które popełniliśmy pozwoliły nam zapomnieć o walce w zwycięstwie tak prestiżowym turnieju.
Doświadczenie, które zdobyliśmy jest kolejnym etapem w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Rywalizując z najlepszymi drużynami w Polsce, poprawiamy swoje umiejętności piłkarskie i oceniamy poziom naszej drużyny na tle najlepszych zespołów rocznika 2003.

1. UKS Śrem- Raków Częstochowa 1:3
2. UKS Śrem- Śląsk Wrocław 5:1
3. UKS Śrem- Lech Poznań 1:4
4. UKS Śrem- Widzew Łódz 2:3
5. UKS – Unia Warszawa 1:0
6. UKS- Polonia Bydgoszcz 1:3
7. UKS- Wisła Kraków 1:2
8. UKS- Kotwica Kórnik 3:0
9. UKS- Widzew Łódz 4:0
10. UKS- Unia Warszawa 3:2
I miejsce –Raków Częstochowa
II miejsce – Lech Poznań
III miejsce- Legia Warszawa
.......
IX miejsce- UKS Śrem

Skład: B.Boczar, K.Tomaszewski, K.Chiliński, M.Wojciechowski, D.Kołtański, M.Hyżyk, H.Osiewicz, Sz.Kędziora, F. Wilkowski, A.Jurga, J.Łożyński, P.Rubach, B.Kabaj.

Grześkowiak Cup 2014
27.05.2014 - 11:10

Najpierw było kilka miesięcy przygotowań i dopinania najmniejszych szczegółów wielkiego przedsięwzięcia sportowego, jakiego jeszcze w historii śremskiej piłki nożnej chyba nie było. Wiele godzin spędzonych na łączach telefonicznych i mailowych, spotkaniach organizatorskich, z partnerami i sponsorami tego przedsięwzięcia. Aż w końcu nadszedł ten dzień. 24 maja o godz. 9.00 na stadionie miejskim w Śremie wystartował ogólnopolski turniej „Bocian Śrem Cup 2014” dla chłopców z rocznika 2003 i młodszych. Jego organizatorem był klub UKS Śrem we współpracy z KKS Lech Poznań. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Z kolei Radio Merkury, Głos Wielkopolski, portal: www.naszemiasto.pl i Tygodnik Śremski, a także poznański oddział Telewizji Polskiej objęli patronat medialny. Sponsorem tytularnym została firma EVEREST FINANSE Spółka z o.o. Sp.k.

Do Śremu przyjechało 20 drużyn z różnych zakątków Polski oraz z Berlina. Gospodarze wystawili ze swej strony 4 ekipy, gdyż jest to najliczniejszy rocznik w klubie (blisko 50 chłopców), a ideą jaka przyświecała imprezie było to, aby każdy z nich mógł się zmierzyć w sportowej rywalizacji.

 

Żar z nieba i na boisku

W sobotni poranek więc cztery boiska zalała fala kolorowych koszulek zawodników, którzy przy lejącym się nieubłaganie żarze z nieba rozpoczęli najpierw rywalizację o to, aby wejść do Ligi Mistrzów albo Ligi Europy. Podzieleni na cztery grupy po 6 zespołów, mierzyli się każdy z każdym pod względem nie tylko umiejętności, ale również wytrzymałości w tych trudnych warunkach. Każde 15 minut meczu było zatem nie lada wyzwaniem. W tym czasie „główne centrum dowodzenia” czyli tatusiowie: Mariusz Kabaj i Maciej Kędziora przy współpracy ze spikerem Sebastianem Kuźniakiem, jak i małymi piłkarzami-analitykami oraz rodzicami na bieżąco zliczali, uzupełniali i podawali wyniki.

Kiedy już rozkład tabeli stał się jasny, decyzją gremium trenerskiego mecze (ze względu na pogodę i zmęczenie chłopców) w obu ligach spotkanie skrócono do 12 minut. Część z nich przełożono też na dzień następny ze względu na zaplanowaną  na godz. 18.30 uroczystą inaugurację. Mimo zmęczenia upałem i ilością meczy chłopacy ze wszystkich drużyn starali się jednak trzymać wysoki poziom gry do samego końca, zagrzewani przy tym do boju przez swoich najwierniejszych kibiców czyli rodziców, z których wielu pewnie wróciło do domu ze zdartym gardłem.

 

„Meksykańska fala” i nieoficjalny rekord Polski

Inaugurację imprezy rozpoczął przemarsz drużyn na stadionie. W ten sposób wszyscy kibice mogli zobaczyć w całej okazałości „składy” poszczególnych ekip. Później głos zabrali burmistrz Adam Lewandowski, w imieniu sponsora tytularnego - pani  Marta Jakubiak oraz prezes UKS Śrem Krzysztof Gapys. Po nich swoje taneczne wdzięki i umiejętności zaprezentowały dwie grupy Cheeleaderek z Adalbertusa z Dalewa, szkolone na co dzień przez panią Agatę Tymel. Chwilę później „stadion oszalał”, a trybuny zalała „meksykańska fala” za sprawą występu …Libera. Po nim znowu powróciły kolejne emocje sportowe podczas występu rekordzisty Polski i Europy – Marcina Bugajewskiego. Urodzony w Śremie, a mieszkający w obecnie w Środzie Wlkp., wielki amator dwukołowych rumaków bez … siodełek, zaprezentował się w trialu. To dyscyplina, która polega na biciu rekordów pod względem wysokości skoków z miejsca przez przeszkodę. Marcin zaczął skromnie – od 80 cm, a potem już tylko podnosił poprzeczkę i oczekiwania widzów, co do kolejnych centymetrów. Oficjalny rekord Polski to 114 cm. Marcin ma, a właściwie miał (!), na swoim koncie nieoficjalny – 123 cm, który udało mu się pobić o kolejne 2 cm! Gdy do tego doszło stadion ponownie oszalał, a UKSiaki rzuciły się w objęcia rowerowego mistrza! Inaugurację zwieńczył huczny pokaz fajerwerków i można było udać się na bardzo zasłużony odpoczynek.

 

Nagrodzeni zespołowo i indywidualnie

Niedzielny poranek przywitał wszystkich uczestników imprezy ponownie „na gorąco”. Rosła i temperatura powietrza i emocji na poszczególnych boiskach. Liczyły się bowiem najmniejsze punkty w tabeli. Choć z poślizgiem czasowym (kolejny „urok” imprez plenerowych), udało się jednak szczęśliwie dobrnąć do końca i podać ostateczne wyniki oraz nagrodzić piłkarzy zespołowo i indywidualnie. 

Przyjemność dekorowania 24 drużyn przypadła pani Marcie Jakubiak. Każdy zawodnik i trener oprócz medalu otrzymał nagrody rzeczowe, a dodatkowo najlepsze trzy drużyny z obu lig dostały puchary. Oprócz tego trenerzy wszystkich drużyn mieli wytypować 3 zawodników (w tym bramkarza) z obu lig, którzy ich zdaniem zasługiwali dodatkowo na wyróżnienie.  W ten sposób powstała Drużyna Marzeń”.

 

Rodzice, ach rodzice …

Przez te dwa dni wiele pracy mieli również ratownicy medyczni, którzy „ratowali” chłopców z bardziej i mniej poważnych kontuzji (ilość wykorzystanych zamrażaczy trudna do ustalenia J). Takie są jednak „uroki” tego sportu.

Przez ten czas również ręce pełne roboty mieli UKSowi (wspierani także przez swoje dzieci), którzy dzielnie dyżurowali na stoisku z loterią (nagrody rozeszły się w godzinę!) oraz gastronomicznym m.in. z przepysznymi wypiekami własnej roboty, karkówką i kiełbasą z grilla. 

Turniej doszedł do skutku dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców - tych dźwigających bramki, wieszających banery, piekących placki, przewożących potrzebne rzeczy, robiących na bieżąco zaopatrzenie, smażących frytki, podających hot-dogi, zajmujących się oprawą graficzną imprezy, przygotowujących medale, czuwających nad wynikami i wykonujących jeszcze  wiele wiele innych rzeczy, które można tu wymieniać jeszcze długo.  A całość tę „spinała” Ania Boczar, kierownik drużyny rocznika 2003, za co też otrzymała od UKsiaków w podziękowaniu piłkę z ich podpisami.

Turniej to również wkład ze strony sponsorów, a także pieniędzy jakie z 1 % otrzymał rocznik 2003. „Chodzą słuchy”, że w przyszłym roku ma być kolejna edycja… J

GALRIA ZDJĘĆ SOBOTA

GALERIA ZDJĘĆ NIEDZIELA

TVP POZNAŃ - RELACJA

Nagrody indywidualne czyli Drużyna Marzeń:

1. Mateusz Misiorny – Ostrowia Ostrów

2. Borys Boczar – UKS Śrem

3. Eryk Kałuża Ostrowia Ostrów Wlkp.

4. Jakub Nęcka – Polonia Bydgoszcz

5. Marcel Tsalo – Victoria Mitte

6. Jonasz Jaraczewski – Kania Gostyń

7. Maxime Dahl – Victoria Mitte

8. Adam Rozwala – Polonia Środa Wlkp.

9. Denis Jaska – Lider Swarzędz

10. Denis Andrzejewski (20 bramek w turnieju!) – Oranje Sport Poznań

11. Mateusz Łęgowski – UKS Gol Brodnica

12. Tymon Zieliński - KS Canarinhos Skórzewo

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Liga Mistrzów:

1. Oranje Sport Poznań

2. Lech Poznań II

3. Polonia Środa Wlkp.

4. Polonia Bydgoszcz

5. Lech Poznań I

6. UKS Śrem I

7. UKS Gol Brodnica

8. Kania Gostyń

9. Warta Poznań

10. Akademia Reissa

11. KS Kaliszanin

12. Astra Krotoszyn

 

Liga Europy:

1. Lider Swarzędz

2. MTS Tarnowiak

3. Victoria Mitte I

4. Ostrowia Ostrów Wlkp.

5. Victoria Mitte II

6. Marcinki Kępno

7. UKS Śrem II

8. Górnik Konin

9. KS Canarinhos Skórzewo

10. UKS Śrem III

11. Orli Poznań

12. UKS Śrem IV

 

Sponsorzy i partnerzy turnieju:

Everest Finanse sp. Z o.o. sp. K – sponsor tytularny

Whisky Shop

Intermarche

Rehau

Drukarnia Tomczak

Inter-Progress

Agencja Ochrony Mienia Lion

Green Bike

Gawroński

Apteka Przyjazna

Agro-Handel

Lewiatan

Avon

Mercedes Benz

Poczta Polska

Spółdzielczy Bank Ludowy

Plus GSM

Attende

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

Śremski Sport

 

Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju lub przyczynili się do jego organizacji, ogromne, wielkie DZIĘKUJEMY ;) Byliście wspaniali!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
Bocian Śrem Cup 2014 za nami
27.05.2014 - 09:03

Wszystkim rodzicom polecamy artykuł Anny Sańczuk: "Chłopcy są jacyś inni"

21.05.2014 - 14:58

Nasz zawodnik, Filip Przybylski, uczeń klasy piłkarskiej zajął II miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym, podczas którego wykazał sie wiedzą z rachunku pamięciowego w zakresie mnożenia i dzielenia.

Filipowi i rodzicom GRATULUJEMY!!!

II miejsce Filipa
21.02.2014 - 10:21
 
Na dyskotekowe zaproszenie chłopaków z IV c odpowiedziało dość liczne grono dziewczyn i kolegów z innych klas. 20 lutego spotkali się więc w szkolnym holu, aby wykorzystać ostatnie już podrygi karnawałowe. A w rolę "ochroniarzy" wcielili się: wychowawczyni Joanna Kardasz oraz trenerzy: Adam Galas i Paweł Marciniak. Jak na imprezę dyskotekową przystało - nie zabrakło również dJ-ów. A byli nimi inny zawodnicy UKS: Jasiu Wojciechowski i Maciej CieślakNogi bolały czyli ... zabawa się udała! :)
UKSiaki w dyskotekowych rytmach
UKSiaki w dyskotekowych rytmach
UKSiaki w dyskotekowych rytmach
UKSiaki w dyskotekowych rytmach
UKSiaki w dyskotekowych rytmach
11.02.2014 - 10:41

 

Świetny występ Damiana Kołtańskiego podczas meczu  Lech Poznań - Śląsk Wrocław i zdobycie w nim 4  bramek  zapewniły mu powołanie przez Lecha Poznań na bardzo prestiżowy turniej FCB Escola Varsovia Cup 2014 z udziałem szkółki Barcelony i Legii Warszawa,  który odbył się w Warszawie 25 stycznia. Występ naszego "eksportowego" zawodnika podczas meczu z  Zawiszą Bydgoszcz prezentujemy poniżej:

15.01.2014 - 09:41

 Uczniowie klasy piłkarskiej, prócz coraz lepszych osiągnięć sportowych, świetnie  radzą sobie w konkursach wiedzy, odnotowując tym samym pierwsze sukcesy:

 Borys Boczar:

 III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

 III miejsce w szkolnym etapie Konkursu Matematycznego Dla Klas  Czwartych Miasta Poznania i Okolic (jednocześnie dało to  kwalifikację do półfinału, który odbędzie się w marcu w Poznaniu)

 

 Filip Przybylski:

 III miejsce w szkole w Matematycznym Konkursie "SUDOKU"

 

 Hubert Dolata:

 III miejsce w szkolnym  etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy O  Wielkopolsce (jednocześnie dało to kwalifikację do etapu powiatowego, który odbędzie się pod koniec stycznia).

 

 

 

Gratulacje dla chłopaków i powodzenia w kolejnych etapach!!!

23.12.2013 - 00:49
 
 Jak mogła wyglądać piłkarska wigilia w klasie 4 c? Oczywiście nie  mogło zabraknąć akcentów futbolowych :) Pani wychowawczyni  Joanna Kardasz otrzymała od swoich klasowych chłopaków puchar  za I m, zdobyty na międzynarodowym turnieju SzkłoConcept 2013,  który odbył się w listopadzie w Kórniku oraz paczkę kart ze ...  swoimi małymi piłkarzami. Limitowana wersja powstała specjalnie  dla wychowanków klasy sportowej. Każdy z piłkarzy oczywiście  został odpowiednio podsumowany punktowo pod względem swoich  umiejętności przez trenerów: Adama Galasa i Pawła Marciniaka.  Jedynym żeńskim rodzynkiem wśród tego piłkarskiego grona  okazała się ... pani wychowawczynią czyli specjalista od zadań  specjalnych :) Nie będąc dłużna przekazała na ręce trenera  Adama najnowszy model piłki, który z pewnością wykorzystany  zostanie na lekcjach w-fu. A później przyszedł czas na podzielenie  się opłatkiem, indywidualne życzenia i biesiadowanie przy stole zastawionym słodkimi świątecznymi przysmakami.
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
Piłkarska wigilia klasowa
17.12.2013 - 14:46

 

W sobotę, 15 grudnia uczniowie klasy piłkarskiej UKS Śrem zagrali w turnieju halowymw w Gostyniu. Turniej miał charakter towarzyski. Bez punktów i tabel nasi zawodnicy rozegrali 5 meczów kontrolnych, w których mieli okazję wyeliminować własne braki techniczne oraz w praktyce zasotosować zdobyte umiejętności podczas zajęć treningowych.

Wyniki uzyskane podczas turnieju:

UKS Śrem – Korona Piaski 5:0

UKS Śrem – UKS Kania Gostyń 0:0

UKS Śrem – Polonia Środa Wlkp. 1:1

UKS Śrem – UKS Czwórka Kościan 5:1

UKS Śrem - Rawia Rawicz 1:0

GALERIA ZDJĘĆ

Sparing w Gostyniu
08.12.2013 - 22:39

W sobotę 7 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie uczniowie klasy piłkarskiej UKS Śrem zajęli 3 miejsce w turnieju halowym. Nasi zawodnicy mieli okazję sprawdzić własne postępy w grze i dostrzec braki w wyszkoleniu technicznym. Oto wyniki uzyskane podczas turnieju:

 
UKS Śrem – Korona Piaski 2:2
UKS Śrem – UKS Kania Gostyń 0:3
UKS Śrem – Polonia Środa Wlkp. 1:2
UKS Śrem – UKS Czwórka Kościan 3:2
 
 
 
 
 
Klasyfikacja turnieju:
1.UKS Kania Gostyń
2.Polonia Środa Wlkp.
3.UKS Śrem
4.Korona Piaski
5.UKS Czwórka Kościan
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
Turniej klasy piłkarskiej
08.12.2013 - 14:27

 W piątek, 6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie zawodników klasy piłkarskiej z opiekun  mentalną, panią Pauliną Jurgą - Huebner, która pokazywała chłopcom sposoby radzenia  sobie ze stresem, a także przedstawiała mocne i słabe strony drużyny. Młodzi piłkarze  zachwyceni osobą pani psycholog, której wiedza robi na nich ogromne wrażenie (a do  tego nie trzeba jej tłumaczyć co to spalony i zna wszystkich piłkarzy ze składu Lecha  Poznań), chętnie chłonęli wiedzę przekazywaną podczas dwugodzinnego spotkania, po  którym zostali obdarowani mikołajkowym upominkiem, wręczonym przez panią psycholog. 

24.11.2013 - 22:26

Wiemy już, że nasi piłkarze świetnie grają, współpracują z opiekunem mentalnym i dietetykiem, mają wsparcie trenera z Lecha Poznań… Czas zatem na kobiecy punkt widzenia klasy, czyli wychowawczyni, Pani Joanna Kardasz o 4c:

„Moi chłopcy... No cóż, od samego początku wiedziałam, że będą wyjątkowi i moje przeczucia mnie nie zawiodły. Należy tu nadmienić, że nie mam na myśli tylko ich sukcesów sportowych. Żaden z nich, jak do tej pory, nie sprawiał kłopotów wychowawczych i edukacyjnych. Wręcz przeciwnie – są bardzo chętni do wszelkiej pracy  i często chwaleni przez innych nauczycieli. W niedługim czasie czeka ich kilka konkursów przedmiotowych i mam nadzieję, że pokażą, na co ich stać. Bardzo w nich wierzę :)". Udało nam się ustalić, że zachwyt jest obustronny, bo chłopcy wręcz przepadają za „swoją panią” .

24.11.2013 - 22:26

 Zawodnicy z rocznika 2003 zostali zaproszeni do udziału w treningu pod  okiem  szkoleniowców z Lecha Poznań, który 19.10. odbył się na stadionie  przy ul.  Bułgarskiej. W ramach współpracy między klubami odbył się również  sparing z  gospodarzami i drużyną Polonii Środa. Oba spotkania zakończyły się  wygraną dla  UKS-u, który kolegów z Poznania pokonał wynikiem 2:0, a ze  Środy 4:2.

24.11.2013 - 22:25

 

 Maks Hyżyk i Damian Kołtański po raz kolejny zostali powołani do kadry Lecha  Poznań w roczniku 2003. W niedzielę, 6 października wraz z kolegami  poznańskiej "13" rozegrają mecz sparingowy z kadrą Football Academy. Będzie  to kolejna piłkarska lekcja, ale też możliwość sprawdzenia dotychczasowych  umiejętności chłopców.

 

 

 

 

 

24.11.2013 - 22:24

 W dniach 13-15.09.2013., dwóch reprezentanów rocznika 2003 - Borys  Boczar i Damian Kołtański, brali udział w ogólnopolskim turnieju o "Puchar  Tymbarku " w kategorii U-10. Chłopcy zostali powołani przez zwycięzców  etapu wojewódzkiego - Lecha Poznań, do wspólnego reprezentowania  naszego regionu w ogólnopolskiej rywalizacji, gdzie główną nagrodą był wyjazd  na Wembley na mecz Polska-Anglia. Rozgrywki 16 województw odbywały się  na stadionie Arki Gdynia, co było dodatkową atrakcją tych zawodów.  Reprezentanci naszego województwa trafili do grupy C, z zespołami z  województw: pomorskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Po sobotniej,  dopołudniowej rywalizacji chłopcy uplasowali się na drugim miejscu w grupie i  to dało im szansę na walkę w kolejnym etapie. Po południu w dalszej  rywalizacji zmierzyli się z województwem lubelskim i rzuty karne zdecydowały o  możliwości gry o 5 miejsce. 

 Niedziela przywitała drużynę piękną pogodą, niestety zmagania turniejowe nie były dla nich tak przychylne i ostatecznie uplasowały drużynę z wielkopolski na 6 miejscu.

Cały turniej zorganizowany był po prostu rewelacyjnie!!! Mnóstwo gwiazd z dziedziny piłki nożnej, które wręczały chłopcom i dziewczynom  nagrody, puchary i medale sprawiły, że atmosfera była niesamowita. Oprócz tego występ Mezo na zakończenie był miłym akcentem. 

Nasi zawodnicy wrócili z dodatkowym bagażem doświadczeń i zrobił wszystko, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. 

24.11.2013 - 22:22

 W czwartek, 12.09. odbyło się pierwsze zebranie rodziców klasy sportowej  utworzonej w Szkole Podstawowej nr 6, pod patronatem Lecha Poznań.

 Spotkanie o tyle niezwykłe, że oprócz tradycyjnego zebrania z wychowawcą ( w  tej roli Pani Joanna Kardasz :)), mieliśmy przyjemność gościć władze szkoleniowe  Lecha Poznań z panem Markiem Śledziem na czele. Rodzice byli bardzo  zainteresowani prezentowanym trybem szkoleniowym, strukturą organizacyjną,  ale przede wszystkim możliwościami, jakie stwarza Lecha dla ich dzieci. Szerokie  horyzonty w zakresie sportowego rozwoju indywidualnego, z dużym naciskiem  na ambicję nie tylko w sporcie, ale również w cyklu nauczania szkolnego, zrobiły  bardzo pozytywne wrażenie na rodzicach.  Perspektywa spotkań z dietetykiem, z  osobą od przygotowania mentalnego, a także bezpośredni kontakt z trenerami i  koordynatorami działań ze strony  Lecha Poznań sprawia, że rodzice byli zdumieni  zaangażowaniem naszego  partnera sportowego w funkcjonowanie naszej klasy.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegała pomyślnie, a chłopcy z klasy piłkarskiej będą dobrze zmotywowani do osiągania wyznaczonych celów.

24.11.2013 - 22:20

 Trzej zawodnicy UKS Śrem, uczniowie klasy piłkarskiej pod patronatem Lecha  Poznań: Borys Boczar, Maksymilian Hyżyk i Damian Kołtański wzięli udział w  treningu Lechitów. Trening odbył się 9 września o godz. 16:00 na stadionie przy  ul. Bułgarskiej, a prócz zawodników Lecha Poznań wzięli w nim udział chłopcy z  innych klubów z Wielkopolski. Najliczniejszą grupę stanowiła jednak reprezentacja  Śremu;)

 GRATULUJEMY!!!